Jelgavnieki vecpilsētai vēl pragmatiskas pārvērtības

29.novembrī Jelgavā noslēdzās arhitektu simpozijs Jelgavas pilsētbūvniecības mantojums rītdienas skatījumā, noskaidrojot labāko darbu autorus pilsētas vēsturiskā mantojuma saglabāšanai mūsdienu vidē. No kara atstātajām vecpilsētas drumslām pilsēta izvēlas pragmatiski saliktu Jelgavas sirdi.

Pēc simpozija darba grupas vērtējuma par labāko ideju autoriem atzīti ADZ birojs arhitekti Daina un Aivars Zavadski un Sandra Smildziņa no Rīgas, otrā vieta piešķirta jelgavniekiem Valdim un Ansim Liepām, bet trešā — arhitektiem Modrim un Uldim Liepām no Rīgas. Simpozijā nominētie triju vietu uzvarētāji saņēma godalgas — attiecīgi 2500, 2000 un 1500 latu apmērā.

Darbu attēli

1.vieta: 1 | 2 | 3 

2.vieta: 1 | 2 | 3 | 4

3.vieta: 1 | 2 | 3

Balstoties uzpašu simpozija dalībnieku vērtējumu, veicināšanas balva — 1500 lati — tika sadalīta starp trīs darbu autoriem — Liesmu Markovu (Rīga), Robertu Riekstiņu no Balta istaba (Rīga) un arhitektiem Anitu un Aldi Orniņiem un Boniju Lasmani no Darbnīca A projekti (Kuldīga).

Roberta Riekstiņa darba attēli: 1 | 2

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pateicās visiem simpozija dalībniekiem par ierosmēm Jelgavas vēstures mantojuma saglabāšanā: «Šī simpozija mērķis bija no nākotnes skatījuma dot vērtējumu vēstures drumslām, kas palikušas no Jelgavas. Mūsu pienākums un atbildība ir apzināt šo vēstures vēstījumu un nest to nākotnei. Vecpilsēta ir katras pilsētas sirds, tā ir vieta, kurā cilvēki satiekas ar pagātni un sajūt tās elpu. Diemžēl Jelgavai tādas īstas sirds nav, tādēļ jāmeklē iespēja no pagātnes pārstādīt un radīt to. Spriežot pēc visa, tas izrādījies grūtākais uzdevuma posms. Esam saņēmuši daudz negaidītu un interesantu ideju arī par Trīsvienības baznīcas torņa apkārtni. Tagad jādomā par iespējām tās realizēt, un šajā darbā mums noteikti sadarbība būs jāturpina.»

Simpozija žūrijas priekšsēdētājs Gunārs Kurlovičs atzina, ka vērtētājiem bijis grūti izšķirties: «Iezīmējās divi virzieni — pragmatiskas idejas, kas pietuvinātas pašreizējai situācijai, gan arī brīvs domu lidojums ar skaistas nākotnes virzību. Interesanti ir visi. Tomēr žūrijas kopējā nostāja vairāk sliecās uz pragmatisko ideju nominēšanu. Priecē, ka pašu simpozija dalībnieku izvēle ir ļoti līdzīga žūrijas vērtējumam.»

Savus darbus simpozijam bija pieteikuši vairākas jelgavnieku komandas — arī Valdis un Ansis Liepas, Normunds Pavārs un Valentīna Blodone, Aija Ziemeļniece, Mirdza Geidāne un Aleksandrs Beļikovs, Ervīns un Haralds Helfriči, kā arī Karvas projekts arhitekti Anita un Matīss Šteinerti un Inese Kinžalova no Alūksnes, Andris Dēliņš, Karīna Deiča, Natālija Lukjaņenoka, Jurijs Gudaļevičs no Tukuma, Gintas Zaramba un Nerijus Kupe, Algimantas Cerniauskas, Viktoras Persinas un Gedeminas Tusas no Šauļiem (Lietuva).

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
TT

Man gan liekas ka Roberta Riekstiņa darbs daudz labāks par visiem pārējiem un it īpaši pirmās vietas ieguvējam ar stikla kastēm. Trīsvienības baznīcas torni ir jāatjauno tās sākotnējā izskatā, nevis tā kā tas ir tagad!

TT

Man gan liekas ka Roberta Riekstiņa darbs daudz labāks par visiem pārējiem un it īpaši pirmās vietas ieguvējam ar stikla kastēm. Trīsvienības baznīcas torni ir jāatjauno tās sākotnējā izskatā, nevis tā kā tas ir tagad!

2
0
Lūdzu, komentējietx