Jaunā Rīgas Teātra ēku kompleksa rekonstrukcijas koncepcija attīstās ap trim galvenām tēmām:
Izrāde
Tā ir funkcionālā stratēģija, kas ļautu risināt praktiskus jautājumus un integrēt JRT galveno ēku (arhitekts Edmunds fon Trompovskis, 1901. gads) Lāčplēša ielā 25, paverot papildus iespējas laukuma iekšējai telpai un pārveidojot to par izsmalcinātu teātra mehānismu.
Vienlaicīgi ar funkcionālās stratēģijas attīstību mēs koncentrējamies uz teātra kompleksa izrāžu aspektu, meklējot iespēju uzvest visu iespējamo scenāriju un izrāžu lielum lielo klāstu. Tādēļ mēs mēģinam uzlabot izrāžu sagatavošanu un tehnisko atbalstu, veidojot multifunkcionālās uzvedumu zāles ar maksimālu iespēju transformēt skatuves un izveidojot vieglāko pieejamību skatītājiem.
Saglabāšana
Esošā teātra kompleksa saglabāšanai ar tā autentiskām detaļām un intīmo atmosfēru mēs piedāvājam koncentrēties uz galveno teātra ēku Lāčplēša ielā 25 un uz iekšējo pagalmu, mainot ēkas čaulu un pievēršoties telpai starp ēkām kā urbānam interjeram.
Pilsētas ainava (arhitektūra)
Skaidri definētais jaunais apjoms ar papildus uzvedumu zālēm un citām funkcijām projektēts, iekļaujot esošo pagalma ēku (Lāčplēša ielā 25/2) un respektējot JRT gruntsgabala raksturu Rīgas vēsturiskajā centrā. Attīstot šīs tēmas tālāk, mēs piedāvājam funkcionālo risinājumu, kas ievieš jaunas izrāžu iespējas JRT, vienlaicīgi saglabājot teātri tuvās attiecībās kā ar vēsturisko JRT un daļu no Rīgas vēsturiskā centra.