Rakstu krājums — Pilsēta. Laikmets. Vide

Apgāds Neputns sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūtu laidis klajā sesto izdevumu sērijā Materiāli Latvijas mākslas vēsturei. Krājuma autore, zinātniece Rūta Kaminska izvērtē pilsētbūvniecības, arhitektūras un mākslas parādību mijiedarbību cilvēku radītajā vidē — pilsētā.

Trīspadsmitajiem Borisa Vipera piemiņas lasījumiem, kuru materiāli apkopoti krājumā, vienojošā tēma ir pilsēta — ar tās vēsturiskajiem likteņiem gadsimtu gaitā, ar dažādu laikmetu atstātām zīmēm — celtnēm un pieminekļiem —, kas padara šo cilvēku radīto vidi pievilcīgu tās daudzveidībā un mainībā. Izvēlētās tēmas tulkojums var būt pietiekami plašs, taču mākslas zinātnieku lokā prioritāte pieder arhitektūras un mākslas parādību izvērtējumam.

Publikāciju apjomīgāko daļu veido atskats vēsturiskajā mantojumā, taču analizētas arī pārvērtības tradicionālajā Latvijas pilsētvidē un to atspoguļojums Latvijas mākslā un arhitektūrā, pamatos koncentrējot uzmanību uz arhitektūras un pilsētbūvniecības, arhitektūras un vizuālās mākslas mijiedarbības jautājumiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx