Labākais dizains 2008 — grāmatai Process

29. maijā kļuva zināmi uzvarētāji ikgadējā Map Latvia drukas un dizaina konkursā map contemporary 2008, kurš notika jau septīto reizi un kurā šogad izvērtēšanai 5 kategoriju 13 pozīcijās tika iesniegti 390 projekti. Viens no 13 dizaina izcilības krēsliem iedalīts efektīvajam sānsolim Latvijas arhitektūras grāmatniecībā — AVF un H2E grāmatai Process. Kā rodas laba arhitektūra?

Konkursa map contemporary mērķis ir atklāt un godināt izcila dizaina un drukas darbus un to radītājus. Tajā var piedalīties ikviens poligrāfijas, dizaina un reklāmas nozarē strādājošs profesionālis. Iesniegto darbu vērtēšana notiek atbilstoši kategorijai pēc kritērijiem — ideja, mākslinieciskais izpildījums, papīra / materiāla izvēle, druka, pēcapstrāde. Uzvarētāji katrā no kategorijām saņem īpašo map contemporary krēslu vai atzinības balvas.

Konkursa map contemporary 2008 finālam izvirzītie 240 darbi tika izvērtēti 5 kategorijās — A, B, C, D un E — īpašās balvas pasniedzot vairākās apakšgrupās katrā no tām: Firmas stils, korporatīvās komunikācijas materiāli, dāvanas un suvenīri — 4; Reklāmas kampaņu materiāli — 2;  Iepakojums — 2; Vides reklāma — 3; Izdevniecība — 2.

Viens no konkursa map contemporary pavisam 13 krēsliem kategorijas E. Izdevniecība pozīcijā E1. Grāmatas piešķirts Arhitektūras veicināšanas fonda šāgada pamanītākā projekta paliekošākajai daļai — Latvijas laikmetīgās arhitektūras grāmatai Nr.1 Process. Kā rodas laba arhitektūra? Redaktores, satura  un dizaina koncepcijas autores, arhitektes Ievas Zībārtes un rakstošo kolēģu komandas sadarbībā ar H2E dizaineriem Ingūnu Eleri, Tatjanu Raičiņecu un Ilzi Kalnbērziņu—Prā iznākusī grāmata dizaina izcilībā un drukāšanas kvalitātē apsteigusi 35 citus laikmetīgajā izdomā estetizētus izdevumus.

To vidū jau tradicionāli neparastās izdevniecības neputns mākslinieciskos iespieddarbus, gan debitantu ¼ Satori tipogrāfiski filozofiskos darbus, gan arī labi pazīstamu, masu grāmatniecības uzņēmumu un arhitektūras publicistu kopdarbus. Piemēram, arhitekta Jāņa Lejnieka sastādīto un mākslinieces Zanes Ernštreites ilustrēto sarunu pierakstu biezburtnīcu par vienu no ievērojamākajiem Latvijas arhitektūras meistariem — Patiesa forma. Tīrs stils: Modris Ģelzis. Arhitekts. Arī cieti ievākoto profesora Jāņa Krastiņa pamattēmu — Rīgas Jūgendstila ēkas — skrupulozajos arhitektūras attēlos un profesionāli terminētajos komentāros. Tai skaitā tādu hrestomātiski pētniecisko lasāmvielu kā Latvijas Luterāņu baznīcu enciklopēdija 4 sējumos. Kategorijā E. Izdevniecība tika pasniegti 2 krēsli, otrs nonāca pie labākā starp mākslas katalogiem un fotogrāfiju albumiem.

Kategorijai D. Vides reklāma uz vienu no 3 krēsliem par drukas darbiem pozīcijā Iekštelpa / Ārtelpa bija pieteikts arī izstādes Process. Kā rodas laba arhitektūra? iekārtojuma dizains, kurš starp 24 darbiem ierindots augstajā 3.vietā.

No citiem apbalvotajiem darbiem jāmin map contemporary 2008 kategorijas A2. Korporatīvās komunikācijas materiāli krēsls — Kaltenes kataloga izdevēju komandai, kuru vidū arī izrādāmā objekta un tā arhitektūras stāsta autore, arhitekte Zaiga Gaile. Kategorijā A3. Kalendāri krēslu saņēma māksliniece Ingrīda Zābere par sienas kalendāru un tā iepakojumu vienai no vadošajām Latvijas būvniecības un būvmateriālu ražošanas kompānijām, kuras uzņēmumu grupā darbību turpina arī arhitekta birojs, — UPB holdings.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx