Ziemeļu koridora projektu rādīs ISOCARP kongresā

Nākošajā nedēļā, 18.—22.oktobrī ikgadējā starptautiskās pilsētplānotāju savienības ISOCARP 45.kongresā piedalīsies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti, kas aicināti iepazīstināt ar Rīgas Ziemeļu koridora projektu.

Tiesības piedalīties kongresā Rīga ieguva pēc atlases konkursa, kuru izturēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālistu Anda Kublačova un Gata Pāvila sagatavotais raksts Ilgtspējīgas pilsētas struktūras attīstības veicināšana ar adekvātu transporta sistēmas plānošanu — Rīgas Ziemeļu transporta koridora piemērs. Raksta tēma sasaucas ar šī gada kongresa tēmu — Pilsētas ar zemu oglekļa emisiju, pamatojot līdz šim nepietiekami akcentētu tēzi — noteiktos apstākļos jaunu lielas kapacitātes autoceļu būvniecība kopējo vides stāvokli nevis pasliktina, bet tieši pretēji — to uzlabo. Rakstā, kā piemērs, izmantots Rīgas Ziemeļu transporta koridora projekts — viens no šī projekta mērķiem ir tieši vides situācijas uzlabošana Rīgā un jo sevišķi Rīgas centrālajā daļā.

Andis Kublačovs, Ziemeļu koridora attīstības biroja vadītājs:
«Ar specifiskajiem nosacījumiem šajā gadījumā mēs domājām vides stāvokli kopumā nevis tikai kādā konkrētā punktā. Loģiski, ka neviens ceļš pats par sevi vides stāvokli neuzlabo (ja nu vienīgi iepriekš bijis pavisam sliktas kvalitātes ceļš), taču, saprātīgi plānojot ceļu un ielu struktūru, var panākt pozitīvu summāro efektu, kas rodas pateicoties raitākai satiksmes plūsmai un šo plūsmu pārvirzīšanai. Piemēram, teritorijā gar Ziemeļu koridoru visāda veida ietekmes būs lielākas nekā tagad, taču tas dos summāri pozitīvu efektu pat vides jomā, jo novirzīs Daugavu šķērsojošās satiksmes plūsmas prom no Rīgas centra, būtiski samazinot sastrēgumus.»

Raksta gala versijas izvērtēšanā vēl izdevies piesaistīt nelaiķi prof. Sigurdu Gravu, kurš ar ierasti kritisku aci sniedzis komentārus, un atzinis materiālu par labu un korektu. Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības un attīstības direkcijas speciālistu sagatavotais raksts ir publicēts ISOCARP (The International Society of City and Regional Planners) datu bāzē, tādējādi veicinot Rīgas pilsētas un Rīgas Ziemeļu transporta koridora projekta atpazīstamību starptautiski atzītā pilsētplānošanas profesionāļu sabiedrībā, kas ir vērtējams kā būtisks ieguvums projekta sekmīgai sagatavošanai.

ISOCARP ir 1965.gadā dibināta starptautiska asociācija, kas apvieno pieredzējušus plānotājius (>700) un plānošanas organizācijas no vairāk kā 70 pasaules valstīm. ISOCARP ir ANO un Eiropas Padomes atzīta nevalstiskā organizācija, kurai ir arī oficiāls konsultantu statuss UNESCO. ISOCARP galvenais mērķis ir uzlabot pilsētplānošanas praksi visā pasaulē.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx