Vietas nozīme un piesaiste. Lekcija RTU

Arhitektu savienība un RTU Arhitektūras fakultāte aicina studentus un praktizējošus arhitektus apmeklēt profesora Daka Kopeka (Dak Kopec) lekciju, kas veltīta tādām arhitektūras un vides psiholoģijas tēmām kā vietas identitāte, nozīme un piesaiste vietai, — 6. decembrī, plkst. 16.00, RTU Arhitektūras fakultātē.

Lekcijā Kopeks akcentēs trīs aspektus — vietas identitāti, vietas nozīmi un piesaisti vietai. Dizaina jomā identitātei ir neatņemama loma vietas nozīmes veidošanā. Arhitektiem, pilsētplānotājiem un interjera dizaineriem šajā ziņā ir ievērojama ietekme. Efektīvs dizains var pozitīvi ietekmēt dzīves kvalitāti sabiedrībā, veidojot piesaistes sajūtu. Tomēr izstrādātājiem ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai viņu radītā vai uzlabotā identitāte būtu jēgpilna un rezonē ar lietotājiem, nevis ir virspusēja vai nenozīmīga. Kopumā Kopecs uzsver, cik svarīgi ir ņemt vērā vietas identitāti, nozīmi un pieķeršanos kopienu izstrādē un attīstībā. Ja šie elementi ir harmoniski saskaņoti, tie var paaugstināt kopienas vispārējo labklājību, veicinot dziļu piederības un mērķa sajūtu. Tas uzsver mijiedarbību starp dizainu, kopienas identitāti un individuālo pieķeršanos, jo tie kopā veido mūsu kopīgo telpu būtību un vitalitāti.

Daks Kopeks (Dak Kopec) ir arhitektūras psihologs ar doktora grādu vides psiholoģijā. Ieguvis arī divus maģistra grādus — vienu kopienas psiholoģijā un otru arhitektūrā, tāpat studējis arī veselības zinātnes. Pašlaik viņš ir profesors Arhitektūras skolā Nevadas Universitātē, Lasvegasā.

Lekcija norisināsies angļu valodā
Reģistrācija semināram

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Filharmonija. Redz mūsējie paņēma 1.vietu. Un labs projekts. MMM mūsējos pat nepielaida projektēt. Un arī būtu labs projekts, ja pielaistu vietējos. Vietas identitāte tieši vietējiem ir stiprā puse. Apsveicu Mailīšu Team un Mark – projekts ir ļoti labs, ar piebildi Anda AB dambja projekts arī bija izcils. Priekā 🙂

1
0
Lūdzu, komentējietx