Rīgas lidosta — 100 pasaules noslogotāko sarakstā

Kamēr no nodokļu maksātāju naudas jāsedz nacionālās aviokompānijas airBaltic daudzmiljonu zaudējumi, tikmēr Rīgas lidosta pirmo reizi iekļuvusi aviācijas industrijas tirgus izpētes un analīzes izdevuma OAG Aviation Solutions (OAG) pasaules noslogotāko lidostu TOP100 reitingā.

Ar 66 427 pieejamām sēdvietām starptautiskajos izlidojošajos reisos nedēļā no 24. līdz 30.augustam lidosta Rīga ierindojusies 98.vietā noslogotāko pasaules lidostu reitingā.

Kā apgalvoja lidostas valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters, — Iekļūšana pasaules lidostu simtniekā pēc vietu kapacitātes starptautiskajos izlidojošajos reisos lidostai ir nozīmīgs solis, kas parāda ne tikai Rīgas kā tūrisma un darījumu braucienu galamērķa potenciālu, bet arī starptautiskās lidostas Rīga veiksmīgo sasniegumu kā reģiona tranzīta centram. Viņš piebilda, ka iekļūšana OAG TOP100 sarakstā esot  apliecinājums veiksmīgai virzībai uz mērķi kļūt par svarīgāko lidostu Baltijas jūras reģionā.

Saraksta līdere jau vairākus gadu desmitus ir Hītrovas lidosta Londonā, kas apkalpo vairāk nekā 800 000 sēdvietu starptautiskajos izlidojošajos reisos nedēļā. Pirmajā trijniekā ierindojusies arī Parīzes Šarla de Gola lidosta un Frankfurtes starptautiskā lidosta, katra ar vairāk nekā 600 000 pieejamām sēdvietām nedēļā. Eiropas lidostām seko Honkongas starptautiskā lidosta un Dubaijas lidosta Apvienotajos Arābu Emirātos. No Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona TOP100 atrodas arī Kopenhāgena — 24.vietā, Stokholma — 44.vietā, Helsinki — 50.vietā un Oslo — 57.vietā.

Tika ziņots, ka lidosta Rīga augustā apkalpojusi 428 000 pasažieru, kas ir par 8,9% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Vairāk nekā 400 000 pasažieru lidosta apkalpoja arī jūlijā, bet kopumā šā gada astoņos mēnešos lidostu Rīga izmantojuši 2 679 369 pasažieri, kas ir par 9,7% vairāk nekā pērn pirmajos astoņos mēnešos, kad tika apkalpoti 2 443 045 pasažieri.

Pašlaik no Rīgas lidostas iespējams doties uz 70 tiešajiem galamērķiem. Šogad ir atklāti desmit jauni galamērķi uz Trumsi, Palangu un Kauņu, Linšēpingu, Dušanbi, Forli, Ženēvu, Tartu, Turku un Pleskavu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx