Process Nr.2 ir klāt!

Ir pabeigta otrā laikmetīgās arhitektūras grāmata Process ar īpašu pieeju arhitektūras procesa dokumentēšanā un aktuālāko arhitektūras, dizaina, modes un mākslas izlasi. Autori aicina uz atvēršanu 3.decembrī grāmatu un dizaina koncepta veikalā Lukabuka.

Procesa otro numuru ievada Mārtiņa Pīlēna un Niklāva Paegles projekts Credit Crunch City, kas iesaldētos Rīgas būvlaukumus uz laiku piedāvā aizpildīt ar lētu, taču lietderīgu saturu — labības laukiem vasarā un eglīšu tirdziņiem ziemā. Šis ir tikai viens, taču spilgts darbs, kas ilustrē Latvijas arhitektu darba raksturu ekonomiskās un sociālās krīzes laikā.

Ja pesimisti vēroja, kā viena pēc otras veras ciet Rīgas centra iepirkšanās un ēdināšanas iestādes, optimisti, viņu vidū arī Evelīna Ozola, pamanīja neatkarīgu galeriju, dizaina veikalu, radošo telpu, klubiņu un tikšanās vietu uzplaukumu. Ar uzņēmējiem, kuri nenobijās no grūtībām, autore iepazīstina pētījumā Rīgas radošie kvartāli. Kartes, adreses, notikumi un pārvērtības publiskajā telpā — pētījums ir arī lielisks Rīgas jauno adrešu ceļvedis.

Mākslinieks Miks Mitrēvics un sociologs Viesturs Celmiņš atgādina, ka radoši ir cilvēki, nevis vietas. Tāpēc Process 2 piedāvā to, ko neviens cits specializētais izdevums — astoņas intervijas ar spilgtām arhitektūras, mākslas un dizaina nozares personībām. Vents Vīnbergs runā ar arhitektiem Reini Liepiņu un Zaigu Gaili par terminiem un arhitekta lomu situācijās, kad formāla tiekšanās pēc autentiskuma noved pie grūti izmantojamas, formāli risinātas vēsturiskās arhitektūras. Par to, ka vēsturiskā vidē ir grūti strādāt ar laikmetīgiem paņēmieniem, runā arī arhitekts Arnis Dimiņš — spilgts debitants lielo spēlētāju laukumā ar diviem augstu novērtētiem arhitektūras darbiem Jūrmalā.

Vielu pārdomām sniedz Šveicē dzīvojošās laikmetīgās mākslas projektu kuratores Egijas Inzules viedoklis par to, cik nozīmīgs mākslas, dizaina un arhitektūras attīstībai varētu būt dzelzceļš, bet par nozaru profesionāļu sadarbību runā personības, kas izveidojušas starptautiski godalgotos modes un produktu dizaina zīmolus MAREUNROL’S un RIJADA.

Līdzīgi kā pirmajā numurā, kur tika definēta spilgta stilistiska tendence — šķūnis, arī Process 2 autori meklē kopsakarības. 2009.gada tipoloģiju topā ir bibliotēkas, pirtis, saliekamo māju moduļi un izmeklēti rekonstrukciju projekti. Tos vieno sociālās komunikācijas veidošana, ko tiešā veidā piedāvā publiskās arhitektūras darbi — Dienas centrs Rīgas Maskavas forštatē, Pārventas bibliotēka, arī sociāli atbildīgi risinātais lielveikala projekts Ziepniekkalnā un jaunais restorāns Neiburgs.

Visbeidzot, uzskatot, ka arhitektiem «jānāk ārā no metāla zārka», Process 2 piedāvā ziņu un interviju kaleidoskopu, kur pastāstīts, ko tepat līdzās dara produktu, grafikas un modes dizaineri, mākslinieki un kuratori. Liela daļa minēto profesionāļu strādā robežteritorijās, kur māksla sastopas ar zinātni, vidi, dizainu un arhitektūru. Grāmata ir par sinerģiju, ko radījuši īpaši cilvēki īpašos apstākļos.

Grāmatas atvēršana

Atvēršana, autogrāfi un vīns 2009.gada 3.decembrī no plkst. 11.00 —
21.00 izmeklētu grāmatu un dizaina koncepta veikalā Lukabuka
11.novembra krastmalā 35

Process 2 no 3.decembra nopērkams Rīgā un Liepājā:

Lukabuka
Rīgā, 11.novembra krastmalā 35

¼ Satori grāmatnīca
Rīgā, Lāčplēša ielā 31

Vīna Studija
Rīgā, Elizabetes ielā 10

Vīna Studija
Liepājā, t/c BAATA, Klaipēdas ielā 104C

INRE Scandinavian Design
Rīgā, Brīvības ielā 31

Lolot
Rīgā, Kalnciema ielā 33

INCH
Rīgā, Kalnciema ielā 33

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Doktors Pacients

Apsveicu visus – arī lasītājus!

Doktors Pacients

Apsveicu visus – arī lasītājus!

2
0
Lūdzu, komentējietx