Pilsētvides attīstības asociācijas kongress Rīgā

26.—29.oktobrī Rīgā pulcēsies pilsētu plānošanas un attīstības speciālisti no visas pasaules, jo te notiks Starptautiskās pilsētvides attīstības asociācijas INTA ikgadējais kongress. Ekonomiskā un teritoriālā inteliģence, radošums, kultūra un inovācijas, kā arī teritoriālā konkurētspēja — tie ir daži no kongresa tematiem.

Kongress pulcinās publiskā, privātā, kā arī akadēmiskā sektora pārstāvjus — kopumā pasākumā ar uzrunām un priekšlasījumiem uzstāsies 80 lektori no 27 pasaules valstīm ar mērķi izvērtēt nozīmīgākos pilsētvides un reģionālās attīstības projektus, nodrošinot viedokļu un pieredzes apmaiņu pilsētvides attīstības jomā starptautiskā mērogā.

Kongresa pamattēma ir Vadlīnijas līdzsvarotām pilsētām: konkurētspēja, pievilcība un liela mēroga pilsētprojekti. Dažādās kongresa sēdes, darbnīcas un meistarklases apvieno ar pilsētu attīstību saistīti temati, katrai dienai izvirzot vienojošu tēmu:

  • Konkurētspēja, sadarbība un saliedētība
  • Radošums, kultūra un teritoriālā pievilcība
  • Teritoriju attīstība: liela mēroga attīstības vadīšana

Pasākuma ietvaros būs pieejama arī plaša starptautisko meistarklašu programma ar pasaulē atzītu ekspertu uzstāšanos par tādiem tematiem kā ekonomiskā un teritoriālā inteliģence, radošums, kultūra un inovācijas, kā arī teritoriālā konkurētspēja.

Rīgas pilsētas vārdā kongresu atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Sarmīte Pīka, savukārt ar prezentācijām kongresā uzstāsies Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe (Rīgas arhitektūra: galvenie kompozīcijas principi un atsevišķi objekti) un Ārlietu pārvaldes direktors I.Graurs (Konkurētspējīgas pilsētas — novietnes ar vispievilcīgākajiem dzīves apstākļiem). Bez tam Latviju pārstāvēs tādi runātāji kā Astrīda Rogule (Laikmetīgās mākslas muzejs), Valters Māziņš (Jaunrīgas attīstības uzņēmums), Viesturs Celmiņš un Sandis Mūriņš (Analītisko un stratēģisko pētījumu laboratorija).

INTA — Starptautiskā pilsētvides plānošanas asociācija dibināta 1976.gadā. Šobrīd tā apvieno 3000 biedrus un partnerus 60 valstīs. Viens no tās mērķiem ir nodrošināt ekspertu un speciālistu konsultācijas un pieredzi praktiķiem dažādās institūcijās un struktūrvienībās, kā arī analizēt pilsētvides attīstības problēmas un izstrādāt rekomendācijas to risinājumiem. Pagājušajā gadā INTA kongress notika Parīzē.

Dalības maksa INTA nebiedriem — 550 €, taču organizācija piedāvā īpašu dalības maksu Latvijas delegātiem — 100 €, bez tam ir arī atlaides grupām.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx