Piedalies LAS arhitektu aptaujā!

Arhitektu savienība aicina aizpildīt aptaujas anketu par Arhitektūras profesionālo tālākizglītību un arhitektu prakses aktualitātēm: http://ej.uz/anketa-arhitektiem. Ir pagājuši divi gadi kopš jaunā Būvniecības likuma stāšanās spēkā, kurā arhitektiem kā būvspeciālistiem ir noteikta obligātā prakses uzraudzība un daļa no tās ir profesionālā pilnveide. Tādēļ Arhitektu savienība strādā, lai mūsu profesionālā kompetences uzturēšana un attīstīšana tiktu nodrošināta iespējami labākajā veidā.

Šobrīd tiek veikts pētījums “Tālākizglītības programmas pilnveides iespējas”. Pētījuma ietvaros paredzēts apkopot faktus par profesionālo tālākizglītības programmu (turpmāk, PTP) statusu un juridisko pamatu Eiropā un Latvijā, nosacījumiem PTP akreditēšanai Eiropas Arhitektu padomē (ACE), veikt ieskatu citu nozaru PTP prakses attīstībā Latvijā un metodiski izvērtēt citu ACE akreditēto valstu PTP piemērus. Darba plānā iekļauts arī pastāvošās LAS tālākizglītības programmas un prakses apskats par 2015. – 2017. gadu periodu kvantitatīvā un saturiskā griezumā. Pētījuma ietvaros iecerēts iegūt atgriezenisko saiti trīs mērķauditorijās, – Sertificēšanas centra darba grupā, LAS tālākizglītības organizatoru darba grupā un tālākizglītības kursu apmeklētāju grupā.

Kopš 14. februāra ir atvērta aptaujas anketa visiem Latvijas arhitektiem un topošajiem arhitektiem. Piedalīšanās ir brīvprātīga un arī anonīma — tas nozīmē, ka tās rezultāti tiks analizēti tikai apkopotā veidā, lai noskaidrotu arhitektu viedokli. Jūsu sniegtā informācija ir nozīmīga un būtiska, lai varētu veikt procesuālus un saturiskus uzlabojumus, kā arī stiprinātu profesionālo vidi un padarītu pozitīvāku vispārējo gaisotni.

Visi arhitekti, kuru kontaktinformācija ir  pieejama LAS, savos e-pastos ir saņēmuši uzaicinājumu izteikt domas par arhitektūras profesionālās tālākizglītības programmu pēdējo divu gadu periodā un potenciālo tās pilnveidi nākotnē. Šobrīd anketas ir aizpildījuši jau 137 arhitekti. Tas ir patiešām daudz. To augstu novērtējam un vēlamies pateikties katram! Vienlaikus,  no uzrunātās mērķauditorijas tie ir mazāk kā 10%.

Kolēģi, lūdzam izmantot iespēju izteikties!

Lūdzu aizpildiet anketu šeit:  http://ej.uz/anketa-arhitektiem

Aizpildīšanas termiņš: 2018. gada 1. marts

Pētījuma rezultāti būs publiski pieejams materiāls un pirmo reizi tiks prezentēts LAS kongresā 20. aprīlī

Šo pētījumu izstrādā praktizējošas arhitektes Ilze Miķelsone un Madara Gibze. Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, lūdzu, rakstiet uz e-pastu: petijums@latarh.lv, kā arī uz savienības e-pastu:  latarh@latarh.lv

Paldies!

Ar cieņu,
Latvijas Arhitektu savienība

Iesūtīja: Ilze Miķelsone

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx