Pasniegtas Latvijas Būvniecības gada balvas

11. martā Āgenskalna tirgū notika Latvijas Būvniecības gada balvu pasniegšana. Latvijā lielāko būvniecības konkursu rīko biedrība Building Design and Construction Council (BDCC), un šogad tas notika jau astoto reizi, apbalvojot labākos darbus 10 nominācijās.

Latvijas būvniecības nozarē 2021. gads iezīmējies ar salīdzinoši lielām, nozīmīgām sabiedriskas funkcijas būvēm, kuru mērķis ir uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti, piešķirot iespēju izglītoties vai profesionālā vai amatieru līmenī nodarboties ar sportu. Izcils devums redzams koka būvju segmentā — ievērojamas būves, biroji, sabiedriskas ēkas, labiekārtojums, estrāde, demonstrējot visdažādāko koka būvelementu potenciālu. Nozīmīgu sadaļu veido ēkas un būves, kur būvniecības laikā izmantotas būtiskas inovācijas. Tāpat vērojami izcili arhitektūras risinājumi, padomju laiku ēkas pārbūvējot un piemērojot mūsdienu funkcijai un saglabājot visu mākslinieciski vērtīgo.

Grand Prix tika piešķirta divām būvēm:

  • Ogres bibliotēka. Pasūtītājs — Ogres novada pašvaldība. Projekts —PBR, Rūdis Rubenis, Valdis Onkelis. Būvnieks — RERE BŪVE. Būvuzraudzība Firma L4.
  • Valmieras Jāņa Daliņa stadions. Pasūtītājs — Valmieras novada pašvaldība. Projekts —Juris Šūpols, Ivars Šļivka. Būvnieks — YIT INFRA. Būvuzraudzība Būvuzraugi LV.
    (Jāpiebilst, ka tas ir liels sporta komplekss, kurā stadions ar tribīnēm ir tikai viena no daļām, bet galvenā ir vieglatlētikas manēža ar tai pieguļošajām telpām un sporta viesnīcu)

Desmit nominācijās apbalvoto darbu vidū bija arī citas būves, kas interesantas arī kā arhitektūras sasniegumi. Starp apbalvotajiem bija tādas jaunbūves kā Mežaparka estrādes noslēguma posms (Mailitis Architects, Arhitekta J. Pogas birojs), Zinātnes un inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī (Audrius Ambrasas Architects), Smiltenes vidusskolas mācību korpuss (Ieva Skadiņa / L4). Koka būvju kategorijā par labāko atzīts Latvijas Valsts mežu Zemgales reģiona klientu centrs Jelgavā (5. iela). Pārbūvju kategorijā patiešām vērā ņemami ir divi projekti: dienesta viesnīca Rēzeknē, kas izveidota atjaunojot un piemērojot  jaunajai izmantošanai kādreizējo 20. gadsimta sākuma ēku — ķieģeļu namu, kas daudzus gadus pamests stāvēja pilsētas centrā (Arturs Lapiņš / Arhitektoniskās izpētes grupa) un Emīla Dārziņa mūzikas skolas un Rīgas Baleta skolas zāles pārbūve (Aleksandrs Čepiguss / DUAL arhitekti),— 1970. gados celtajā modernisma ēkā funkcionāli ne visai veiksmīgā telpa ir pārveidota par mūsdienīgu, kvalitatīvu un arī mājīgu koncertzāli.

Latvijas Būvniecības gada balvas konkursa misija un mērķis ir sniegt ieguvumu visai sabiedrībai, piedāvājot izsmeļošu informāciju par arhitektūras objektiem un būvēm, to pasūtītājiem, projektētājiem un būvniekiem. Būvobjekti nav tikai nosaukums un finansējums, katrs no tiem pulcē kompetentu speciālistu komandu — cilvēkus, kuriem pateicoties top ēkas un būves sabiedrības vajadzībām.

Visi konkursam pieteiktie darbi aplūkojami izstādē Rīgā, Līvu laukumā līdz pat aprīļa beigām.

Informācija: Agrita Lūse, konkursa rīkotāja, biedrība Building Design and Construction Council (BDCC)
Vairāk: BDCC mājas lapā

Attēlā: «Bērns – mākonis», tēlniece — Olga Šilova. Darbs tēlniecības pop-up izstādē konkursa ceremonijas laikā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx