Noslēgusies Attīstības departamenta korupcijas lieta

Rīgas apgabaltiesā šodien Rīgas domes Pilsētas attīstības
departamenta amatpersonu kukuļošanas lietā tika pasludināts spriedums, piespriežot
bargus sodus bijušajam departamenta direktoram Vilnim Štramam un viņa toreizējam
vietniekam Pēterim Strancim. Abus apcietināja tiesas zālē.

Tiesa Štramam piemēroja astoņu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju, bet
Strancim — sešus gadus un mantas konfiskāciju. Kādreizējam Pilsētas attīstības
departamenta administrācijas vadītājam Raimondam Janitam tiesa piemēroja trīs
gadu cietumsodu.

Savukārt
kukuļa devējiem — bijušajam Rīgas un Jūrmalas mēram, uzņēmējam Andrejam Inkulim
piespriests 24 tūkstošu latu naudas sods, igauņu uzņēmējam Prītam Tomingam —
tikpat liels naudas sods, savukārt uzņēmējai Inārai Vilkastei — 40 tūkstošu
latu naudassods.

Prokurors apsūdzētajam
Štramam prasīja piespriest deviņus gadus cietumsoda, Strancim — astoņus,
Janitam — gadu, Vilkastei — trīs, Inkulim un Tomingam — naudas sodu 120
minimālo mēnešalgu apmērā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
68 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Normunds Babāns

No masu saziņas līdzekļos dzirdētā gan rodas iespaids, ka ir atrasti trīs (ielidojušie), kas nu par pilnu programmu izvilks grēkāžu lomu un tādējādi dzidrinās vietējos, krietni duļķainos ūdeņus. (Var atcerēties pompozo apcietināšanas skatu, kas tika plaši izrādīts). Bet vai šajā zemē vispār ir kāds cienīgs "pirmā akmeņa metējs?" Ļoti šaubos. Protams, tiesiskā zemē taisnībai jātriumfē, vainīgie jāsoda. Bet par kādu taisnīgumu var būt runa, ja vietējā tieslietu sistēma ir bezzobaini noskatījusies kā "tiesiski" tiek izvazāts no iepriekšējās sabiedriskās formācijas mantotais tautas īpašums, radot iespēju pareizā vietā un laikā nonākušajiem "uzoligarhēt", kā mūsu pašu uzņēmējiem pienākošā vieta bez līdzvērtīga ieguvuma atdota… Lasīt vairāk »

backs

si ir labaka zinja shodien! kads sakars maketu buvei ar kukulosanu lielam mahinaciju vajadzibam?

jose manuel barrozu

salīdzināji maketu ar reālu būvniecību 😀 !!! nolaidies uz zemes

Skudra

Ar ko jāpadalās? Ja izlasa, var saprast, ka arī Jūs ņēmāt kukuļus…

Tiesa

Tavos komentāros ir sajauktas dažas lietas-

1. konkrētā lieta, par ko, šaubu nav, vainīgie ir jāsoda

2. citas lietas, kurās Tu pārmet Tiesas nekonsekvenci, utt

Tas, ka citi citās lietās ir palikuši nesodīti, nenozīmē, ka tad arī šī lietas tā jāatstāj…un kas attiecas uz citām lietām-var taču pārsūdzēt citā tiesā

Dārta

nu labi, ka kaut vai mazie gariņi dabū trūkties! ziņa tiešām laba

ARHITEKTS

Man tā kā kauns, ka tie arī ir arhitekti…..

IQ tests

Man arī kauns – ARHITEKTAM tik zems IQ

Kaža

Ar kādu jau jāsāk…. ceru, ka būs arī turpinājums1

Miķelis

Process noslēgsies pēc pēdējās instances, tā kā šobrīd ir tikai starpspriedums un nav ko šūmēties. Protams arhitekti arī ir tikai cilvēki un abiem kolēģiem ir mazi bērni apgādībā, bet to jau prokuroriem neiestāstīsi. Šeit bija vietā izrādīt mazu sapratni, lai vai kas, tie ir puiši no mūsu vidus, Latvijas arhitektu sabiedrību tādiem notikumiem būtu jāsaliedē un jāsaprot, ka patiesība ir ne vienmēr tā, ko rāda pa TV, vai raksta avīzēs. Tiesa ne vienmēr mēdz būt taisnīga a priori. Abi arhitekti ir bijuši klāt ļoti vērienīgiem procesiem Rīgā, bijuši pašā notikumu virpulī. Katrā ziņā var novēlēt tikai izturību un pašiem tikt… Lasīt vairāk »

LAIMA

Nu īsti nepiekrītu žēlumam…man arī ir mazi bērni, bet tādēļ jau māti nepārdošu, tā kā īsti jau tie puiši nav no mūsu vidus.

vētra

Viena no arhitektu sabiedrības problēmām ir tā, ka viņi atbalsta korupciju un visādas kliķes lietas – to spilgti parāda Miķeļa komentārs, kā arī – Dripes nejēdzīgā aizstāvēšana.

Noris

Kaut kā jocīgi skan šie atrunu šļupsti…visi tikai cilvēki… katrs var kļūdīties… cilvēcīgais faktors…mazi bērni…veci vecāki…kredīts bankā…

Tāpēc jau tu esi cilvēks, lai tev būtu morāle, kuru tu nepārkāp. kaut kādas ētikas normas, pie kā pieturies. Citādi tādi ĶĪSĒĻI no mums iznāk…

AB (Armands Bisenieks)

Vai Tu, Vētra, liec abas lietas vienā groziņā?

Vai, gadījumā, tās ir gluži pretējas?

Apdomā labi!

Mr Pink Eyes

Bet viena no Latvijas sabiedrības īpatnībām ir linčošana un raganu dedzināšana.

stenlijs

Var jau stāvēt vienmēr un visur par "savējiem", bet man joprojām kautkāds kamols kaklā parādās, kad redzu zem kāda raksta Jāņa Lejnieka parakstu, vai redzu viņu TV.

Mantkārības triumfs pār cilvēkiem nav apturams! Ceru, ka Strancim un Štramam nākamā tiesa sodu samazinās uz pusi, bet tomēr uzskatu, ka kādu gadu uz nārām viņi ir pelnījuši nolauzt.

@

Kaut kāds ārprāts – vai VIŅI tiešām bija tik vainīgi? ……

NEVAINĪGAIS

ko nozīmē -TIK VAINĪGI?

arī anonīms

žēl Janitu. Nodeva nevainīgus, izpostīja jaunam cilvēkam dzīvi, izglāba īstus ņēmējus. Cerēja atpirkties. Nesanāca. Kā dzīvos ar tādu slogu uz sirdsapziņas?

....

Skatoties TV, lieka, ka vienkārši zudusi izpratne par lietu kārtību, Strancis laikam nav slikts cilvēks, bet iegūstot amatus, kuros ir iespēja grābt, ar laiku to sāk uzskatit par normu. droši vien laikā, kad birojos grozījās mio, likās, ka skaņotājiem ari pienākas mājas, mašinas, konti, Faktiski jau Štramu iesēdināja tikai tad, kad viņš nevienam vairs nebija vajadzīgs. Iespējams, ka ķēdē, kur kurpju kaste bija jānodod tālāk, pārāk daudz ieslidēja kabatā. Ja palasa telefonsarunu izdrukas, tad pārsteiz , ka mūsu kolēģa runa ir pilnīga tā advokāta, kura sarunu izdruka pārsteidza ar vienu vienigu bbb …verbālās sazināšanās formas copy paste. nu ko lredzēsim… Lasīt vairāk »

uh

http://www.ir….pakal-nenemsim

SAULE

Tikai Latvijā ir iespējams ņemt kukuļus un vēl žēli lūgt lai nesēdina un varētu būt ka nesēdinās arī! Nožēlojami! Kautkur citur piespriestu tādu cietumsodu ka vairs negribētu NEKAD ņemt kukuli!

Es domāju ka ja jau kukuļņēmēji bija valsts amatpersonas un viņi ļaunprātīgi izmantoja savu stāvokli tad nu lai pasēž un padomā kas īsti ir jādara valsts mehānismā strādājošiem! Un punkts!

p.s. Japāna par korupcju valsts līmenī ir arī izpildīti navessodi

kukulitis

lai dzivo kukuldoshana un kukulnemshana. Ta turpiniet Tautas deli. Latvijai Jauka nakotne

hmm

Tiri vai skebina dazu labu prieks par notiekoso

Ir skaidrs ka kukulosana ir sodama lieta, tacu nepieciesams stingri apskatities ari arhitektiem no savas pozicijas- pietiek lobet attistitajus par katru cenu- likt savus zverestus ja neesi parliecinats pilniba ka pilsetai un nakotnei sis objekts bus labaka alternativa nevis tikai attistitajam- tas ari ir sava veida negodigums! Un tikai nevajag teikt ka tas netiek darits! Esmu par to ka arhitekti ari tiek stingrak verteti pie normu parkapsanas/ neieverosanas- gan LR likumdosanas gan etikas.

davis

tīri vai šķebina tas ka kādam liekas ka labāk nekas nebūtu atklāts un visi dzīvotu priecīgi un visiem būtu laba veselība …. strancim.pincim pancim

Aigars

Normu piesaukšana jau vien liek savilkt grimasi šķībā smaidā un nošķebināties.. Dažreiz tās normas ir tik tālas no realitātes un veselā saprāta, kā ķengurs Norvēģijā. Vajadzētu vērtēt lietas pēc būtības nevis burta, bet diemžēl sabiedrība ir kā aunu bars, kurš jāievieto konkrētā aplokā, lai netaisa suu.. izkoptā augļu dārziņā.

hmm

taisni otradi- kukulosana nav atbalstama nekada veida- ne no pasvaldibu amatpersonam- TOSTARP ari ne no arhitektu vidus- no pasutitaja puses pa labu projekta lobesanu! Abas sis lietas dara kaunu arhitekta profesijai. Varu teikt drosi ka vismaz 50% iesniedzamajos buvprojektos uz akceptu ir iespejams konstatet trukumus- normu, apbuves noteikumu neieverosanu. Tikai nesakiet ka katrs no arhitektiem nav sakaries ar konstatetiem trukumiem buvprojektos. Atb visp.buvn. visus sos gadijumus bija nepieciesams sutit uz arhitektu savienibu izvertesanai.

hmm

-es runaju tiesi par so- lielai dalai arhitektu ir sada nostaja pret likumdosanu kopuma- vai tas vispar ir normali? Likumdosanas nevieverosana taja vai cita veida ir likumdosanas parkapsana!

Doktors Pacients

Likumdosanas neieverosanas rezultata medz rasties ieverojami arhitektu darinajumi. Raita maja uz udenskrituma varetu but piemers.

kritiskā

pie mums Raitu nav

pusraits

patiesībā jau nomas parasti neievēro te, kas viņas nepārzin. Un tad jau atliek tikai izliktiespar Raitu, unbraši sevi salavēt

Cilds

ir jau ir daži punkti normās, kas nav izprotami…laikam jau ar tiem jācīnās pašā saknē-mainot tos, bet ne pārkāpjot…. diemžēl, tas ir grūts process, jo minos, ka zvanīju uz būvndepartamentu, kad atcēla LBN 100, kas tad ir vietā-neviens nezināja teikt….tas ,kas esot to pieņēmis, vairāk nestrādājot…tāda bija atbilde

Arhitekts

Par kukuļa ņemšanas rezultātu-apbūves stāvu skaita palielināšanu, pateicoties kam Vilkaste uzvārīja 45 000 000 naudiņas, mīnuss 40 000 soda. To detālplānojuma izmaiņu atcēla, jebšu viss palika spēkā? Ļoti negodīgi sanāk-tas, kas uzvārija mazāk-tas sēdēs. Man nav nekā pret Štramu un Stranci, vienu no viņiem pazīstu personīgi, bet par tādām lietām tomēr ir jāsaņem sods, jo savādāk viss aiziet strupceļā, Zūd atskaites sistēma. Protams, var ļoti daudz un plaši runāt par būvniecības nolikumu trūkumiem un nejēdzībām būvvaldē-šī sistēma arī ļauj rasties situācijai, kad ierēdnis sāk sajust naudas smaku, kas paliek arvien stiprāka katru dienu, neļauj gulēt un pilnībā parveido uzvedīdu, runas… Lasīt vairāk »

we (arhitekts)

kādus kolēģus ibio …mums tādi kolēģi kā sunim blusas vajadzīgi !

vai tad ja,piemēram, ceļu policists brauc dzērumā …. tad viņš arī nav sodāms jo viņš tak kolēģis ! a pārējie ???

Normunds Babāns

No masu saziņas līdzekļos dzirdētā gan rodas iespaids, ka ir atrasti trīs (ielidojušie), kas nu par pilnu programmu izvilks grēkāžu lomu un tādējādi dzidrinās vietējos, krietni duļķainos ūdeņus. (Var atcerēties pompozo apcietināšanas skatu, kas tika plaši izrādīts). Bet vai šajā zemē vispār ir kāds cienīgs "pirmā akmeņa metējs?" Ļoti šaubos. Protams, tiesiskā zemē taisnībai jātriumfē, vainīgie jāsoda. Bet par kādu taisnīgumu var būt runa, ja vietējā tieslietu sistēma ir bezzobaini noskatījusies kā "tiesiski" tiek izvazāts no iepriekšējās sabiedriskās formācijas mantotais tautas īpašums, radot iespēju pareizā vietā un laikā nonākušajiem "uzoligarhēt", kā mūsu pašu uzņēmējiem pienākošā vieta bez līdzvērtīga ieguvuma atdota… Lasīt vairāk »

backs

si ir labaka zinja shodien! kads sakars maketu buvei ar kukulosanu lielam mahinaciju vajadzibam?

jose manuel barrozu

salīdzināji maketu ar reālu būvniecību 😀 !!! nolaidies uz zemes

Skudra

Ar ko jāpadalās? Ja izlasa, var saprast, ka arī Jūs ņēmāt kukuļus…

Tiesa

Tavos komentāros ir sajauktas dažas lietas-

1. konkrētā lieta, par ko, šaubu nav, vainīgie ir jāsoda

2. citas lietas, kurās Tu pārmet Tiesas nekonsekvenci, utt

Tas, ka citi citās lietās ir palikuši nesodīti, nenozīmē, ka tad arī šī lietas tā jāatstāj…un kas attiecas uz citām lietām-var taču pārsūdzēt citā tiesā

Dārta

nu labi, ka kaut vai mazie gariņi dabū trūkties! ziņa tiešām laba

ARHITEKTS

Man tā kā kauns, ka tie arī ir arhitekti…..

IQ tests

Man arī kauns – ARHITEKTAM tik zems IQ

Kaža

Ar kādu jau jāsāk…. ceru, ka būs arī turpinājums1

Miķelis

Process noslēgsies pēc pēdējās instances, tā kā šobrīd ir tikai starpspriedums un nav ko šūmēties. Protams arhitekti arī ir tikai cilvēki un abiem kolēģiem ir mazi bērni apgādībā, bet to jau prokuroriem neiestāstīsi. Šeit bija vietā izrādīt mazu sapratni, lai vai kas, tie ir puiši no mūsu vidus, Latvijas arhitektu sabiedrību tādiem notikumiem būtu jāsaliedē un jāsaprot, ka patiesība ir ne vienmēr tā, ko rāda pa TV, vai raksta avīzēs. Tiesa ne vienmēr mēdz būt taisnīga a priori. Abi arhitekti ir bijuši klāt ļoti vērienīgiem procesiem Rīgā, bijuši pašā notikumu virpulī. Katrā ziņā var novēlēt tikai izturību un pašiem tikt… Lasīt vairāk »

LAIMA

Nu īsti nepiekrītu žēlumam…man arī ir mazi bērni, bet tādēļ jau māti nepārdošu, tā kā īsti jau tie puiši nav no mūsu vidus.

vētra

Viena no arhitektu sabiedrības problēmām ir tā, ka viņi atbalsta korupciju un visādas kliķes lietas – to spilgti parāda Miķeļa komentārs, kā arī – Dripes nejēdzīgā aizstāvēšana.

AB (Armands Bisenieks)

Vai Tu, Vētra, liec abas lietas vienā groziņā?

Vai, gadījumā, tās ir gluži pretējas?

Apdomā labi!

Mr Pink Eyes

Bet viena no Latvijas sabiedrības īpatnībām ir linčošana un raganu dedzināšana.

Noris

Kaut kā jocīgi skan šie atrunu šļupsti…visi tikai cilvēki… katrs var kļūdīties… cilvēcīgais faktors…mazi bērni…veci vecāki…kredīts bankā…

Tāpēc jau tu esi cilvēks, lai tev būtu morāle, kuru tu nepārkāp. kaut kādas ētikas normas, pie kā pieturies. Citādi tādi ĶĪSĒĻI no mums iznāk…

stenlijs

Var jau stāvēt vienmēr un visur par "savējiem", bet man joprojām kautkāds kamols kaklā parādās, kad redzu zem kāda raksta Jāņa Lejnieka parakstu, vai redzu viņu TV.

Mantkārības triumfs pār cilvēkiem nav apturams! Ceru, ka Strancim un Štramam nākamā tiesa sodu samazinās uz pusi, bet tomēr uzskatu, ka kādu gadu uz nārām viņi ir pelnījuši nolauzt.

@

Kaut kāds ārprāts – vai VIŅI tiešām bija tik vainīgi? ……

NEVAINĪGAIS

ko nozīmē -TIK VAINĪGI?

arī anonīms

žēl Janitu. Nodeva nevainīgus, izpostīja jaunam cilvēkam dzīvi, izglāba īstus ņēmējus. Cerēja atpirkties. Nesanāca. Kā dzīvos ar tādu slogu uz sirdsapziņas?

....

Skatoties TV, lieka, ka vienkārši zudusi izpratne par lietu kārtību, Strancis laikam nav slikts cilvēks, bet iegūstot amatus, kuros ir iespēja grābt, ar laiku to sāk uzskatit par normu. droši vien laikā, kad birojos grozījās mio, likās, ka skaņotājiem ari pienākas mājas, mašinas, konti, Faktiski jau Štramu iesēdināja tikai tad, kad viņš nevienam vairs nebija vajadzīgs. Iespējams, ka ķēdē, kur kurpju kaste bija jānodod tālāk, pārāk daudz ieslidēja kabatā. Ja palasa telefonsarunu izdrukas, tad pārsteiz , ka mūsu kolēģa runa ir pilnīga tā advokāta, kura sarunu izdruka pārsteidza ar vienu vienigu bbb …verbālās sazināšanās formas copy paste. nu ko lredzēsim… Lasīt vairāk »

uh

http://www.ir….pakal-nenemsim

SAULE

Tikai Latvijā ir iespējams ņemt kukuļus un vēl žēli lūgt lai nesēdina un varētu būt ka nesēdinās arī! Nožēlojami! Kautkur citur piespriestu tādu cietumsodu ka vairs negribētu NEKAD ņemt kukuli!

Es domāju ka ja jau kukuļņēmēji bija valsts amatpersonas un viņi ļaunprātīgi izmantoja savu stāvokli tad nu lai pasēž un padomā kas īsti ir jādara valsts mehānismā strādājošiem! Un punkts!

p.s. Japāna par korupcju valsts līmenī ir arī izpildīti navessodi

kukulitis

lai dzivo kukuldoshana un kukulnemshana. Ta turpiniet Tautas deli. Latvijai Jauka nakotne

hmm

Tiri vai skebina dazu labu prieks par notiekoso

Ir skaidrs ka kukulosana ir sodama lieta, tacu nepieciesams stingri apskatities ari arhitektiem no savas pozicijas- pietiek lobet attistitajus par katru cenu- likt savus zverestus ja neesi parliecinats pilniba ka pilsetai un nakotnei sis objekts bus labaka alternativa nevis tikai attistitajam- tas ari ir sava veida negodigums! Un tikai nevajag teikt ka tas netiek darits! Esmu par to ka arhitekti ari tiek stingrak verteti pie normu parkapsanas/ neieverosanas- gan LR likumdosanas gan etikas.

davis

tīri vai šķebina tas ka kādam liekas ka labāk nekas nebūtu atklāts un visi dzīvotu priecīgi un visiem būtu laba veselība …. strancim.pincim pancim

hmm

taisni otradi- kukulosana nav atbalstama nekada veida- ne no pasvaldibu amatpersonam- TOSTARP ari ne no arhitektu vidus- no pasutitaja puses pa labu projekta lobesanu! Abas sis lietas dara kaunu arhitekta profesijai. Varu teikt drosi ka vismaz 50% iesniedzamajos buvprojektos uz akceptu ir iespejams konstatet trukumus- normu, apbuves noteikumu neieverosanu. Tikai nesakiet ka katrs no arhitektiem nav sakaries ar konstatetiem trukumiem buvprojektos. Atb visp.buvn. visus sos gadijumus bija nepieciesams sutit uz arhitektu savienibu izvertesanai.

Aigars

Normu piesaukšana jau vien liek savilkt grimasi šķībā smaidā un nošķebināties.. Dažreiz tās normas ir tik tālas no realitātes un veselā saprāta, kā ķengurs Norvēģijā. Vajadzētu vērtēt lietas pēc būtības nevis burta, bet diemžēl sabiedrība ir kā aunu bars, kurš jāievieto konkrētā aplokā, lai netaisa suu.. izkoptā augļu dārziņā.

hmm

-es runaju tiesi par so- lielai dalai arhitektu ir sada nostaja pret likumdosanu kopuma- vai tas vispar ir normali? Likumdosanas nevieverosana taja vai cita veida ir likumdosanas parkapsana!

Doktors Pacients

Likumdosanas neieverosanas rezultata medz rasties ieverojami arhitektu darinajumi. Raita maja uz udenskrituma varetu but piemers.

kritiskā

pie mums Raitu nav

pusraits

patiesībā jau nomas parasti neievēro te, kas viņas nepārzin. Un tad jau atliek tikai izliktiespar Raitu, unbraši sevi salavēt

Cilds

ir jau ir daži punkti normās, kas nav izprotami…laikam jau ar tiem jācīnās pašā saknē-mainot tos, bet ne pārkāpjot…. diemžēl, tas ir grūts process, jo minos, ka zvanīju uz būvndepartamentu, kad atcēla LBN 100, kas tad ir vietā-neviens nezināja teikt….tas ,kas esot to pieņēmis, vairāk nestrādājot…tāda bija atbilde

Arhitekts

Par kukuļa ņemšanas rezultātu-apbūves stāvu skaita palielināšanu, pateicoties kam Vilkaste uzvārīja 45 000 000 naudiņas, mīnuss 40 000 soda. To detālplānojuma izmaiņu atcēla, jebšu viss palika spēkā? Ļoti negodīgi sanāk-tas, kas uzvārija mazāk-tas sēdēs. Man nav nekā pret Štramu un Stranci, vienu no viņiem pazīstu personīgi, bet par tādām lietām tomēr ir jāsaņem sods, jo savādāk viss aiziet strupceļā, Zūd atskaites sistēma. Protams, var ļoti daudz un plaši runāt par būvniecības nolikumu trūkumiem un nejēdzībām būvvaldē-šī sistēma arī ļauj rasties situācijai, kad ierēdnis sāk sajust naudas smaku, kas paliek arvien stiprāka katru dienu, neļauj gulēt un pilnībā parveido uzvedīdu, runas… Lasīt vairāk »

we (arhitekts)

kādus kolēģus ibio …mums tādi kolēģi kā sunim blusas vajadzīgi !

vai tad ja,piemēram, ceļu policists brauc dzērumā …. tad viņš arī nav sodāms jo viņš tak kolēģis ! a pārējie ???

68
0
Lūdzu, komentējietx