MadCity Riga 2022 pievērsīsies krīzei pilsētā

Tuvojas ikgadējais starptautiskais pilsētplānošanas forums MadCity Riga 2022, kas šogad notiks 28. oktobrī Latvijas Kara muzejā.  Šoreiz vērienīgā notikuma tēma ir “Krīze pilsētā”, un tas nozīmē apkopot gan pandēmijas laika mācības, gan jauno kara laika realitāti ar bēgļiem un enerģijas izmaksu kāpumu. Tāpat paši no sevis nav zuduši Rīgai raksturīgie plūdi pēc lietusgāzēm, joprojām problēma ir pilsētas bezpajumtnieki, sabiedriskais transports un sadarbība starp dažādām iestādēm. Krīzes apstākļos vajadzīgi papildu tēriņi, bet kā pelnīsim un atbalstīsim uzņēmējdarbību? Vai attālināta darba režīmā esam sākuši vairāk novērtēt Rīgas zaļās teritorijas? Kur vēl krīzes apstākļos rast atbalstu un iedvesmu izaugsmei?

Atbilstoši ārkārtas situācijai notikums koncentrēts vienā dienā, taču neizpaliks ierastās iesildīšanās lekcijas un padziļinātās diskusijas, kurām sekos dažādu jomu profesionāļu ideju hakatons, šogad tajā meklēsim “Trīs labas lietas” jeb galvenos krīzes darbus, kas Rīgā jāpaveic vispirms. Pirmo reizi vēsturē uz skatuves kāps trīs Baltijas galvaspilsētu — Rīgas, Tallinas un Viļņas galvenie arhitekti, plānotāji un dizaineri. Savstarpēji saistītā pasaulē ir daudz vieglāk salīdzināt panākumu atslēgas un koncentrēties uz svarīgāko. Pasākuma programma publicēta https://www.madcity.lv/ — Rīgas drošas izaugsmes jautājumi nekur citur nav pieejami ar tādu vērienu, turklāt pieejami ikvienam.

Jau sesto gadu MadCity Riga organizē pilsētplānošanas uzņēmums “Grupa 93”, pulcējot valsts, pašvaldību, uzņēmumu un sabiedrisku kustību pārstāvjus un veidojot radošu dialogu par dažādu problēmu risinājumiem, iesaistot ārvalstu speciālistus. Ilggadīgs pasākuma atbalstītājs ir Latvijas Mobilais Telefons, ar kura palīdzību plašāka sabiedrība var tiešsaistē sekot MadCity Riga gaitai, iesaistīties ideju vērtēšanā, uzdot jautājumus. Taču LMT pilsētplānotājiem sniedz daudz vairāk, gudrās pilsētas mobilie rīki ir neatņemama mūsdienīgi pārvaldītas pilsētas sastāvdaļa, turklāt 5G tīkla attīstība kļūst par svarīgu sakaru sistēmas elementu.

Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents: “Jāapzinās, ka mūsdienās kritiski svarīga pilsētu infrastruktūra ir ne tikai elektrības un ūdens apgādes sistēmas, bet arī sakari. Cilvēku vajadzības ir nesaraujami saistītas ar mobilitāti, tāpēc pilsētvidē ienāk arvien vairāk viedo risinājumu. Jau šobrīd blīvi apdzīvotās vietas, ne tikai Rīgā, rodas mobilo sakaru tīkla kapacitātes problēmas, jo grūti atrast vietu, kur izbūvēt bāzes stacijas. Līdz ar 5G tīkla attīstību šis jautājums kļūs arvien svarīgāks, jo pieaugs pieprasījums un nepieciešamība pēc dažādiem mobilo sakaru risinājumiem — ne tikai mobilajam internetam telefonā vai datorā, bet arī industriālajiem risinājumiem, kam būs vajadzīga vēl plašāka mobilo sakaru bāzes staciju izbūve.”

Foruma rīkotāji aicina ikvienu pilsētnieku, interesentu, aktīvu cilvēku piedalīties MadCity Riga norisēs — sekot tiešraidēm, komentēt mūsu publikācijas sociālajos tīklos, bet varbūt pat iekļauties hakatona dalībnieku komandā. Labāk negausties par to, kas nokavēts, bet praktiski novērtēt krīzes prasības un ķerties pie darba, lai situāciju uzlabotu.     

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx