Latvijas jaunie dizaineri Milānas mesē 2007

Kamēr Latvijas jauno arhitektu publicitāte kūņojas tikt uz pašmāju čīkstošās skatuves, atkal atzinīgi novērtēti no Milānas Starptautiskās mēbeļu izstādes atgriezušies mūsu jaunie dizaineri, kuru veidotā ekspozīcija Minimum / Maximum no 18.—23.aprīlim bija izlikta vērtēšanai sadaļā Salone Satellite. Šāgada Latvijas kolekciju papildināja stila iepakojums — busiņš.

15 dizaina studenti kopā ar 3 pasniedzējiem no Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) atrādīšanai dizaina metropolē aizveda savu šāgada kolekciju Minimum / Maximum — mazas, kompaktas un portatīvas lietas mūsdienu cilvēka dzīves atvieglošanai laikā, kad mantu ir pārāk daudz, bet laika — pārāk maz.

Jauno dizaineru darbu sadaļā Salone Satellite, kas šogad svinēja savu desmitgadi, LMA tika pārstāvēta ar diviem stendiem. Šī iespēja bija balva par uzvaru dizaina konkursā Salone Satellite Moscow 2006.

Minimum / Maximum stenda koncepcija tika atzinīgi novērtēta starp profesionāļiem kā novatorisks risinājums Salone Satellite kontekstā. Aktīvu interesi par to izrādījuši pārstāvji no 42 valstīm — aptuveni 100 interesenti no nozares medijiem un sadarbības partneriem.

Tā kā par iedvesmas avotu koncepcijai Minimum / Maximum kalpojusi viena no retajām Latvijā radītajām lietām, ko pazīst pasaulē, — pirmā miniatūrā fotokamera VEF Minox (ražošanā ieviesta tieši pirms 70 gadiem, izgudrotājs Valters Caps), lai veicinātu jauna fenomena rašanos Latvijas laikmetīgajā dizainā, LMA studenti un mācību spēki nolēmuši dizaina busiņu neatlaidīgi ripināt uz priekšu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
uTTu

Prieks par savējiem!!! Gribētos arī lai tās lietas arī tā pa īstam ieviestos praksē ne jau tikai kkur TUR, bet arī TE.

b

te diemzjeel nevienu razjotaaju tas neinteresee

uTTu

Prieks par savējiem!!! Gribētos arī lai tās lietas arī tā pa īstam ieviestos praksē ne jau tikai kkur TUR, bet arī TE.

b

te diemzjeel nevienu razjotaaju tas neinteresee

4
0
Lūdzu, komentējietx