Latvijas jaunie dizaineri Milānas mesē 2006

Šogad no 5.—10.aprīlim starptautiskās mēbeļu meses Milānā jauno talantu ekspozīcijā SaloneSatellite mūsu valsti pirmo reizi pārstāvēja individuāli dizaineri. Elīna Bušmane un Juris Krūmiņš uz ikgada galveno notikumu dizaina Eiropā aizveda moduļu mēbeles un mēbeli — spoku.

Elīna Bušmane ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Vides mākslas nodaļas 2. kursa studente. Stendu izstādei Milānā Elīna veidoja, attīstot savu studiju darbu ar nosaukumu STAKLIS — tie ir divi objekti — ķeblis un galds. Abas ir kompakti transportējamas un viegli montējamas moduļu mēbeles — ķeblīti var pat saskrūvēt ar viena eiro monētu, abas piesaistīja ražotāju interesi.

Dizaineris Juris Krūmiņš ir LMA Vides mākslas nodaļas docents. Juris izstādē Milānā piedalījās ar trim dizaina objektiem: krēsliem FLEX un GHOST, piedāvājot oriģinālus izmantotā materiāla un funkcionalitātes risinājumus. Īpašu itāļu publikas interesi izraisīja drēbju pakaramais ar nosaukumu OLIVA.

Meses laikā latviešu jaunie dizaineri prezentēja savas idejas daudzveidīgai publikai — mēbeļu ražotājiem un projektētājiem, starptautiskajai presei un dizaina skolu pārstāvjiem, tādējādi veicinot starptautisku atpazīstamību.

Pirmo reizi Latvijas dizaina vēsturē Latvijas pārstāvji Milānas mēbeļu mesē piedalījās kā individuālie dizaineri. Šo iespēju jaunajiem dizaineriem nodrošināja pārliecinošā uzvara Saloni World Wide rīkotajā itāļu mēbeļu ražotāju izstādē Maskavā pagājušā gada rudenī. Starp divdesmit izraudzītajiem Austrumeiropas reģiona dizaineriem un dizaina apvienībām tieši abi Latvijas pārstāvji ieguva vislielāko starptautiskās žūrijas atzinību.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx