Ikšķilieši pret kultūras centra būvniecību

Daļa Ikšķiles iedzīvotāju pauduši neapmierinātību par pilsētas domes vadības ieceri būvēt plānoto kultūras centru. Galvenie iebildumi ir par projekta lielumu un ar to saistītajām izmaksām, kā arī par izvēlēto novietni ― tagadējās estrādes vietā.

Jaunu kultūras centru mums vajag, bet vai tik lielu un par tādu cenu, — šāds jautājums uzvirmojis daļā Ikšķiles iedzīvotāju, kas sākuši parakstu vākšanas kampaņu pret jaunā kultūras centra būvniecību pilsētā. Ap 600 ikšķiliešu neapmierina domes vadības akceptētais projekts, kas paredz nojaukt esošo brīvdabas estrādi, bet vietā uzcelt sabiedrisku ēku 3000 m² platībā, sauktu par Kultūras kalnu.

Domes iecerētajā ēkā paredzētas mēģinājumu telpas korim, deju kolektīvam, bibliotēkai, kā arī zāle ar 500 sēdvietām. Pieguļošajā teritorijā brīvdabas skatuve ar jumtu un 3500 vietas skatītājiem. Projekta izmaksas tiek lēstas ap 3,5 miljoniem latu, un pilsētas galva Jānis Rudzītis nenoliedz, ka, iespējams, kultūras centra celtniecībai nāksies ņemt kredītu.

Savukārt pilsētas inteliģences pārstāvji un daļa domes deputātu kategoriski iebilst pret pagājušā gadsimta beigās sabiedriskā kārtā būvētās estrādes nojaukšanu un Daugavas senkrasta reljefa pārveidošanu, jo projekts paredz par 15 metriem pagarināt kalnu, lai pietiktu vietas jaunās estrādes izbūvei. Idejas pretinieki apšauba arī tik lielas ēkas ekonomisko lietderību, kas nozīmē augstas apsaimniekošanas izmaksas nākotnē. Turklāt pilsētai esot daudz akūtākas vajadzības — ielu remonts un arī bērnudārza pārbūve.

«Rīga no Ikšķiles atrodas tikai 30 km attālumā. Vai kāds domā, ka pie mums brauks Opera vai Nacionālais teātris? Ko mēs darīsim tik lielā ēkā?» — rakstnieces Noras Ikstenas tēvs Jānis Rubenis atceras, ka par kultūras centra celtniecību diskutēts jau sen, taču viņš ar domubiedriem ir pret veidu, kā jaunais projekts izvēlēts. Ar iedzīvotājiem neesot bijušas diskusijas par vietas izvēli, uz izsludināto metu konkursu pieteikušies tikai divi pretendenti. Turklāt uzvarētāja projekta, firmas India arhitekte Zane Karpova ir meita domes izpilddirektoram Jānim Karpovam, kurš arī bija žūrijas komisijas sastāvā.
Pats Karpovs pārmetumus par interešu konfliktu gan noliedzis, jo, ņemot vērā radniecību, lēmuma pieņemšanā nav piedalījies. Šo jautājumu patlaban izvērtē arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Pilsētas mērs J.Rudzītis arī norāda, ka ikvienam iedzīvotājam bija tiesības izteikt savas domas sabiedriskās apspriešanas laikā pērn rudenī, kad saņemtas vien dažas, bet pozitīvas atsauksmes. Ikšķilietis J.Rubenis gan uzskata, ka šis arguments neiztur kritiku, jo nekur iepriekš netika minēts, ka paredzēts nojaukt veco brīvdabas estrādi. Tā vietā rakstīts — «pārbīdīt». Jaunais projekts arī paredz pārcelt daļu ielas, kas nozīmē nocirst koku aleju un intensīvāku satiksmi pie vidusskolas. «Lai gan mums visu laiku bija ideja, ka šo ielu varētu pārveidot par gājēju ielu, lai tā būtu drošāka bērniem,» norāda domes opozīcijas deputāts Oļģerts Tamovičs.

Firmai India pārskaitīti 70 000 latu avanss skiču projekta izstrādei, kam jābūt gatavam līdz jūnijam. Kopumā projekta izstrādei paredzēts samaksāt 200 000 latu, stāstījis Rudzītis. Pēc tam būšot nākamā sabiedriskā apspriešana. Rudzītis uzskata, ka no sava 6 miljonu lielā gada budžeta, pašvaldība kultūras centra celtniecībai katru gadu varētu atlicināt 1,5 miljonus latu. Ēkas celtniecību plānots pabeigt divos gados. Pēc provizoriskiem aprēķiniem apsaimniekošanas izmaksas varētu būt 4000 līdz 6000 latu mēnesī, kas esot pat nedaudz mazāk nekā vidusskolas apsaimniekošanas izmaksas.

Tomēr daļa ikšķiliešu netic mēra solījumiem, kamēr nav redzējuši dokumentālu apstiprinājumu viņa vārdiem. Līdz šim domes vadība atteikusies sniegt detalizētu informāciju, skaidrojis Rubenis. Viņš ir nobažījies, ka pašvaldība iztērēs lielas summas par projekta izstrādi, kuru pašvaldība pēc tam nespēs realizēt. Tādēļ ar lūgumu izvērtēt notikušo darījumu nosūtīta vēstule Valsts kontrolei, KNAB, Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijai, kā arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Rudzītim. «Mēs neesam pret ideju, taču vēlamies saņemt atbildi uz visiem jautājumiem,» paskaidroja J.Rubenis.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
187 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Gatis

No vienas puses – diez kas nav, ja pašvaldības atīstība uz daudziem gadiem tiek pakļauta vienas būves finansēšanai. No otras puses – foršas būves mazākās pašvaldībās savādāk netaps. No vienas puses – pēc padsmit gadiem Ikšķilē neviens neatcerēsies vai iela x tai tālajā 2007. gadā bija bedraina vai nē, taču stilīga sava laika arhitektūra būs ilglaicīga vērtība. No otras puses – superobjekta celtniecība par taviem nodokļiem var stipri kaitināt, ja nav kur atstāt bērnu tai laikā, kad ikdienā ej šos nodokļus pelnīt. Slampē ar lielām grūtībām stīvēja un cēla lielu kultūras namu 1980jos cerībā, ka rezultātā Slampe kļūs par tādu…… Lasīt vairāk »

nūģis

Normālā civilizētā valstī:

Šāds gadījums negadītos, ētiskas dabas filtri nepieļautu nevienai no pusēm.

Ja nu tomēr gadītos, beigtos ar amatpersonas atkāpšanos,kā arī pasākumu nekancelēšanu.

Ja tomēr gadītos , un nebeigtos ar iepriekšējo nosacījumu, tad tam būtu jābūt noorganizētam tā , ka gailis pakaļ nedzied, un objekts ieraudzītu dienas gaismu.

Te mēs redzam DELFI.LV, Ventspilnieku "Atkarīgā rīta avīze"(1. lapā), vietējā Ikšķiles opozīcija , sāk izrādīt kustības jau oficiālie orgāni, nerunāsim par publicitāti arhitektu mēdijos.

Kaut gan nepasen,idiots un ļaunais kretīns biju es.

P.S. nemaz neloloju ilūzijas ,ka neskatoties uz faktiem būs savādāk šoreiz,

Nav mums tauta gatava redzēt lietas īstajā gaismā.

Ruu

It kā jau laiku pa laikam izrādu interesi par konkursiem, lai varētu kādā no tiem piedalīties, bet par šādu konkursu gan netiku dzirdējis.

Varbūr beidzot konkursu izsludināšana, jo īpaši pašvaldības, līdzīgi kā publiskās apspriedes, ar likumu būtu jāreklamē, ne tikai Rīgas balsī un Neatkarīgajā, bet arī mājaslapās: A4D un Architektura.

Pie reizes atleks ne tikai finansiāls labums mājaslapu turētājiem, bet arī netiks apzināti radītas situācijas, kurās šādu vai citādu iemeslu dēļ informācijas izplatība tiek ierobežota.

Galvenais, rodas iespēja konkursā piedalīties lielākam dalībnieku skaitam, līdz ar to arī konkursa rezultāts labāks.

arturs_

varbut a4d vajag kautka ieklaut konstitucija un konkursus reklamet izmetajot pa pastkastem lapinas, vai labak pienest katram klat pieteikumu vai jus ludzu negribetu nebutu tik laipni papiedalities musu konkutsa…

ir tak visa informacija pieejama.

zane karpova

Ikšķilē ir vairāki mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi: jauktais koris "Ikšķile", jauktais vokālais ansamblis "Grams", deju kolektīvs "Pavards", sieviešu vokālais ansamblis "Nona", amatierteātris, jauniešu koris "Soare", un vēl visādi citādi ansambļi un grupas, bērnu deju kolektīvi, kā arī Ikšķiles Novada centrālā bibliotēka, kuriem ir nepieciešamas jaunas mājas. Estrāde ir fiziski ļoti novecojusi. Pašreizejā Kultūras biedrības ēka ir ļoti bēdīgā stavoklī un tājā nav vietas visu interesentu izmitināšanai, tas arī nav pašvaldības īpašums. Tāpēc arī tika pieņemts lēmums jauna kultūras centra būvniecībai. Man un arī daudziem citiem Ikšķiles iedzīvotājiem šāds lēmums likās apsveicams. Ar Ikšķiles novadu saistu savas ģimenes nākotni un tapēc nolēmu… Lasīt vairāk »

zinas

situācijas skaidrojums no objektiviem avotiem.

http://www.ogr…hp?newsid=5349

Nora Ikstena

Mans vārds ir Nora Ikstena. Esmu viena no 50 cilvēku darba grupas, kas vāca parakstus pret Kultūras kalna celtniecību Ikšķilē. Esmu beigusi Ikšķiles skolu, piecus gadus te dzīvoju pastāvīgi atjaunotā vecmāmiņas mājā. Zanei Karpovai kā ikšķilietei un profesionālei laikam ir maza nojausma, kā būtu jāatīstās vēsturiski unikālai un laikmetīgai pilsētai Daugavas krastā. Ja viņa savas ģimenes tālāko dzīvi saista ar Ikšķili, tad kā arhitekte varēja sākt vispirms no pamatiem. Pēdējo astoņu gadu laikā Ikšķiles dabas un arhetektoniskā ainava ir acīmredzami kropļota. Kur zaļās zonas, kur parki, dārzi, kur Daugavas senlejas josla, kur tālredzīga attieksme pret Meinrda salu un krastu tai… Lasīt vairāk »

Andris Vītols / arī es esmu dzīvojis Ikšķilē

Vai Jūs, cienītā Nora Ikstena, un 50 cilvēku darba grupa, kas vāca parakstus pret Kultūras kalna celtniecību Ikšķilē, pirms parakstīt PRET, izrunājāties PAR plāniem Ikšķiles attīstībai? Vai uzzinājāt kādi tad ir Ikšķiles attīstības tālākie plāni – konkrēti, pa gadiem uz priekšu? Vai tikāties ar Kultūras Centra projekta autori un uzzinājāt arī viņas viedokli?

PRET ir viegli būt. Es saprotu, ka rakstniekiem jādara savs rakstnieku darbs. Varbūt pat jābūt par ‘garaini katlā’, kas palīdz vārīties. Visu cieņu. Bet ‘vāriet’ sabiedrību pozitīva procesa virzīšanā – PAR savu redzējumu, vai PAR tāda izstrādāšanu.

Liāna

Šajā portālā prezentētais projekts neatbilst patiesībai, precīzāk – neatbilst īstenībai tā izvietojums, tādēļ publiski tiek maldināti tie ļaudis, kas ar šo projektu vēlas iepazīties. Arhitektei Karpovai – turpmāk, lūdzu, konkurējiet godīgi ar saviem kolēģiem, kuri gluži tāpat kā jūs, iespējams, vēlētos nopelnīt Ls 200 000. Nav viņu vaina, ka miesīgie tēvi nav izpilddirektori citās Latvijas pašvaldībās. Bet Jūs droši vien domājiet, ka Jums paveicies un sava priviliģētā situācija jāizmanto. Ir patiešām apkaunojoši, zem cilvēka cieņas lasīt Jūsu un Jūsu tēva demagoģiju, par izstāšanos no žūrijas un tmldz. muļķības. Šis laiks, kad ierēdņi vēl tā varēja muķot cilvēkus, atsaucoties uz formāliem… Lasīt vairāk »

laurabe

Ljoti skumji, ka Latvijaa zemisku motivu mekleshana procesos ir pashsaprotama lieta, un radnieciba skjietami "izskaidro" lietas. Manuprat ta ir pazime tam, ka 1) cilveki tiek krapti vai pareizak- cilveki uzskata, ka tiek krapti- visur un vienmer un nekas nenotiek augstaku merkju motivets; 2) Latvija ir ljoti ljoti maza zeme un ka jebkura "maza piilju diikji"- nedaudz paarspiilejot- visi mes esam neizbegami viens otram rada. Jebkura sarosishanas izraisa "milzigus" vilnjus, skarot visas piles- un tad nu sakas lielaa "izmekleshana", apvainoshana,un lielaas kaislibas,kas diemzjel beizji vien ir ne par lietu un istajam problemam. Ierosinu mainit ierasto "tipiski-latvisko" notikumu interpreteshanas gaitu- galvenokart tapec,… Lasīt vairāk »

321zeme

Ooops, laikam bija aizmirsies par IZPĒTI. Jocīgi, ka var kautko dizainēt nezinot produkta lietotāju vēlmes un vajadzības, vai varbūt vajadzības un vēlmes.

Arhitektūras produktu pasūtītājiem jāatceras par IZPĒTI, bez tās sanāk šitāda zobu griezšana un lieki iztērēti līdzekļi.

mazais

"Mēs Ikšķilē vēlamies godīgu, nopietnu konkursu, kur piedalās Kronbergs, Zābers, Sīlis un Šēnbergs, nevis tikai Jūs un vēl kāds – aiz pieklājības pret konkursa nolikumu."

nu gan sasmējos – vai turpmāk katrā pašvaldībā domubiedri apvainosies un sitīs dupsi pret zemi, ja paši guru (pēc viņu domām) nebūs piedalījušies?

pēteris bajārs

zinot, ka jūsu profesionālā joma nav saistīta ar arhitektūru, ļaujiet man jums paskaidrot atsevišķas ar šo konkursa projektu saistītās nianses: konkurss tika izstrādāts saskaņā ar ikšķiles domes izsniegto metu konkursa nolikumu un projektēšanas uzdevumu kultūras nama celtniecībai lībiešu ielā 2 un 4, ikšķilē (10.02.2006), kas ir saistoši dokumenti metu konkursa projekta izstrādē. šie dokumenti arī nosaka kultūras nama programmu, ēkas kvadratūras un būvapjomu, kā arī projekta ietvarā veicamo darbu apjomu: kultūras nams / estrāde / teritorijas labiekārtojums. projekta pompozitāte, bažas par grandiozu būvi, kuru nākotnē nebūs iespējams ne aizpildīt, ne apsaimniekot, tādejādi ir tikai un vienīgi projektēšanas uzdevuma sastādītāju kompetences… Lasīt vairāk »

Laura

Skaisti noskatities, ka latviju inteligence ar emocionaaliem izteicieniem uz lupam blaustas par Ikskiles & kulturvertiibam (man skiet, ka Ikslile vispar laga pec pilsetas ta ari nekad nav izskatijusies)… kapec tads darbiigums, jo Jusu tevs ari ir aktivs "blaustiitajs" saja gadijuma?!

Cik zinaams Jus Ikskilee pat nedzivojat. Gribeetos redzeet tik aktiivu daliibu ari citos, nu jau, "publiskas apsprieshanas" objektos!!!

grumhilde

IR īsteni latviska ecēšanās 🙂

un kā izrādās – sāls ir tanī, ka noras tēvs cēla estrādi un protams, ka to ir žēl nojaukt, jo katram latvietim "svas stūrītis…utt." dārgs.

nožēlojami kādā balagānā ir pārvērsts šis viss neslikti domātais pasākums…:(

latvietis latvietim …

lai veicas norām, zanēm utt.

konsultācijas ar juristiem un PR speciālistiem reizēm palīdz izvairīties no liekas publiskas samazgu liešanas un netīrās veļas mazgāšanas ?

***

Jūsu vietā jebkurš cilvēks, kam rūp sava reputācija un arī tā biroja reputācija, kuru pārstāv, nepiedalītos šajā konkursā, bet rekomendētu to darīt saviem kolēģiem, talantīgiem nozares profesionāļiem. Savukārt citās, attīstītās valstīs, Jūsu projektu pašvaldība pat nepieņemtu, uzmanoties un baidoties no interešu konflikta. Vai arī – pēc aploksnes atvēršanas to nevērtētu. Un konkurss ar diviem pretendentiem, no kuriem viens atrodas interešu konfliktā, tiktu uzskatīts par nenotikušu.

pūka

biroja reputācijai nav ne vainas. to var sagraut tikai draņķīgas kvalitātes projekti, nevis politiskās pūkas nomešana mazpilsētas inteliģences starpā

:)

uuja uuja. Pārstarptautiskajā no ribas taisīto cilvēku dienā šitik nesmuki kašķēties.

šlīteriet'

Pirmkārt.

Cik gan sasodīti latviski: Nora Ikstena cīnās "pret", nevis par. Un tikai tāpēc, ka konkursā nav piedalījušies citi elit

daugavas senleja

VISāM SIEVIETēM SVEICIENS 8.martā !

Vents

skaidrs, ka jebkura interese vienmēr ir konfliktā ar kādu citu, ne. šīs konkrētās diskusijas sakarā – abu talantīgo dāmu intereses, jā. Par spīti visai acīmredzamajai šmucei konkursa menedžēšanā nedrīkst nievāt arhitektes ambīciju skaisti atzīmēties mīļotajā pilsētā, turklāt priekšlikums ir elegants. No otras puses, rakstniece pārstāv konkurējošo kultūras biedrību, kas taču faktiski varēja saņemties gara spēka un rīkot savu konkursu vecās mājas rekonstrukcijai. Iespējams, ka mazāk ambiciozu programmu (skat. Ikstenas atsauci uz ventspils māju), bet ar krāšņu PR kampaņu, kas turklāt būtu patīkams apgrūtinājums, atšķirībā no protesta kampaņas. Bet nu jā, savstarpējās privātās un korporatīvās, vēsturiskās un reālpolitiskās nesaskaņas utml. Vai… Lasīt vairāk »

jtd

Pirmais, kas nu ir pilnīgi skaidrs – inteliģences Ikšķilē nav, ir tikai prasti mužiki un bābas. Ceru, ka kļūdos un tādi ir, tikai īsti inteliģenti tirgus plača kautiņos nepiedalās. Otrās ir pārdomas, ka viens aktīvs komentāru rakstītājs varētu būt otrs konkursa dalībnieks un tagad, balvu nedabūjis, lej žulti. Un pats galvenais – vai vismaz arhitekti savā starpā varētu MUŠAS ATDALĪT NO KOTLETĒM? Projektam, kā liekas, nav nekādu lielu vainu un šobrīd vienīgie argumenti ir patīk/nepatīk. Bet pīļu dīķa iekšējās peripetijas tādas arī lai paliek, lai paši tiek galā, kurš kuram šķīvīti izēdis. Man tas liekas liels gods, projektēt un būvēt… Lasīt vairāk »

losangelos

bet ikšķilieša gardākais ēdiens ir otrs ikšķilietis.

bet, ja Zane būtu uzvarējusi kādā starptautiskā superkonkursā kaut kur Parīzē vai Ņujorkā, tad gan ikviens ikšķilietis sistu pie krūts, un teiktu – tā mūsu novadniece. Kazi, pati Nora ar ņemtos spodrināt Zanes PR literāri augstvērtīgu sleju veidā 🙂

Ruu.

* Savulaik ir nācies taisīt konkursu, kura norises laikā konkrētā objekta TP jau tika pavairots skolas ielas kopētavā. * Ir nācies piedalīties konkursā, kurā ir iegūta uzvara, taču darbu turpina pavisam cits arhitekts. * Ir nācies piedalīties konkursā, pēc kura Pasūtītājs dalībnieku darbus paturēja sev, savukārt pasūtījumu atdeva citam arhitektam. Galarezultātā var pārliecināties, ka dažas būtiskas idejas ir aizgūtas. * Ir nācies piedalīties konkursā, citā pilsētā gan, kurā beigās ar savām skicēm uzvarēja tās pašas pilsētas arhitekts (pats arī vērtēja starp citu). Neviens vien šādi ir palicis jaņos. Ļoti ceru, ka tas jau ir pagājis etaps. – šo gadījumu ir… Lasīt vairāk »

hm

kas ir sliktie?

ZK&INDIA, Ikšķiles dome, Kustīgie ikšķilnieki, kolēģi vai prese nekādīgi nesaprotu.

Lelle

Dažreiz tiešām un no sirds ir kauns būt sievietei, latvietei etc. Turklāt šis ir tikai viens no daudzajiem konkursiem ar netīrām biksēm.

es

Tas, ka

"zani karpovu ar sia ‘india’ saista tikai un vienīgi autoratlīdzības līgums" interešu konflikta faktu, diemžēl, tikai pastiprina.

ppp

Ar ko Jūs varat ieinteresēt konkursos piedalīties, Jūsuprāt, topa arhitektus? Darba arhitektam šodien netrūkst. Konkurence faktiski nav nekāda.

Vienīgais ieteikums – sekojiet turpmāk sava pagasta aktivitātēm, jo arhitekts patiešām nav vainīgs, ka amatpersonas pieņem lēmumus. Te jau sanāk tas pats, kas gadījumā ar koncertzāli – a.god. Sīļa kungs tika pataisīts par vainīgo koncertzāles vietas izvēlē.

Lūdzu, neatkārtojiet šo kļūdu, un palūkojieties uz procesu kopumā.

n

Ventspils biblio parādīja, nav tik daudz šādu kāru kumosiņu tirgū, un cilvēki saskrien it sevišķi ja pašvaldības pārstāvis vēl izrāda interesi(informē).

Tā ka minējums iespējas kļūdains.

...

Ka tas var būt, ka INDIA saņēmusi30% avansa maksājumu, skaidri zināms, kavalsts un pašvaldību pasūtījumu avaansa summa 20%

nepako

darbs KNĀBlim 😀

konkursu dalibnieks

laukos diemžēl projektēt neviens neraujas. arhitektiem, īpaši jau labiem, darba līdz acīm. laukos arī arhitektūra nevienam nav vajadzīga. ja paskatās, kas ir uzvarējis konkursos. tauta ir priecīga, ja izdodas sagramstīt 2 konkursa piedāvājumus. tie parasti ir ne īpaši izcilas kvalitātes. paskatīsimies, kas notiek ar skolas konkursu salaspilī. Pat dziesmu svētku estrādi nevienam nav interese taisīt. valsts un pašvaldību projekti nav liela cieņā, jo diemžēl no tā nopelnīt nevar. pazīstami arhitekti nav ieinterēsēti projektēt laukos un par niecīgu samaksu. un vēl latviešu politika – kurš kuru. domāju, ka Zane piedāvājumu uztaisīja ari bailēs no tā, kas konkursā varētu but iesniegts, jo… Lasīt vairāk »

par salaspils skolu

Domāju, ka Salaspils skolai nebūs piedāvājumu vai arī būs zemā kvalitātē, jo:

1) arhitektūras kvalitāti pa lielam vērtē pagasta deputāti ( pagasta arhitekts arī)

2) vērtē tikai izskatu, par plānojuma kvalitāti nekas noteikumos nav minēts. Iepriekšējā uzvarētāja plānojums vairāk atgādināja vistu kūti nevis skolu 🙁

kurš gan vēlētos piedalīties tādā konkursā?

Holande

Nupat jau izskatas, ka cená bez inzenieriem bus jáieklauj ari psihologa pakalpojumi…

konkursu dalbnieks

Nu šādā kontekstā lietas noliekot, var saprast kāpēc Zanei likās svarīgi piedalīties konkursā ņemot arī vērā apstākli, ka tēvs ir izpilddirektors. Augstāki mērķi pilsētas labā. A ko Ikstena, aplej ar mēsliem. Būtu jāsaka paldies arhitektei!

Kā

Ikšķilē neviens nav veicis kaut minimālu aptauju jeb pētījumu, kas vispār Iksķilei (lasīt – ikšķiliešiem) ir nepieciešams. Konkurss ir bijis nepietikami un neprofesionāli noorganizēts, nesagatavots un nav bijis precīzi noformulēts uzdevums, nav bijusi atrasta optimālākā ēkas novietne konsultējoties ar sabiedrību. Informācija par konkursu nav izskanējusi mēdijos un neviens par to nav zinājis arī LAS. Tā ir ? Kād arhitekte, kuras tēvs (es patiešām atvainojos) izrādās "dzīva amatpersona", un kura vēl ir ikšķiliete atļāvusies piedalīties šādā konkursā iesaistot visu biroju, un lūk rezultāts. Tas nozīmē – nedrīkst piedalīties neprofesionāli noorganizētos konkursos, kas saistīti ar pašvaldību institūcijām, jo arhitekts izrādās ir "malējais".… Lasīt vairāk »

kultūras darbinieks

Diez ko pārējie kultūras darbinieki Ikšķilē par šo domā? Ideja par novietni tak nebūt nav no pirksta izzīsta. Ikstena tak tik grāmatas raksta. Viņa nevada un neorganizē to cilvēku pūļus, kas piedalās visos tajos pašdarbības kolektīvos. Domājams, ka sanaca kopā un nolēma.

Un nevar visi atbildīgie darbinieki zinat, ka konkursi jāpiesaka LAS un a4d.

Vl. Neilands

paldies par tavu veselīgo nostāju, labi.

Ruuģis.

Veids, kā dažreiz tiek organizēti konkursi (īpaši pašvaldību un nomalēs) , visa šī šļura, ir laba augsne, kā dažam labam indivīdam pamazām veidoties par nūģi.

Nūģi var labi saprast tikai tas, kurš pāris reizes ir bijis šo ierakumu otrajā pusē, kurš pats pāris reizes sava naivuma dēļ ir piedalījies konkursos, kuros organizators nav rīkojies ētiski, demokrātiski utt.

arhitekts

Tā gan nav taisnība.

Esmu piedalījies konkursos, kur kā izrādās viss ir sarunāts. Liela daļā no mums ir tādos konkursos piedalījušies. Esmu bijis ierakumu otrā pusē. Tas nenozīmē, ka varu atļauties izsmiet savus kolēģus, uzvesties tik gļēvi un niecīgi.

Var spriest, nūģa kungs arī pazīst ARHITEKTI. Izskatās, ka viņam vienkārši skauž. Šis konkurss bija noorganizets neprofesionāli, bet ne negodīgi. Ja būtu noorganizets negodīgi, tad mēs diezvai par šo visu uzzinnātu.

lasītājs

saprotu, ka a4d ir interaktīva platforma, kur arhitektiem un interesentiem VESELīGI apspriest ar arhitektūru un ar būvniecību saistītos jautājumus. pašlaik nenorisinās veselīgs dialogs. un a4d jēga ir zudusi. notiek latviska blaustīšanās. vienas personas ciniska, pazemojoša plosīšanās, kas jebkuru normālā cilvēkā izraisa riebuma sajūtu un nevēlēšanos iesaistities dialogā vispār. ja jautājumi tikti noformēti ar cilvēcīgu attieksmi un patiesu interesi, tad varu apgalvot, ka būtu saņemtas atbildes uz visiem jautājumiem. a4d varētu būt viena no vietām, kur apzināt projektēšanas izcenojumos no kolēgiem. kultūras CENTRA arhitekte butu izskaidrojusi, kas un ka notiek ar projektu, cik un kas tika aprēķinats un kāpēc. domāju, kas… Lasīt vairāk »

milla

visos komentāros atbalstu nūģi. Projekts – ok, pasākums – nelikumīgi.

vanilla

to nu tikai varēs konstatēt KNAB

vai vajag

Ierosinājums lapas uzturētājiem.

Sakārtojiet komentāru struktūru.

Saprotu, ka kilometrs vienu un to pašu dažādo kārtību ruļļu ritināšana ar ķīmiskā zīmuļa labojumiem uz gājēju pārejas 110. km ir jūsu stihija, bet labākais, kur jūs varat iekļūt starp sliktākajām lapām ir – garākie indijas nagi un pļāpīgākais nevadas āpsis.

konkursnieks

nu tak tapec vajag LAS vienoties par kadu nebut organizacijas shemu, kas prasa attiecigi nozimigiem objektiem konkursus izsludinat caur vismaz arhitektu savienibas lapu. savadak to neviens nezin ka jasludina. apsi laukos konkursu sludinajumus liek tikai Latvijas Vestnesi. tad ari vajadzetu notiekt, lai arhitekti LAS parstavji varetu piedalities. a to tie 4 apsi sanak kopa un izdoma, kurs projekts bus letaks un mazak izcelsies, un attiet arhitektura. un viss bus jauki un saulaini un neko nevajadzes lobet. saja nomales gadijuma gan netika lobets, ka vareja noprast, arhitekts pats pieteicas. savadak atkal sanaks, ka ieprieks – Putnins no ritiem sit sievu un… Lasīt vairāk »

komentāri

01.03.2007 21:28:05] patriots Re: patriots Varbūt jaunā estrāde būs vel skaistāka par pašreizējo? Un kapēc sūds? Ēka labi iekļaujas ainavā! atbildēt [07.03.2007 12:46:37] Ina Kultūras nams?? Piedodiet, bet tā estrāde jau sen vairs nav "smuka". Drīzāk veca, un atgādina padomiju. Protams, ka vajag realizēt jaunu ,labu projektu. Un tas Ikšķiles kultūras nams – grausts. Patiesībā, kauns ka tāds tur vēl saglabājies. atbildēt [13.03.2007 17:53:10] estrādes apmeklētājs Ir vajadzīga mūsdienu prasībām atbilstoša estrāde! …visjocīgākais ir tas, ka lielie bļāvēji un protestētāji paši vai nu nemaz nav bijuši Ikšķiles estrādē vai kādu reizi tikai bijuši… Varbūt kāds pajautājiet arī viedokli kultūras darbiniekiem,… Lasīt vairāk »

hm

kas ir sliktie?

ZK&INDIA, Ikšķiles dome, Kustīgie ikšķilnieki, kolēģi vai prese nekādīgi nesaprotu.

Blokz

nabaga cālis

Lelle

Dažreiz tiešām un no sirds ir kauns būt sievietei, latvietei etc. Turklāt šis ir tikai viens no daudzajiem konkursiem ar netīrām biksēm.

Ruu.

Vismaz diviem klientiem centra zonā uz piedāvājumu, "vinnēt" konkursu esmu atbildējis ar to, lai šamie labāk normālu konkursu uzorganizē, pat pāris spēcīgus arhitektus ieteicu un uzreiz pateicu, ka par tālākiem plāniem varam nerunāt, jo konkurss ir konkurss.

Arī šinī gadienā, ja pastāv šis risks ar radniecību, kā ar reizi vajadzēja veicināt skaļāku konkursa reklāmu, lai cīņa tiktu izcīnīta normālā konkurencē, jo šī tēma daudziem intersanta liktos, arīdzan man. Tad arī neviens i neiepīkstētos par rezultātu, ja blakus INDIAI būtu cīnījušies arī citi lielāki vai mazāki smagsvari.

Ruu.

Vainīgais ir konkursa organizētājs – Ikšķiles pašvaldības vadība.

INDIJU šajā gadījumā var saprast.

Liāna

Ervīn Kraukli, kuru vārdu tieši uzskatāt par "gānīšanās vārdu"- vārdu "cieņa" vai vārdu "pašcieņa"? Jūs taču piekritīsiet, ka pat uz īsu laiku – lai uzvarētu konkursā par 4 miljonu vērtu projektu – atteikties no radniecības ar pašas tēvu nav cilvēka cienīgi? Vai jūs būtu arī gatavs publiski atteikties, piemēram, no savas mātes, lai uzvarētu konkursā?

Ruu.

Konkursa organizētājs – Ikšķiļes pašvaldības vadība, nav rēķinājies ar Ikšķiles iedzīvotāju prasībām, kā arī ar reālajām finansiālajām iespējām. Pārmest kaut ko Ikstenai nevar, jo viņa kā ar reizi ir viena to tām, kura veido Ikšķiles kultūras dzīvi. Šādi cilvēki reģionos pārsvarā rosās par pusvelti, turoties uz sava fanātisma. Cilvēki jau ir tas ēku saturs, ko dos ēka pati par sevi, ja pēcāk nebūs pat minimālā alga, ko tās darbiniekiem samaksāt, jo šīs ēka ekspluatācijā prasīs 10% no sava būvn. budžeta gadā+ algas. Ja jau kā ar reizi tiek pieminētas esošas nolaistas sabiedriskas ēkas, kuras ir iespējams padarīt daudzfunkcionālas t.i. pielāgot… Lasīt vairāk »

Ruu.

Vajadzēja atkārtoti sludināt konkursu, lai būtu vismas trīs dalībnieki.

es

Tas, ka

"zani karpovu ar sia ‘india’ saista tikai un vienīgi autoratlīdzības līgums" interešu konflikta faktu, diemžēl, tikai pastiprina.

ppp

Ar ko Jūs varat ieinteresēt konkursos piedalīties, Jūsuprāt, topa arhitektus? Darba arhitektam šodien netrūkst. Konkurence faktiski nav nekāda.

Vienīgais ieteikums – sekojiet turpmāk sava pagasta aktivitātēm, jo arhitekts patiešām nav vainīgs, ka amatpersonas pieņem lēmumus. Te jau sanāk tas pats, kas gadījumā ar koncertzāli – a.god. Sīļa kungs tika pataisīts par vainīgo koncertzāles vietas izvēlē.

Lūdzu, neatkārtojiet šo kļūdu, un palūkojieties uz procesu kopumā.

nūģis

un vēl sīkums kā asinsradniecība starp abām līguma pusēm, bet tas tā nesvarīgi, visi maitas šiverē tāpat un savējiem iedala,tā sacīt kā parastas sabiedrības iesnas.

ppp

tur jau ir tā lieta, ka vismaz ar asinsradniecības palīdzību var mēģināt piesaistīt kādu arhitektu. citādi uz konkursu vispār neviens nepieteiksies. Iespējams, ka tieši šis gadījums te ir noticis. Meita mēģināja izpalīdzēt fāterim, un redz kā sanāca. Tas tā – minējums…

n

Ventspils biblio parādīja, nav tik daudz šādu kāru kumosiņu tirgū, un cilvēki saskrien it sevišķi ja pašvaldības pārstāvis vēl izrāda interesi(informē).

Tā ka minējums iespējas kļūdains.

...

Ka tas var būt, ka INDIA saņēmusi30% avansa maksājumu, skaidri zināms, kavalsts un pašvaldību pasūtījumu avaansa summa 20%

nepako

darbs KNĀBlim 😀

laurabe

Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.

Albert Einstein

nūģis

Tas , ka angliski pieprotat ,redzams, tikai nesalīdziniet A.E. ar Z.K.& freunde , ja nesapratāt šī paša teiciena kontekstu.

Nevajag salīdzināt revolucionārus risinājumus ar parastu lauku mahināciju vai stulbumu ar kuru palīdzību tiek pie kaut kāda risinājuma.

P.S. Par projektu pagaidām vismaz no manas puses vispār nav bijuši komentāri, ja arī bija tad pie projekta tēmas bija pozitīvi.

laurabe

Ideja par jauna kulturas centra nepieciesamibu nu nemaz nav stulba vai parasta. Un tas, ka ta ir ‘dzimusi’ laukos nemaina lietas butibu.

Nugja komentars tikai velreiz apstiprina citata jau mineto- idejas ar taalejoshiem merkjiem, kas virzitas uz attistibu (domajot par kaut ko vairak par ielu labosanu) vienmer saskaras ar opoziciju. Gremdetaji un skeptikji parasti ir cilveki, kam vienkarshi nav citu- labaku, ko darit.

nūģis

Jūs varbūt salīdziniet relativitātes teoriju E=mc² un tās tālaika cīņu ar Ņūtona fiziku par izdzīvošanu(pilnīgi cits skats uz visu pasauli, visās jomās), ar parastu saimniecības jautājumu ko ta cels kūti vai lieveni mājai un metodēm ar kurām šis jautājums tiek risināts?

Jums gadījumā nav hipertrofēta pasaules uztvere (mazliet deformēta)?

lasītājs

saprotu, ka a4d ir interaktīva platforma, kur arhitektiem un interesentiem VESELīGI apspriest ar arhitektūru un ar būvniecību saistītos jautājumus. pašlaik nenorisinās veselīgs dialogs. un a4d jēga ir zudusi. notiek latviska blaustīšanās. vienas personas ciniska, pazemojoša plosīšanās, kas jebkuru normālā cilvēkā izraisa riebuma sajūtu un nevēlēšanos iesaistities dialogā vispār. ja jautājumi tikti noformēti ar cilvēcīgu attieksmi un patiesu interesi, tad varu apgalvot, ka būtu saņemtas atbildes uz visiem jautājumiem. a4d varētu būt viena no vietām, kur apzināt projektēšanas izcenojumos no kolēgiem. kultūras CENTRA arhitekte butu izskaidrojusi, kas un ka notiek ar projektu, cik un kas tika aprēķinats un kāpēc. domāju, kas… Lasīt vairāk »

nūģis

Nocitē,lūdzu, nievas cienījamais lasītāj!

Un beidz tēlot beigtu ēzeli attiecībā pret pretlikumisko (pat ja būs izsprukuši caur adatas aci, tad ētikas jautājums būs kā kulaks uz acs un tāds arī paliks) konkursa procesu, par ko arī visu šitā perša ir sarakstīta.

lasītājs

Putniņa kungs,

būšu palaidis garām – kas tieši šeit bija neētiski?

nūģis

Vai ir atbilstoši likumiem, arī par iepirkuma komisijas darbu?

Vai iespējamā izsprukšana caur adatas aci ir OK? Baigi ētiski, tobiš apejam likumu ar līkumu.

P.S. Ja Jums no tā vieglāk (tas ir uzrunāt mani -nūģi par Putniņa k-ngu), tad uz veselībām, bet iepriekš pazvaniet viņam uz GMARP , ja Jums nav viņa m.t. vai ja negribat pie viņa ciemos pieteikties., un palūdziet atļauju šādi nēsāt viņa uzvārdu.

NŪĢIS

nūģis

Vai ir atbilstoši likumiem, arī par iepirkuma komisijas darbu?

Vai iespējamā izsprukšana caur adatas aci ir OK? Baigi ētiski, tobiš apejam likumu ar līkumu.

P.S. Ja Jums no tā vieglāk (tas ir uzrunāt mani -nūģi par Putniņa k-ngu), tad uz veselībām, bet iepriekš pazvaniet viņam uz GMARP , ja Jums nav viņa m.t. vai ja negribat pie viņa ciemos pieteikties., un palūdziet atļauju šādi nēsāt viņa uzvārdu.

NŪĢIS

187
0
Lūdzu, komentējietx