Igaunijas Betona balva 2010

Pagājušajā ceturtdienā Tallinā tika nosaukti Igaunijas 2010. gada Betona balvas ieguvēji. Pasākums, ko organizē Igaunijas Betona apvienība un Igaunijas Būvmateriālu ražotāju asociācija, notika jau vienpadsmito reizi un konkursam šoreiz bija pieteiktas 13 būves.

Konkursa mērķis ir atrast un godināt būves, kuras izmanto betona kā vietējā materiāla iespējas un priekšrocības, kas izpaužas gan estētiskajā kvalitātē, gan efektīvā un ekonomiskā pielietojumā. Balvai tiek izvirzīti objekti, ko veidojuši Igaunijas uzņēmumi un kuros nozīmīga loma ir Igaunijā ražotam betonam. Izvēloties labāko tiek vērtēta gan būvdarbu kvalitāte un profesionālisms, gan dizaina pretenciozitāte un novatorisms. Galvenā balva tiek piešķirta idejas autoram — arhitektam, taču novērtēts tiek arī pasūtītājs, inženieris, būvnieks un betona izstrādājumu piegādātājs.

Konkursa žūrijā šogad bija  pārstāvji no Arhitektu savienības, Igaunijas Betona apvienības, Igaunijas Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Arhitektūras un inženierkonsultāciju kompāniju apvienības, kompānijas Kunda Nordic Cement un būvniecības žurnālistiem. Kā secināja žūrija, vērtējot konkursa pieteikumu ģeogrāfiju, šoreiz esot bijis vismazākais Tallinā un tās tuvumā bāzēto projektu īpatsvars visā konkursa vēsturē. Tāpat konkurss atspoguļo būvniecības tirgus izmaiņas, atklājot, ka būtiski pieaugusi infrastruktūras objektu, kā arī — valsts finansēto projektu proporcija.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx