Gada balva — izstādei

Šopēcpusdien Botāniskajā dārzā Latvijas Arhitektu savienības Gada skates svinīgajā pasākumā tika pasniegtas balvas labāko darbu autoriem. Kopā ar citiem pārsteigumiem vislielāko raisīja galvenā balva, kas šogad tika retrospektīvās izstādes Aiz priekškara. Arhitekte Marta Staņa veidotājiem. 

Otrajai kārtai izvirzītos 25 darbu vērtēja starptautiska žūrija — Darius Osteika (Lietuva), Indreks Peils (Indrek Peil, Igaunija), Stjuarts Diksons (Stuart Dickson, Lielbritānija) un Anastasija Smirnova (Anasstasia Smirnova, Nīderlande/Krievija), kā arī tehniskās komisijas priekšsēdētājs Pēteris Bajārs.

Latvijas arhitektūras 2010. gada Lielā balva — bronzas ananāss izstādei Aiz priekškara. Arhitekte Marta Staņa (05.11.2010 – 19.12.2010), kuras kurateore bija Ieva Zībārte (Arhitektūras veicināšanas fonds); arhitekts Mārtiņš Pīlēns (1 PLUS 1 studija); grafikas dizaineris Edgars Zvirgzdiņš (Associates, Partners et Sons).

Savukārt mazās balvas — bronzas ananāsa šķēles saņēma trīs darbi:

  • Mobila dizaina māja ESCLICE  — ARHIIDEA / Toms Kokins, Mārtiņš Hermansons, Ēriks Grūbe
  • Meža skolas komplekss Rīgā — Forma / projekta vadītāja Ināra Kārkliņa, piedaloties  Bonijai Lasmanei, Jānim Zaharānam, Gatim Kalniņam, Agnesei Smilškalnei, Jurim Križanovskim, Elīnai Frankevicai, Zanei Skrūzkalnei, Ievai Vindelei,  Velgai Orlovai, Madarai Plāciņai, Lindai Rindai, Mārai Ābelei, Mārai Blauai
  • 8 melnie – Kurzemes sēta Līči — NRJA / Uldis Lukševics, Ieva Lāce, Linda Leitāne, Ints Menģelis.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
124 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Madara

gan ESCLICE, gan Meža skolas komplekss Rīgā, gan 8 melnie ir pelnijushi bronzas ananasus, bet Liela balva mani pamatigi shokeja – protams – visu cienu personibai un izstades veidotajiem, bet ta nav Liela balva arh.

un vel mani mulsinaja Expo paviljona it ka veiksme – saprotu populistisks objekts utt, berniem vareja patikt, bet ne jau pieaugushajiem, ne jau profinjiem…

viss kaut ka nerimejas lidz galam..

arhitekts

precīzi teikts.gandrīz precīzi – Expo paviljona veiksme starptautiskajā mērogā ir ļoti nozīmīga

inga Rudzāte

uj…

nākošgad laikam iesniegšu pavasarī sameistaroto putnu būri

varbūt kādu suņu būdu uzprojektēšu

re:

Varēji jau šogad

http://www.ani…tecture-awards/

inga Rudzāte

laigam jau gan, ka nenāksies jokoties ar krāsām;

domājams, uz nākošgadu par ‘biržas’ ēku varēs publiskajā balsojumā savu balsi teikt.

lai vērtīgas pārdomas šī gada kontekstā visiem mums!

..varbūt arī savulaik Bikšes un Gulbja "rozā māja" varēja ko interesantu un ambiciozu LAS gada balvā sastrādāt

kaspars

Nevaru pateikt neko sliktu par Staņas izstādi, bet arhitektūras gada balvu nākošgad varbūt varētu saņemt arī, piemēram, gada balvas arhitektūrā izstāde.

inga Rudzāte

un vai LAS gada balvai bija iesniegta arī kāda grāmata vai scenogrāfija?

liene a

šķiet jocīgi, ka arhitektiem liekas nepieņemama cita arhitektūras dimensija kā vienīgi fiziska būve. izstāde ir viens no šī gada labākajiem arhitektūras sasniegumiem latvijā un par to arī pelnīta balva. arī mailīši būtu pelnījuši atzinību vismaz mazā bronzas ananasa veidolā viņu radītās diskusijas un ažiotāžas dēļ (kura, protams, ir diskutabla no ētiskās puses, bet tā ir latvija un tā ir lv arhitektūras scēna), jo tieši viņi lieliski parādīja kas šajā gadā notiek latvijā ar arhitektūru un procesiem ap to.

un ja es pareizi sapratu a. sīļa sarkasmu, tad šis ir tieši tāds komentārs, pret kādiem pats sīlis cīnās.

apsveicu uzvarētājus !

Krauklis

Varu tikai piekrist. Man izstāde šķita īpaši nozīmīga, oriģināli un vispusīgi iekārtota, balva tai ir patīkams pārsteigums.

googoo

saprotama lieta, ka teātra kritiķim ir jāprot arī pārliecinoši nodejot gulbju ezeru. savādāk viņš nav kritiķis. ja konkrēti interesē "kā?", tad te būs: lietuvas un igaunijas pārstāvjus izvēlas un deliģē attiecīgo valstu arhitektu savienības. skotu puisi saņēmām ar britu padomes atbalstu, anastasia bija latvijā pateicoties mūsu nīderlandē dzīvojošiem un praktizējošo kolēģu ieteikumam. vualā!

īpaši tev ar sveicieniem no dalailamas: be kind whenever possible. it is always possible

BC

sameklēju wikipēdijā Stouhhendžu. Varen spēcīgs risinājums. Saulgriežos pulcējot tūkstošiem Druīdu pēcteču.

NAV VIENALGA

baltu peectechu!

Blokz

Jūs esat vakarējie ja domājat, ka arhitektūra ir arhitektūra. Arhitektūra ir viss ko var uzbūvēt, pieliekot klāt iztēli. Melnu dēļu apdare nav arhitektūra. Arhitektūra ir spēja iziet ārpus sevis un uz lietām paskatīties plašāk. Arhitektūra ir iztēles struktūras, scenogrāfija, mode, mūzika, sirds operācija vai Zofa zābaki. Tiem jefiņiem, kas to nesaprot ir vēlreiz jāiet skolā. Pasekojiet līdzi domātāju konferencēm, kas šobrīd notiek pasaulē. Pasaule pēc krīzes ir cita un tie kas turēsies pie stereotipiem, noslīgs aizaugušajā dīķī ar visu to metāla pēdu. Pēdu piešķirt jau sāk dekorātoriem no žurnāla Ieva, kas 3 motorus ietērpj plastmasas plāksnītēs(mani tulit nosauks par skauģi).… Lasīt vairāk »

Blokz

Laiks rādīs cik kurā kurpju kastē arhitektūras. Tas citāts: "pārleicinoši izgrieza pogas" rosina uz diskusiju tikai un ap krāniņu samērīšanos. Latvijas arhitektiem koncepcija gandrīz vienmēr pievelkas pēc formas, tāpēc arī nekur tālāk par pašmērķīgo formālismu netiekam. Es jau tiešām nebrīnītos ja A4D pievērstos rītiņa pīrāgiem vai attiecību pētīšanai star dripu un usakovu, inteliģenta diskusija šeit nav iespējama.

Blokz

Par miskastes fasādi-expo un domas attīstību. Laba arhitektūra būtu ja Latvija savā motoru paviljonā piedāvātu papildus notikumus un servisu, filmas, online-koncerti, izstādes, klusumu, dabu, vīzas. Bet cik ir dzirdēts tad tajā motoru miskastē, nav bijusi pat kafejnīca?

blokz

Jautājums bija vai LV expo piedāvāja kādu papildus pievienoto vērtību, servisu utt. Cik saprotu PAT KAFEJNĪCAS TUR NEBIJA, vien tie lidojošie klauni – Latvijas seja. Vai TIKŠANA LĪDZ ŠANHAJAI IR PAŠVĒRTĪBA un netikšana impotence?, vai paši tikāt UK uc nozīmīgajos paviljonos, kur priekšā bija 1000 vietējo rinda? Garlaicīgs temats tas expo, tad jau labāk par latgales svečturi parunāt :]

tarkšķis

Jūs esat TAS Andis Sīlis, vai vnk vārda līdzinieks/anonīms varonis ar piesegu? Neesmu vietējais bloga lasītājs, bet šķiet dīvaini, ka pieaudzis un inteliģents cilvēks zvetē mājaslapas komentāros diezgan nenozīmīgu (tā pa lielam) tematu, tā vietā lai darītu kaut kādas jēdzīgas lietas. Jei bogu twiters un sociālie tīkli norok talantus degradējot labus cilvēkus līdz interneta ļurinātāju līmenim. Vai tad Jums nebūtu jārāda iecietības un miera priekšzīme? Es saprotu ja jaunie arhitekti un studenti sprēgātu par balvu atbilstību – jaunība, maksimālisms, netaisnības utml, bet kad nejēdzīgā diskusijā iesaistās cienījams cilvēks, kuram it kā jau būtu jāstāv VIRS šīm laiku tērējošām nodarbēm, tad… Lasīt vairāk »

NAV VIENALGA

noslīks raksta ar burtu "k"!

Blokz

GRAMATIKA ir pirmā lieta kas ierobežo cilvēka brīvību, otrā ir TICĪBA. Esi brīvs- NAV VIENALGA :]

gunta šnipke

…visus laurētus un uzvarētājus, vienkārši apsveicu!

Miķelis

2010.gada balva ir vēsture, gluži kā 2009, 2008. Vai kāds bez pašiem laureātiem atceras 2007. un 2006.gada balvas ieguvējus? Vai vispār notikumu kāds, izņemot protams arhitektus, visur citur pamanīs? Žūrija bija ārzemju, tas nozīmē, ka nekas labāks par izstādi netika atzīts par ievērības cienīgu. Tad jau galvenā balva aiziet arhitektei M.Staņai un kuratoriem ar – IZ, MP . Tikpat labi varēja uzvarēt kāds LNMM konkursa darbs. Arhitektu nacionālais pagrozīšanās festivāls izskatās ka izčākst līdz ar treknajiem gadiem. Un labi vien ir, citādi nākamajā rītā pilni blogi ar to – kādu vīnu dzērām, cik smalki atmodāmies vannā un kā mēs no… Lasīt vairāk »

googoo

lai ar mana atmiņa (īpaši uz cipariem un vārdiem) klibo, tomēr atceros visus skates laureātus, atskaitot vien 95. un 96. gadu… tad vēl gadu bija par maz. ja kādam vajag atgādināt, tad te pilns komplekts jūsu ērtībai http://twitpic…otos/gadaskate

Miķelis

…protams, ka atceries, Tev taču ar iešķieba. Tas taču tikai normāli, ka laureāts uzrok visus iepriekšējos balvas saņēmējus un domās pagrozās šajā sabiedrībā, šat tad sev pasit pa plecu, – nu taču čomiņ, atceries 2010 ( vai 1999 ), kā mēs viņus. Latvija jau ir tāds mazs miestiņš un mums pelēkie vadmalas svārki ik pa brīdim jāizgludina, pelēkās cepures jāizķemmē un jāiziet tautiņās. Ja vēl tiec pie goda mielasta, ūū, tas taču gaidīts veselu gadu… Runa vairāk par arhitektūras kvalitātēm, nopietnas kritikas trūkumu, pieredzi ārvalstu tirgos. Un te balva pienācās EXPO paviljonam. Tas bija solis tajā virzienā, kurš ir ar… Lasīt vairāk »

Nearhitekte

Martas Staņas izstāde (jā, arī ar savu noslīpēto publicitāti) beidzot lika daļai Latvijas (Rīgas) sabiedrības par arhitektūru, tās vērtībām un personībām vispār aizdomāties. Tālāk par Vecrīgu, Alberta ielu un kartona piepilsētas ciematiem. Kādam šķiet tā tikai izstāde, tomēr, manuprāt, tas ir liels solis jūsu profesijas prestiža atjaunošanā un nozares attīstībā. Priecājos par visiem, kuri saņēma balvas. Apsveicu!

nezinīte

Mani šogad visvairāk pārsteidza, ka arhitektūrai domātā balva aiziet izstādei. Vai varbūt Staņai? Ja Staņai, tad viss kārtībā! Izstāde bija laba, vajadzīga un visādi citādi nenoliedzams ir Zīvārtes lielais ieguldījums arhitektūras publicistikā. Tomēr mulsina jautājums, vai tad izstāde ir arhitektūra? Man gan likās, ka tā ir par arhitektūru. Vai tad secināms, ka mums nav gada balvas cienīgu objektu? Varbūt vajag vēl kādu nomināciju šīm citām jomām, ja jau ir pasākumi, kurus vērts paslavēt? Un neesmu arī pārliecināta, ka lidošanas paviljons ir arhitektūras balvas vērts. Tas nenoliedzami ir labs darbs Latvijas atpazīstamības jomā un tikai. Ja tur iekšā nebūtu lidošana (kas… Lasīt vairāk »

Jana

Jociigi likās ka apbalvošanas ceremonijā nebija pietiekami krēslu, vai arī apsēsties bija paredzēts tikkai izredzētajiem ? pārējiem jāstāv kājās un jāmeklē sarunu biedri ?

nevar jau mieriigi apsesties un paklausities un paskatiities ?

Ne_arhitekts

Man liekas diezgan simbolisks I.Zibartes teiktais, sanemot ARHITEKTURAS balvu: "Es jau sen sapratu, ka nevienu maju sava muza neuzprojektesu". Nu tas ari parada virzienu turpmakajam gada balvam… man jau liekas absurdi, bet varbut esmu vecmodigs.

i-ks

Kas tur ko cepties, visi rīkotāji/aktīvisti tā kā kaut ko jau sņēmuši, un arī Zībartei jāiedod, lai ir kas uzslavē savējos vēl un vēl un vēlvirnreiz

r

Laikam jau sogad nebija labu balvas kandidatu, jo gada balva izstade ir tomer diezgan liels shoks/sviests. Sabiedriba pilnigi noteikti to nesapratis un pashu arhitektu vidu domas ari radikali atsciras. Piekritu, ka robezhlinijas izplust, bet izstade ir tomer loti specifiska padarishana un tas izvertejums plasha arhitekturas konteksta ir diezgan apshaubams. Gan jau ari vesturniekiem, literatiem, utt. tur butu ko teikt.

...

Kāpēc par Staņas arhitektūru balvu piešķīra Zībartei?pilnīgs sviests

keda

‘zofa’ zābaciņi varēja būt bijuši vairāk pelnījuši LAS @gadabalva

spici arhitektēti

ja vien sevi būtu pieteikuši(:

laikam viņiem pārāk veselīgas ambīcijas

Artis Zvirgzdiņš

Andim gribētu teikt, ka žūrijas profesionalitāti vai godaprātu gan nav vērts vainot. Arī mani balvu sadalījums sākumā izbrīnīja. Tomēr parunājoties ar lielāko daļu žūrijas, tapa apmēram skaidrs, kāpēc tas tāds. Žūrijai jau nekādi priekšstati, kādā veidā vērtēt, netiek doti. Un tā kā LAS šādus kritērijus nav definējusi, tad iznāk, ka ar to galā jātiek pieaicinātajai žūrijai pašai savā starpā par tiem jāvienojas. Un tad arī aplūkojot dabā to piedāvājumu kas ir, nonāk pie kaut kāda kompromisa, kas protams, var kādam likties aplams. Lai ar dažreizi mani kaitinājuši Miķeļa komentāri, šoreiz tam varu piekrist. Domāju, ka balvas vērtību varētu celt, ja… Lasīt vairāk »

A.Z.

Saprotu, ka tev liekas aplama doma, ka tie vērtētāji ir no ārpuses? Jo tāda prasība – vērtēt šā gada pretendentus visu iepriekšējo gadu un visas Latvijas kontekstā – tādu prasību jau nevienam no ārpuses pieprasīt nevar (un kāpēc vispār būtu jāvērtē tieši tādā ierobežotā Latvijas kontekstā?) Man gan šķiet, ka būtiskāk būtu Arhitektu savienībai vispirms vienoties, kas tad ir tie mērķi uz ko tiekties, kas ir kritēriji, ar ko mērīt tos sasniegumus. Tavuprāt žūrijā drīkstēja būt tikai tādi, kas pabijuši Šanhajas Expo? Par balvu izstādei, ko nav redzējuši, arī biju pārsteigts, taču ja padomā, ka no apskatītajām ēkām neviena izcila… Lasīt vairāk »

googoo

klau, sīli, lozungus atstājam parādēm! žūrija apmeklēja VISUS (!!!) .lv dabā eksistējošos objektus. par šanhaju un izstādi tika apskatīti autoru iesniegtie attēli un video. tam bonusā tika sagūglēti arī autoru neiesniegtie materiāli. vietas / laika konteksts btw var būt arī traucējošs faktors. teiksim, tehniskajā žūrijā viskarstākās diskusijas bija par kuldīgas bērnudārzu & sociālās integrācijas centru jūrmalā. bērnudārza gadījumā diskusija bija, ka uz vispārējā pašvaldības bērnudārzu jaunbūvju/rekonstrukciju fona, šis ir labs piemērs, bet tai pat brīdī – plašākā skatījumā (kaut vai tā pati igaunija), tajā nav atzīmējamas vērtības. sociālā centra jautājumā ir atzīstama autoru cieņa pret 70to gadu ēkas arhitektūru, bet… Lasīt vairāk »

Vents

Palasīju, cik varēja ātrumā sagrabināt, par Anastasiju Smirnovu, kas, kā no āfterpārtija sarunām varēja saprast, bija autoritāte pārējai žūrijai, bet pati savukārt ir strādājusi stiprā Kolhāsa ietekmē. "Kā būtu, ja būtu" spekulāciju paturpinot, ir diezgan iespējams, ka politiķis Kolhāss, ja viņam dotu tādu iespēju, arī būtu nobalsojis par izstādi. 2009. gadā, kad jaunā padome nolēma par skates kārtības maiņu, pieļaujot tai pieteikt arī "procesus", man gadījās dzirdēt, kā žūrija nolēma par balvas piešķiršanu Talsu sporta hallei. Tur motīvi bija līdzīgi – par efektu, ko pretendents atstājis uz vietējo sabiedrību, par to, kā tā manījusi priekšstatus, un nevis par taustāmo "estētiku",… Lasīt vairāk »

bvbzvb

Varbūt to visuresošās arhitektūras izpausmi, par kuru grib piešķirt šo balvu, tad nevajag saukt par arhitektūru, lai nākamgad balva nebūtu tiešām par lielisko sienāža kājas arhitektūru 🙂 Piem. ēku arhitektūras balva vai tml.

jaunība

Pagājuso gadu arī bija tikpat jauna žūrija!

Ivars

Vispār esmu labticīgs pilsonis un ne skaudību, ne žēlumu par ananāsu iegūšanu neviena virzienā neraidu, tieši pat nopriecājos par vienu otru. Pieļauju, ka izstāde kā tāda tiešām var būt gada notikums arhitektūrā, lai arī saredzu tur zināmas pretrunas. Tomēr man nav skaidrs viens. Kā to spēj novērtēt cilvēki (žūrija), kas tajā izstādē nemaz nav bijusi? Ja klātbūtne nav svarīga un pietiek ar bildēm, tad priekš kam bij jēga dzīties 600 vai cik tur km pa visām tām mājām, ja tās bij sabildētas skaidrāk (gluži vienkārši tas ir vieglāk izdarāms) kā visas tās izstādes kopā? ja atbilde ir tā pati nodrillātā,… Lasīt vairāk »

hmm

Te UK paviljona autors par UK paviljonu – par uzdevumu, par sadarbību un par idejām http://www.ted…atherwick.html

Knēziņa

Man ir prieks par uzvarētājiem! Ar azartu lasu šo diskusiju un secinu – tas ir vēl kas, ko izstāde ir radījusi. Lieliski, ka vērtētāji ir no ārpuses, jo iekšpusē esot grūti ieraudzīt kopainu. Jā, iespējams, ka šogad taustāmajā arhitektūrā nebija tā objekta, kuram šo balvu bez kompromisiem piešķirt. Es savu ābola šķēlīti piešķīru Nama tirdziņam. Tā man tīk, jo ne tikai vide, bet arī procesi un domāšana ir jāsakārto.

spot

Lielākais nopelns gan protams Staņai, ja nebūtu tā pacentusies čiks no balvas Ievai & Co vien sanāktu …un šķiet paradoksāli ka komisija nemaz nebija apmeklējusi, pat smieties neērti.

Pati Staņa būtu gana apmulsusi par šādu rokādi.

renpblk

Ja kurā tur gadā varēja arhitekta pēdu pasniegt šēnbergam, tad ir ok gada balva zībārtei par izstādi (lai gan izskatās no malas tā balva ir novēlota cieņas izteikšana Martai).

kūlhās gan nemaz vairs nav stilīgi, ja tiek pieminēts, ko mūsdienu domātāji par arh.

klusībā priecājos, ka tas viss notika botāniskā dārzā 😉

...

Lasot diskusijas rodas tikai viens jautājums- kurš vispār izvirzīja izstādes rīkotājus gada balvai-?

Dea

Lasu un nesaprotu. Patiesībā trūkst vienīgi Krištopana viedā teiciena par Muļķu zemi.

Vai tā ir skaudība, kas liek brēkt svētā sašutumā, ka Gada balva tikusi izstādes rīkotājiem? Vai spītīga turēšanās pie tradīcijām, kuras ne uz vienu pusi nedrīkst pārkāpt ne par sprīdi.

Tak nedzīvojam vairs kolchozā, kura apkūlību ballē visi bija stīvi un centās pēc iespējas būt vienādi, t.i., neizlekt ar krimplēna kleitas griezumu.

Tā izstāde bija vērtīga. Tā bija vērtība.

Un pēc kāda laika to, cerams, sapratīs arī tie, kas te ņemas par suņu būdām un Stounhedžu. Ja nesapratīs, tad..

Ek, vajadzētu iedibināt Muļķu zemes Goda pilsoņa balvu.

...

‘Nujau kā citos komentāros- visi kas nesaprot muļķi. Bet varbūt ir jēga iazdomāties , ka NEVIENS NEKRITIZĒ izstadi kā tādu, tas protams ir notikums kultūras dzīvē, bet pilnīgi noteikti, Zībartei nav nu it nekāda sakara ar ARHITEKTŪRU. tas stāsts jau šoreiz par ARHITEKTU profesionalitāti, jeb mēs tomēr balvas par ko citu pasniedzam.

Zintis

Nu tai izstadei sakars ar arhitekturu tik vien, ka ta izstade ir par arhitekti. Sanak, ka gada balvu muzika varetu ari iedot kadai filmai, jo filmai tachu ari ir skanju celinshu, pietam, titrus radot ari muzachka skan. Protams, visu cienju izstades autoriem, utt. par labu izstadi.

iepazinos

Piešķirot šo balvu, žūrija novērtē mantojumu, ko atstājusi arhitekte,…

Tātad lai Zībarte dod balvu Staņai, kuru tad žūrija ir novērtējusi

es

Tiešām žūrija visus darbus apskatīja dabā? Brauca katru skatīties? Arī uz Franciju vai Itāliju Esclice? Latvijā jau tā ēka nav.

Madara

gan ESCLICE, gan Meža skolas komplekss Rīgā, gan 8 melnie ir pelnijushi bronzas ananasus, bet Liela balva mani pamatigi shokeja – protams – visu cienu personibai un izstades veidotajiem, bet ta nav Liela balva arh.

un vel mani mulsinaja Expo paviljona it ka veiksme – saprotu populistisks objekts utt, berniem vareja patikt, bet ne jau pieaugushajiem, ne jau profinjiem…

viss kaut ka nerimejas lidz galam..

arhitekts

precīzi teikts.gandrīz precīzi – Expo paviljona veiksme starptautiskajā mērogā ir ļoti nozīmīga

inga Rudzāte

uj…

nākošgad laikam iesniegšu pavasarī sameistaroto putnu būri

varbūt kādu suņu būdu uzprojektēšu

re:

Varēji jau šogad

http://www.ani…tecture-awards/

inga Rudzāte

laigam jau gan, ka nenāksies jokoties ar krāsām;

domājams, uz nākošgadu par ‘biržas’ ēku varēs publiskajā balsojumā savu balsi teikt.

lai vērtīgas pārdomas šī gada kontekstā visiem mums!

..varbūt arī savulaik Bikšes un Gulbja "rozā māja" varēja ko interesantu un ambiciozu LAS gada balvā sastrādāt

Andis Sīlis

Nez kur LAS izcēla tādus arhitektūras expertus, kas 2011 gada balvu piem Lielbritānijā piešķirtu druīdiem par stonheidžas bukleta izdošanu?

kaspars

Nevaru pateikt neko sliktu par Staņas izstādi, bet arhitektūras gada balvu nākošgad varbūt varētu saņemt arī, piemēram, gada balvas arhitektūrā izstāde.

inga Rudzāte

un vai LAS gada balvai bija iesniegta arī kāda grāmata vai scenogrāfija?

liene a

šķiet jocīgi, ka arhitektiem liekas nepieņemama cita arhitektūras dimensija kā vienīgi fiziska būve. izstāde ir viens no šī gada labākajiem arhitektūras sasniegumiem latvijā un par to arī pelnīta balva. arī mailīši būtu pelnījuši atzinību vismaz mazā bronzas ananasa veidolā viņu radītās diskusijas un ažiotāžas dēļ (kura, protams, ir diskutabla no ētiskās puses, bet tā ir latvija un tā ir lv arhitektūras scēna), jo tieši viņi lieliski parādīja kas šajā gadā notiek latvijā ar arhitektūru un procesiem ap to.

un ja es pareizi sapratu a. sīļa sarkasmu, tad šis ir tieši tāds komentārs, pret kādiem pats sīlis cīnās.

apsveicu uzvarētājus !

Krauklis

Varu tikai piekrist. Man izstāde šķita īpaši nozīmīga, oriģināli un vispusīgi iekārtota, balva tai ir patīkams pārsteigums.

Andis Sīlis

Komentārs ir jautājums [tiesa, ar izvērstu viedokli starp rindām] – varbūt kāds zin, kurš izvēlējās žūrijas sastāvā to meitieti ar scenogrāfes nevis arhitektes izglītību? cik saprotu no interneta, tas leitis arī vairāk gidu/bukletu rakstnieks – tad nu žūrijas personāliju izvēlei ir saprotams rezultāts [parasta lieta pie mums] + man vienkārša ziņkāre – kāpēc šogad tikām tieši pie šiem jaunajiem speciālistiem?

googoo

saprotama lieta, ka teātra kritiķim ir jāprot arī pārliecinoši nodejot gulbju ezeru. savādāk viņš nav kritiķis. ja konkrēti interesē "kā?", tad te būs: lietuvas un igaunijas pārstāvjus izvēlas un deliģē attiecīgo valstu arhitektu savienības. skotu puisi saņēmām ar britu padomes atbalstu, anastasia bija latvijā pateicoties mūsu nīderlandē dzīvojošiem un praktizējošo kolēģu ieteikumam. vualā!

īpaši tev ar sveicieniem no dalailamas: be kind whenever possible. it is always possible

Andis Sīlis

Paldies par atbildi un sveicieniem.

Kritiķim atbilstoša izglītība par ļaunu nenāktu, kaut gan – būtu varen jautri, ja restorānu apskatnieks Zirnis par arhitektūru izsniegtu balvas un Lejnieks par baletu viedus prātojumus verbalizētu.

Tāpat vajadzētu vienreiz Skujiņu aisūtīt LAS viedokli pārstāvēt – gan tie igauņu avangardisti vienreiz uzzinātu kur ilgtspējība ar aerāciju ziemo.

BC

sameklēju wikipēdijā Stouhhendžu. Varen spēcīgs risinājums. Saulgriežos pulcējot tūkstošiem Druīdu pēcteču.

NAV  VIENALGA

baltu peectechu!

Blokz

Jūs esat vakarējie ja domājat, ka arhitektūra ir arhitektūra. Arhitektūra ir viss ko var uzbūvēt, pieliekot klāt iztēli. Melnu dēļu apdare nav arhitektūra. Arhitektūra ir spēja iziet ārpus sevis un uz lietām paskatīties plašāk. Arhitektūra ir iztēles struktūras, scenogrāfija, mode, mūzika, sirds operācija vai Zofa zābaki. Tiem jefiņiem, kas to nesaprot ir vēlreiz jāiet skolā. Pasekojiet līdzi domātāju konferencēm, kas šobrīd notiek pasaulē. Pasaule pēc krīzes ir cita un tie kas turēsies pie stereotipiem, noslīgs aizaugušajā dīķī ar visu to metāla pēdu. Pēdu piešķirt jau sāk dekorātoriem no žurnāla Ieva, kas 3 motorus ietērpj plastmasas plāksnītēs(mani tulit nosauks par skauģi).… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Pareizi. Jāiesaka LASam nākošgad paplašināt nomināciju skaitu, lai uz "gada notikuma" ananāsu var pretendēt arī piem a4d programmas arhitektūra, ušaka un dripenieka savstarpējo attiecību arhitektūra, rītiņa slowffūda arhitektūra, štrama un janitas kurpju kastes arhitektūra un tādā garā – iztēles struktūras tiem visiem strādā visnotaļ modīgi, un blokzprāt kaut kā jau jātipina līdzi izsmalcinātajiem pūļa blogu trubadūriem. Sajūsmas pārņemtajiem jājautā, vai tiešām nav sanācis pabraukāt apkārt un paskatīties pēc kā izskatās kārtīgas arhitektūras izstādes [protams, ar pieklājīgu budžetu..] – skaidrs, ka I.Z un ko ir malači, taču – ja skatāmies globālā kontekstā, tad piem. Mailīši ar tikpat salīdzinoši ierobežotām kapeikām daudz… Lasīt vairāk »

Blokz

Laiks rādīs cik kurā kurpju kastē arhitektūras. Tas citāts: "pārleicinoši izgrieza pogas" rosina uz diskusiju tikai un ap krāniņu samērīšanos. Latvijas arhitektiem koncepcija gandrīz vienmēr pievelkas pēc formas, tāpēc arī nekur tālāk par pašmērķīgo formālismu netiekam. Es jau tiešām nebrīnītos ja A4D pievērstos rītiņa pīrāgiem vai attiecību pētīšanai star dripu un usakovu, inteliģenta diskusija šeit nav iespējama.

Andis Sīlis

Nu, arhitektūru līdz modei un zābakiem pats vien izstaipīji.

Piekrītu, ka salīdzināšana nav labākais no spriešanas veidiem, tomēr kritiska galveno 2010 gada arhitektūras sasniegumu izvērtēšana ar formālismu gluži vienā maisā bāžama arī nav.

Blokz

Par miskastes fasādi-expo un domas attīstību. Laba arhitektūra būtu ja Latvija savā motoru paviljonā piedāvātu papildus notikumus un servisu, filmas, online-koncerti, izstādes, klusumu, dabu, vīzas. Bet cik ir dzirdēts tad tajā motoru miskastē, nav bijusi pat kafejnīca?

Andis Sīlis

Nu, negribu uzmesties par aizstāvi LV expo performancei, bet redzams, ka līdz šanhajai tikt nepaspēji. Cik zinu, tad Mailītis un co ar lielām mokām noairēja klasisku īru paba interjeru LV paviljonā [svešiem izīrētā hamburgeru ēstuvē, jo mūsu uzņēmējiem būt tai izstādē nelikās jēdzīgi] utt, lai stāsta to epopeju paši autori.

Bet par klusumu, dabu utt – tieši šīs "metaforas" dažu ziemeļvalstu paviljonos izskatījās vissmieklīgāk – absolūti ignorantajam ķīnas laucinieku pūlim interesēja vien dabūt zīmogu savā pasē, lielākā daļa rindā spaidoties pat neizlasīja valsts nosaukumu uz nmiljonu vērto nacionāltematisko paviljonu sāniem.

blokz

Jautājums bija vai LV expo piedāvāja kādu papildus pievienoto vērtību, servisu utt. Cik saprotu PAT KAFEJNĪCAS TUR NEBIJA, vien tie lidojošie klauni – Latvijas seja. Vai TIKŠANA LĪDZ ŠANHAJAI IR PAŠVĒRTĪBA un netikšana impotence?, vai paši tikāt UK uc nozīmīgajos paviljonos, kur priekšā bija 1000 vietējo rinda? Garlaicīgs temats tas expo, tad jau labāk par latgales svečturi parunāt :]

Andis Sīlis

Man jau šķiet, ka tie, kas tika līdz šanhajai ieguva diezgan vērtīgu pieredzi – tieši pāķisko pūļu un nacionālo paviljonu autoru ieceru konfrontācija bija fascinējošs realitātes šovs. Tāpēc arī žēl, ka netiek pienācīgi novērtēts mūsējo veiksmes stāsts – atšķirībā no lielvalstu idiotiski dārgajiem un bezjēdzīgajiem šopingmola izmēra reklāmpaviljoniem beidzot pa ilgiem laikiem LV patīkami izcēlās ar elegantu, racionālu un izteiksmīgu ARHITEKTŪRU, piedevām tieši paviljona tipa arhitektūru, viegli demontējamu un līdzekļus lieki netērējošu, ar visu nacionālromantisko "viļņi vējā" kinētisko fasādi un 99% publikas uztveres līmenim perfekti atbilstošu plivināšanos pa gaisu. Leišu paviljonā [blokz ieteikumiem atbilstoši] bija kotletes un karbonādes ar kartupeļu… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Padalīšos vēl Leišu laimē

tarkšķis

Jūs esat TAS Andis Sīlis, vai vnk vārda līdzinieks/anonīms varonis ar piesegu? Neesmu vietējais bloga lasītājs, bet šķiet dīvaini, ka pieaudzis un inteliģents cilvēks zvetē mājaslapas komentāros diezgan nenozīmīgu (tā pa lielam) tematu, tā vietā lai darītu kaut kādas jēdzīgas lietas. Jei bogu twiters un sociālie tīkli norok talantus degradējot labus cilvēkus līdz interneta ļurinātāju līmenim. Vai tad Jums nebūtu jārāda iecietības un miera priekšzīme? Es saprotu ja jaunie arhitekti un studenti sprēgātu par balvu atbilstību – jaunība, maksimālisms, netaisnības utml, bet kad nejēdzīgā diskusijā iesaistās cienījams cilvēks, kuram it kā jau būtu jāstāv VIRS šīm laiku tērējošām nodarbēm, tad… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Pieļauju, ka līdzīgi DOMĀ vēl ne viens vien, tāpēc pacietīgi mēģinam salikt kopā:

Balva ir izvērtēšnas rezultāts, izvērtēšanai vajadzētu būt zināšanas rezultātam, zināšana ir mācīšanās un domāšanas rezultāts, šī lapa ir vide, kurā domāšanai par arhitektūru vajadzētu pilnveidoties, šo izglītību apguvušie zin, ka jūsu un mūsu domāšanas kvalitāte neatgriezeniski ietekmē vidi kurā dzīvojam un strādājam, tieši vidi sev un citiem ar šo diskusiju arī veidojam.

NAV  VIENALGA

noslīks raksta ar burtu "k"!

Blokz

GRAMATIKA ir pirmā lieta kas ierobežo cilvēka brīvību, otrā ir TICĪBA. Esi brīvs- NAV VIENALGA :]

gunta šnipke

…visus laurētus un uzvarētājus, vienkārši apsveicu!

Miķelis

2010.gada balva ir vēsture, gluži kā 2009, 2008. Vai kāds bez pašiem laureātiem atceras 2007. un 2006.gada balvas ieguvējus? Vai vispār notikumu kāds, izņemot protams arhitektus, visur citur pamanīs? Žūrija bija ārzemju, tas nozīmē, ka nekas labāks par izstādi netika atzīts par ievērības cienīgu. Tad jau galvenā balva aiziet arhitektei M.Staņai un kuratoriem ar – IZ, MP . Tikpat labi varēja uzvarēt kāds LNMM konkursa darbs. Arhitektu nacionālais pagrozīšanās festivāls izskatās ka izčākst līdz ar treknajiem gadiem. Un labi vien ir, citādi nākamajā rītā pilni blogi ar to – kādu vīnu dzērām, cik smalki atmodāmies vannā un kā mēs no… Lasīt vairāk »

googoo

lai ar mana atmiņa (īpaši uz cipariem un vārdiem) klibo, tomēr atceros visus skates laureātus, atskaitot vien 95. un 96. gadu… tad vēl gadu bija par maz. ja kādam vajag atgādināt, tad te pilns komplekts jūsu ērtībai http://twitpic…otos/gadaskate

Miķelis

…protams, ka atceries, Tev taču ar iešķieba. Tas taču tikai normāli, ka laureāts uzrok visus iepriekšējos balvas saņēmējus un domās pagrozās šajā sabiedrībā, šat tad sev pasit pa plecu, – nu taču čomiņ, atceries 2010 ( vai 1999 ), kā mēs viņus. Latvija jau ir tāds mazs miestiņš un mums pelēkie vadmalas svārki ik pa brīdim jāizgludina, pelēkās cepures jāizķemmē un jāiziet tautiņās. Ja vēl tiec pie goda mielasta, ūū, tas taču gaidīts veselu gadu… Runa vairāk par arhitektūras kvalitātēm, nopietnas kritikas trūkumu, pieredzi ārvalstu tirgos. Un te balva pienācās EXPO paviljonam. Tas bija solis tajā virzienā, kurš ir ar… Lasīt vairāk »

Nearhitekte

Martas Staņas izstāde (jā, arī ar savu noslīpēto publicitāti) beidzot lika daļai Latvijas (Rīgas) sabiedrības par arhitektūru, tās vērtībām un personībām vispār aizdomāties. Tālāk par Vecrīgu, Alberta ielu un kartona piepilsētas ciematiem. Kādam šķiet tā tikai izstāde, tomēr, manuprāt, tas ir liels solis jūsu profesijas prestiža atjaunošanā un nozares attīstībā. Priecājos par visiem, kuri saņēma balvas. Apsveicu!

nezinīte

Mani šogad visvairāk pārsteidza, ka arhitektūrai domātā balva aiziet izstādei. Vai varbūt Staņai? Ja Staņai, tad viss kārtībā! Izstāde bija laba, vajadzīga un visādi citādi nenoliedzams ir Zīvārtes lielais ieguldījums arhitektūras publicistikā. Tomēr mulsina jautājums, vai tad izstāde ir arhitektūra? Man gan likās, ka tā ir par arhitektūru. Vai tad secināms, ka mums nav gada balvas cienīgu objektu? Varbūt vajag vēl kādu nomināciju šīm citām jomām, ja jau ir pasākumi, kurus vērts paslavēt? Un neesmu arī pārliecināta, ka lidošanas paviljons ir arhitektūras balvas vērts. Tas nenoliedzami ir labs darbs Latvijas atpazīstamības jomā un tikai. Ja tur iekšā nebūtu lidošana (kas… Lasīt vairāk »

Jana

Jociigi likās ka apbalvošanas ceremonijā nebija pietiekami krēslu, vai arī apsēsties bija paredzēts tikkai izredzētajiem ? pārējiem jāstāv kājās un jāmeklē sarunu biedri ?

nevar jau mieriigi apsesties un paklausities un paskatiities ?

Ne_arhitekts

Man liekas diezgan simbolisks I.Zibartes teiktais, sanemot ARHITEKTURAS balvu: "Es jau sen sapratu, ka nevienu maju sava muza neuzprojektesu". Nu tas ari parada virzienu turpmakajam gada balvam… man jau liekas absurdi, bet varbut esmu vecmodigs.

i-ks

Kas tur ko cepties, visi rīkotāji/aktīvisti tā kā kaut ko jau sņēmuši, un arī Zībartei jāiedod, lai ir kas uzslavē savējos vēl un vēl un vēlvirnreiz

r

Laikam jau sogad nebija labu balvas kandidatu, jo gada balva izstade ir tomer diezgan liels shoks/sviests. Sabiedriba pilnigi noteikti to nesapratis un pashu arhitektu vidu domas ari radikali atsciras. Piekritu, ka robezhlinijas izplust, bet izstade ir tomer loti specifiska padarishana un tas izvertejums plasha arhitekturas konteksta ir diezgan apshaubams. Gan jau ari vesturniekiem, literatiem, utt. tur butu ko teikt.

...

Kāpēc par Staņas arhitektūru balvu piešķīra Zībartei?pilnīgs sviests

keda

‘zofa’ zābaciņi varēja būt bijuši vairāk pelnījuši LAS @gadabalva

spici arhitektēti

ja vien sevi būtu pieteikuši(:

laikam viņiem pārāk veselīgas ambīcijas

Artis Zvirgzdiņš

Andim gribētu teikt, ka žūrijas profesionalitāti vai godaprātu gan nav vērts vainot. Arī mani balvu sadalījums sākumā izbrīnīja. Tomēr parunājoties ar lielāko daļu žūrijas, tapa apmēram skaidrs, kāpēc tas tāds. Žūrijai jau nekādi priekšstati, kādā veidā vērtēt, netiek doti. Un tā kā LAS šādus kritērijus nav definējusi, tad iznāk, ka ar to galā jātiek pieaicinātajai žūrijai pašai savā starpā par tiem jāvienojas. Un tad arī aplūkojot dabā to piedāvājumu kas ir, nonāk pie kaut kāda kompromisa, kas protams, var kādam likties aplams. Lai ar dažreizi mani kaitinājuši Miķeļa komentāri, šoreiz tam varu piekrist. Domāju, ka balvas vērtību varētu celt, ja… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Par to jau tas stāsts – ja mēs uzaicinām paziņot par konkrētā gada galveno notikumu “ekspertus”, kas nav pabijuši ne izstādē, ne šanhajā, ne pusē no 25 fināl objektiem, ne arī spēj saredzēt šī gada sasniegumus iepriekšējo gadu kontekstā, tad ananāss neizbēgami zaudē savu vērtību. Ievas un co [ja kas – arī AVF, man personīgu ieinteresētību pārmest nevajadzētu] izstāde bija ar iedvesmu taisīta un izdevusies, taču, ja tā būtu nevis par Staņu, bet par piem Laubi vai Pēkšēnu – nez vai vairāk par šķēli dabūtu, jo pati “izstādes arhitektūra” bija gana korekta, tomēr ne tik ģeniāla, lai būtu neapstrīdama pašvērtība… Lasīt vairāk »

A.Z.

Saprotu, ka tev liekas aplama doma, ka tie vērtētāji ir no ārpuses? Jo tāda prasība – vērtēt šā gada pretendentus visu iepriekšējo gadu un visas Latvijas kontekstā – tādu prasību jau nevienam no ārpuses pieprasīt nevar (un kāpēc vispār būtu jāvērtē tieši tādā ierobežotā Latvijas kontekstā?) Man gan šķiet, ka būtiskāk būtu Arhitektu savienībai vispirms vienoties, kas tad ir tie mērķi uz ko tiekties, kas ir kritēriji, ar ko mērīt tos sasniegumus. Tavuprāt žūrijā drīkstēja būt tikai tādi, kas pabijuši Šanhajas Expo? Par balvu izstādei, ko nav redzējuši, arī biju pārsteigts, taču ja padomā, ka no apskatītajām ēkām neviena izcila… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Pieņemu problēma (vai arī pārsteiguma efekta izraisītājs) varētu būt, ka šī žūrija visa bija salīdzinoši jauna gados(citus gadus tomēr pieredzējušāki, sieviņas un vīriņi, rīkojas), ar no tā izrietošo tiešumu ( nesauksim to par radikālismu)kā arī cik noprotu teorētiķi. Es teiktu ,ka slikti nebija, bija pārsteigums, bet jutās tomēr mazliet drēbes nesaprašana it sevišķi fizisko arh. objektu jomā, bet tas tā mans redzējums. Te vēl panesās diskusija ,kas ir Arhitektūra – tā ir lietu, parādību, būtņu un procesu kārtība,kā tās funkcionē,un izskatās gan telpā(vidē) gan laikā, kā mijiedarbojas. Teiksim tā ļoti plašas pielietojamības vārds. Kā jau Sīlis minēja tik pat labi… Lasīt vairāk »

bvbzvb

Varbūt to visuresošās arhitektūras izpausmi, par kuru grib piešķirt šo balvu, tad nevajag saukt par arhitektūru, lai nākamgad balva nebūtu tiešām par lielisko sienāža kājas arhitektūru 🙂 Piem. ēku arhitektūras balva vai tml.

jaunība

Pagājuso gadu arī bija tikpat jauna žūrija!

googoo

klau, sīli, lozungus atstājam parādēm! žūrija apmeklēja VISUS (!!!) .lv dabā eksistējošos objektus. par šanhaju un izstādi tika apskatīti autoru iesniegtie attēli un video. tam bonusā tika sagūglēti arī autoru neiesniegtie materiāli. vietas / laika konteksts btw var būt arī traucējošs faktors. teiksim, tehniskajā žūrijā viskarstākās diskusijas bija par kuldīgas bērnudārzu & sociālās integrācijas centru jūrmalā. bērnudārza gadījumā diskusija bija, ka uz vispārējā pašvaldības bērnudārzu jaunbūvju/rekonstrukciju fona, šis ir labs piemērs, bet tai pat brīdī – plašākā skatījumā (kaut vai tā pati igaunija), tajā nav atzīmējamas vērtības. sociālā centra jautājumā ir atzīstama autoru cieņa pret 70to gadu ēkas arhitektūru, bet… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Ja žūrija tiešām pabija visur LV, tad atvainojos, cik dzirdēts tā vēl nevienu gadu nav bijis. Pieļauju, ka, ja būtu bijuši Šanhajā, tad arī balvu sadalījums mainītos, bet štrunts ar to, nav jau nāvessods nevienam piespriests. Izrādās, ka kārtējo reizi kādas žūrijas lēmums tapis zināmā mērā nejaušas sakritības rezultātā [ atsūtīja, ieteica utml ]. Kā pareizi jautā A.Z., skaidrs, ka nav īstu kritēriju un tikai vietējie pie lemšanas tiekot no subjektīvām simpātijām atturēties nespētu. Mani tomēr nepamet zināma "netaisnības" sajūta Mailīšu snieguma sakarā – beidzot arhitektūras lauciņā LV izcili nostartēja starptautiskā līmenī, atstājot tālu krūmos mūžam skaustos igauņus un daudz… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Domāju alegorija par medu un piķa karoti ir kā reizi šajā vietā piederīgi.

Tas ka Mailīšu komanda realizējās visnotaļ respektablā paskatā starptautiskā vidē ir viens, bet visa tā šmuce ar AERODIUM un LIAA , kā arī neskaidru nosacījumu "sētas" konkursiem ar neskaidriem organizētājiem un ieteicējiem ir otra lieta. Diemžēl tās abas ir kopā un mijiedarbojas,tā ka manuprāt likumsakarīgs rezultāts.

MAilīšu komanda vienkārši nedabūja to ko varēja dēl Aerodium zēnu organizētā trobeļa.

Vents

Palasīju, cik varēja ātrumā sagrabināt, par Anastasiju Smirnovu, kas, kā no āfterpārtija sarunām varēja saprast, bija autoritāte pārējai žūrijai, bet pati savukārt ir strādājusi stiprā Kolhāsa ietekmē. "Kā būtu, ja būtu" spekulāciju paturpinot, ir diezgan iespējams, ka politiķis Kolhāss, ja viņam dotu tādu iespēju, arī būtu nobalsojis par izstādi. 2009. gadā, kad jaunā padome nolēma par skates kārtības maiņu, pieļaujot tai pieteikt arī "procesus", man gadījās dzirdēt, kā žūrija nolēma par balvas piešķiršanu Talsu sporta hallei. Tur motīvi bija līdzīgi – par efektu, ko pretendents atstājis uz vietējo sabiedrību, par to, kā tā manījusi priekšstatus, un nevis par taustāmo "estētiku",… Lasīt vairāk »

Ivars

Vispār esmu labticīgs pilsonis un ne skaudību, ne žēlumu par ananāsu iegūšanu neviena virzienā neraidu, tieši pat nopriecājos par vienu otru. Pieļauju, ka izstāde kā tāda tiešām var būt gada notikums arhitektūrā, lai arī saredzu tur zināmas pretrunas. Tomēr man nav skaidrs viens. Kā to spēj novērtēt cilvēki (žūrija), kas tajā izstādē nemaz nav bijusi? Ja klātbūtne nav svarīga un pietiek ar bildēm, tad priekš kam bij jēga dzīties 600 vai cik tur km pa visām tām mājām, ja tās bij sabildētas skaidrāk (gluži vienkārši tas ir vieglāk izdarāms) kā visas tās izstādes kopā? ja atbilde ir tā pati nodrillātā,… Lasīt vairāk »

hmm

Te UK paviljona autors par UK paviljonu – par uzdevumu, par sadarbību un par idejām http://www.ted…atherwick.html

Renārs Putniņš

Nu šitas ir HI FI…

Knēziņa

Man ir prieks par uzvarētājiem! Ar azartu lasu šo diskusiju un secinu – tas ir vēl kas, ko izstāde ir radījusi. Lieliski, ka vērtētāji ir no ārpuses, jo iekšpusē esot grūti ieraudzīt kopainu. Jā, iespējams, ka šogad taustāmajā arhitektūrā nebija tā objekta, kuram šo balvu bez kompromisiem piešķirt. Es savu ābola šķēlīti piešķīru Nama tirdziņam. Tā man tīk, jo ne tikai vide, bet arī procesi un domāšana ir jāsakārto.

spot

Lielākais nopelns gan protams Staņai, ja nebūtu tā pacentusies čiks no balvas Ievai & Co vien sanāktu …un šķiet paradoksāli ka komisija nemaz nebija apmeklējusi, pat smieties neērti.

Pati Staņa būtu gana apmulsusi par šādu rokādi.

124
0
Lūdzu, komentējietx