Eiropeiskās arhitektūras maketu simtnieks Budapeštā

No 7.—9.novembrim Ungārijas Mūsdienu Arhitektūras centrs KEK Budapeštā pirmoreiz organizē Starptautisko arhitektūras maketu festivālu ar nosaukumu 100 models — 100 rooms. Piesakies līdz 29.septembrim, lai nokļūtu arhitektūras apbrīnai nepopulārajā, taču komunisma šarmanti iesaldētajā aristokrātiskās Viduseiropas pilsētvidē.

Tikai pirms diviem gadiem atvērtā KEK organizētais pirmais starptautiskais arhitektūras maketu festivāls 100 models — 100 rooms iezīmēs jauna notikuma tradīciju arhitektiem — tādi Budapeštas Arhitektūras centrā plānoti notiekam ik pārgadu. Pirmā pasākuma ietvaros plānots simpozijs, ekskursijas pa pilsētu, pazīstamu arhitektu uzstāšanās [sarunās par piedalīšanos iesaistīti stāršveicieši Hercogs de Meirons un austrāliešu arhitekti no biroja PTW], kā arī lielizmēra arhitektūras maketu izstāde.

Šāgada festivāla tēma ir «konkursa darbu maketi». Tieši tajos rodamas radikālākās un reizē tīrākās arhitektūras domas. Izstādē būs apskatāmi 100 arhitektu un dizaineru darbi no visas Eiropas. Lūdzot iesūtīt savus pieteikumus, nebija nozīmes tam, vai maketā atveidotā arhitektūra guvusi panākumus konkursā vai nē. Svarīgi, lai tā spoguļotu autoru atbrīvotāko redzējumu arhitektūrā.

Festivāla neparasto norisi nodrošinās pilsētas centrā — Szervita skvērā 70.gados celtā, nojaukšanai nolemtā 8 stāvu ēka ar 5000 kvadrātmetru platību, kas ir KEK pašreizējā atrašanās vieta. 

Festivāla programma, pieteikšanās un dalības noteikumi šeit.
Termiņš — līdz 29.septembrim.

Jaunais Ungārijas Mūsdienu Arhitektūras centrs KEK Budapeštas kultūras panorāmu papildināja 2006.gada jūlijā. Pirmajos pastāvēšanas gados KEK darbojies kā citādu skatu «laukums» uz arhitektūras un pilsētniecisko problēmu publicitāti. Līdzīgi citām radniecīgām institūcijām pasaulē arī KEK nolūks nav «gāzt no kājām» — tā ir pazīstamākā no arhitektūras sabiedriskajām tendencēm rādīt apbūvētās vides ne mazāk mērāmo nozīmi blakus valsti neizbēgami noteicošajiem faktoriem — «it kā» ārpus arhitektūras pastāvošajai kultūrai, ekonomikai, sociālajiem un politiskajiem procesiem.   

KEK sevi pozicionējis kā atvērtu kultūras centru, kas pilda ne tikai maz zināmās ungāru arhitektūras medija misiju, bet arī izglītošanas funkciju — ar darbnīcām, izstādēm, lekcijām, tai skaitā Pecha Kucha Night, un citām uz arhitektūras izpratni vērstām darbībām.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx