DK 6 — trešā diskusija par RVC plānu

Ceturtdien, 14.jūnijā plkst.19.00 Arhitektu namā LAS Diskusiju klubs jau trešo reizi turpina tēmu — Rīgas vēsturiskais centrs. Īpaši gaidīti jaunie arhitekti.

«Runa ir par izmaiņām, papildinājumiem un varbūt pat RVC plāna koncepcijas un principu maiņu. Ļoti svarīgs jautājums, jo nākamos 40 gadus paši jau pēc tā plāna strādāsim. Aicināti piedalīties arī jaunie, lai paklausītos un labāk izprastu to situāciju un cēloņus!» komentē arhitekts Ingurds Lazdiņš.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Ingurds Lazdiņš

Sarunas, kas notikušas iepriekšējās divās diskusijās, būtu jādzird katram, kurš projektē centrā vai arī tikai gatavojas to darīt. Reizēm svarīgāki par pašu plānu ir tā skaidrojumi un sapratne, kā kurš noteikums ir radies un uz ko tas vērsts. Tikai izprotot šīs lietas, var domāt par to, kas būtu maināms un kas papildināms. Jautājuma izpratnei svarīga arī citu Eiropas valstu pieredze – iepriekšējās diskusijās apspriesti piemēri, kad lielas, mūsdienīgas metropoles plāns un saistošie noteikumi izteikti vienā nelielā burtnīcā ar paskaidrojošu plāna shēmu (apskatīts tika Grācas piemērs Austrijā). Pie tam dominējošais, protams, ir teksts! Tāds plāns (noteikumi) ir relatīvi viegli lietojams, pilsēta… Lasīt vairāk »

2
0
Lūdzu, komentējietx