Divas publiskajai telpai veltītas lekcijas

Starptautiskā ainavu arhitektūras mēneša ietvaros Latvijā viesojas ievērojams speciālists pilsētu attīstības jautājumos — urbānists Žans Pjērs Šarbono (Jean-Pierre Charbonneau). 15.aprīlī visi interesenti tiek aicināti uz viņa lekciju Darbs publiskajā ārtelpā, savukārt 16.aprīlī — Velosipēdu satiksme ka ilgtspējīgas un pievilcīgas pilsētpolitikas sastāvdaļa.

Mūsdienās cilvēce tiek konfrontēta ar kopīgām globālām kopdzīves problēmām. Intensīvā un straujā urbanizācija, infrastruktūras neatbilstība cilvēku dzīvotņu izplatības ātrumam, pilsētu plānošanas un sociālo procesu savstarpēja izolācija, mobilitātes problēmas, kuras izraisīja autotransporta intensīva attīstība, pilsētvides degradācija un augošais psiholoģiskais diskomforts sabiedrībā, cilvēku savstarpēja atsvešināšanas un agresivitātes līmeņa pieaugums sociumā — tikai dažas no mūsdienu civilizācijas «degošām» tēmām, kas nodarbina gan politiķu, gan dažādo nozaru speciālistu prātus. Kāda ir pilsētplānošanas, arhitektūras un citu saistīto «urbāno» nozaru loma šo problēmu risināšanā, kas ir urbānists un vai viņš spēj pozitīvi ietekmēt cilvēces izdzīvošanas procesu, kāpēc investīcijas pilsētvides kvalitātes uzlabošanā vajadzīgas ne tikai pilsētniekiem, bet arī politiķiem un uzņēmējiem, kāds ir Latvijas pilsētu un galvaspilsētas attīstības virziens un kādi ir praktiski soļi situācijas uzlabošanā — par šiem un citiem jautājumiem tiks runāts vairākās tikšanās, kuras franču urbānists piedalīses Rīgā no 15. līdz 17.aprīlim.

Žans Pjērs Šarbono ir franču inženieris, pilsētplānotājs. No 1996.—2008.gadam  konsultējis lielo infrastruktūru attīstības jautājumos, sniedzis konsultācijas urbānās un kultūras politikas jomā. Pasaulē plašu rezonansi guvusi viņa pirms 20 gadiem iniciētā jaunā pilsētplānošanas politika Gran-Lionā, kuras pamatā ir visu «aktieru» sadarbība tā saucamā Zaļā, Zilā un Gaisa plāna īstenošanā. Viņš strādājis Oslo, Varšavā, Parīzē, Kopenhāgenā, Lillē, Sanetjēnā, Sendenī, Gazā (Izraēla), Japānā un vairākās Latīņamerikas zemēs.

Trešdien, 15.aprīlī plkst.18.00 Arhitektu namā visi interesenti tiek aicināti noklausīties Šarbono lekciju Darbs publiskā ārtelpā.

Ceturtdien, 16.aprīlī plkst.13.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē kopā ar pilsētvides humanizācijas adepta, gājēju ielas idejas tēva dāņu urbānista Jana Gēla biroja pārstāvjiem Dānijas Kultūras Institūta un Dānijas Karalistes vēstniecības Latvijā organizētā pasākuma Sapņi uz riteņiem ietvaros Šarbono nolasīs lekciju Velosipēdu satiksme kā ilgtspējīgas un pievilcīgas pilsētpolitikas sastāvdaļa.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx