Diskusija: Lielo infrastruktūras projektu ietekme uz valsti un cilvēku

Biedrība Urban Institute Riga aicina uz Urban Shift diskusiju “Pārmaiņu mērogs: Lielo infrastruktūras projektu ietekme uz valsti un cilvēku” — 26. februārī plkst. 18.15, Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas uzgaidāmā zālē.

Īstenojot lielus infrastruktūras projektus, arvien būtiski ir tos novadīt veiksmīgi visos mērogos — cilvēka, pilsētas un reģionālā. Sociāli ekonomiskajā, veselības un ilgtspējības ziņā dažādas vietas var tikt skartas ļoti atškirīgi. Piemēram, jaunā transporta infrastruktūra ir laba, lai savienotu pilsētas un valstis, taču ir nepieciešama piesardzība attiecībā uz ietekmi, ko tā var radīt vietējā līmenī. Kā šo ietekmi izmērīt un analizēt? Aplūkojot vairākus ārvalstu piemērus, uzmanību pievērsīsim pēdējā laika lielākajam Baltijas reģiona pēdējā laika infrastruktūras projektam  — Rail Baltica.

Urban Shift cikla trešo diskusiju ievadīs viens no Londonas uzņēmuma Space Syntax (https://spacesyntax.com ) vadītājiem Ed Parham, daloties ar pieredzi, kas gūta pētot Lielbritānijas ātrvilciena dzelzceļa izbūves ietekmi nacionālā līmenī, kā arī par metodēm lēmumu pieņēmējiem un dizaineriem, lai noteiktu infrastruktūras ietekmi dažādos līmeņos (cilvēka, pilsētas un reģionālos) sociālekonomiskā, veselības un ilgtspējības ziņā.

Diskusijas dalībnieki:

  • Mārtiņš Ulāns — RB Rail vecākais telpiskās plānošanas speciālists
  • Andis Kublačovs — Latvijas Teritoriālplānotāju asociācija
  • Pēteris Šķiņķis — LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asociētais profesors, Telpiskās attīstības plānošana profesionālās maģistra studiju programmas direktors

Diskusiju moderēs Anete Vanaga, Urban Institute Riga

Urban Shift pasākumi tiek rīkoti kopš 2011. gada veidojot dialogu starp vietējiem un ārvalstu ekspertiem, aicinot piedalīties ikvienu, kuru interesē pilsētas attīstības lietas. Līdz šim Urban Shift pasākumi organizēti kā Latvijas un ārvalstu ekspertu prezentācijas, bet šajā ciklā esam nolēmuši pievērsties diskusijas paneļa formātam, lai veicinātu komunikāciju par dažādām tēmām starp pilsētas, universitāšu un NVO pārstāvjiem — šajā reizē par pārmaiņām.

Laiks: plkst. 18.15-20.00
Vieta: Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas uzgaidāmā zāle
Valoda: angļu + latviešu
Atbalsta —  Valsts kultūrkapitāla fonds

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx