Cikls universālā dizaina izpratnes attīstībai

Otrdien, 26.maijā plkst.10.30 sadarbībā ar Baltijas Arhitektūras centru Latvijas Mākslas akadēmijas 10.auditorijā Starptautiskās Arhitektu savienības (UIA) IV reģiona darba grupas Arhitektūra visiem direktors Joseph Kwan lasīs lekciju Universal Accessibility — the New Design Paradigm for the 21st Century. No 26.—28.maijam Jūrmalā notiks universālajam dizainam veltīta starptautiska konference Kūrorta zona — humāna vide visiem.

LMA Dizaina nodaļa sadarbībā ar Baltijas Arhitektūras centru (BAC) uzsāk divu gadu sadarbības projektu universālā dizaina izpratnes attīstībā starp profesionāļiem, politikas veidotājiem, teritoriju plānotājiem un sabiedrību. Projekts noslēgsies 2011.gadā Rīgā ar plašu konferenci un izstādi.

Universālais dizains ir tāds produktu un vides dizains, ko var lietot pēc iespējas liels skaits cilvēku, bez nepieciešamības to pielāgot vai radīt īpašu dizainu. Universālais dizains paredz tādu pieeju vides plānojumam un produktu dizainam, kas veicina iekļaušanos sabiedrībā un nodrošina līdzdarbības iespējas visiem tās pārstāvjiem. Universālais dizains ir arī stratēģija, kuras mērķis ir izstrādāt un radīt produktus, pakalpojumus un vidi, kas vienlīdzīgi pieejami, izmantojami un saprotami, kā arī nodrošināt informāciju. Universālā dizainā produkts ir kā informācija un informācija ir kā produkts.

Konferences Kūrorta zona — humāna vide visiem ietvaros Jūrmalā paredzēti Honkongas, Spānijas, Norvēģijas, Polijas un Krievijas vieslektoru priekšlasījumi par aktuālajām tendencēm vides pieejamības jautājumu risināšanā ārvalstīs, praktiskās nodarbības nozares speciālistu vadībā, speciālistu pieredze ES fondu līdzekļu piesaitē, realizējot vides pieejamības projektus, izstādes Universālais dizains ekspozīcijas atklāšana. Vairāk — BAC mājas lapā

27.maijs
Jūrmalas domes konferenču zāle
Jomas iela 1 / 5

28.maijs

Vaivaru pamatskola

Skautu iela 2

Konferences valodas — angļu, latviešu, krievu
Ieeja — bez dalības maksas

Pieteikšanās — līdz 25.maijam:
ba@interdizains.lv
vai
T 67753056

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx