Brašmane un Szabo atšķirīgi portretē Rīgu

Ziemeļvalstu kultūras programmas Ziemeļu Pavasaris ietvaros Latvijas Dailes teātra foajē apskatāma latviešu fotogrāfes Māras Brašmanes un ungāru izcelsmes dāņu fotogrāfa Mikloša Szabo fotoizstāde RIX—CPH—RIX, lidojums laikā un telpā.

Izstāde ir stāsts par Rīgu divos tai nozīmīgos laika periodos. Stāsts par pagājušā gadsimta 70.gadu melnbalti spītīgo Rīgu un 21.gadsimta sākuma krāsaini mainīgo Rīgu.

«Māra Brašmane un Miklošs Szabo fiksējuši Rīgas vidi un cilvēkus no kājāmgājēja, Šarla Bodlēra definētā flâneur — brīvi klejojoša, ieinteresēta un meklējoša pilsētnieka — skatupunkta. Māras skatiens ir apdomīgs, atturīgs, vizuāli lakonisks un izšķirošo mirkli meklējošs. Mikloša fotogrāfijās ritms — straujāks un dinamiskāks, tajā jūtama mūsdienu Eiropai raksturīgā nomadiskā dzīvesveida pazīme — spēja adaptēties, strauji reaģēt un ātri ieraudzīt būtisko,» par izstādi saka fotožurnāla Kvartāls redaktore Alise Tīfentāle.

Māra Brašmane (1944) gandrīz 30 gadus strādājusi Rundāles Pils muzejā un Nacionālajā Valsts mākslas muzejā, reproducēšanai grāmatās un presē fotografējot arī arhitektūru. Kopš 60.gadu vidus Māra ar nopietnu interesi dokumentējusi Rīgu un rīdziniekus. Laikā, kad tapušas pirmās Māras fotogrāfijas, dzimis otrs izstādes autors — ungāru izcelsmes dāņu fotogrāfs Miklošs Szabo (1965), kam ir liela interese par Austrumeiropas valstīm.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx