Ostu pilsētas fotogrāfijās un gleznās

Pagājušajā nedēļā tika atklātas divas izstādes par divām piekrastes pilsētām ar kopīgu tēmu  dzīve pie jūras. Liepāja fotogrāfijās. Ventspils gleznās. Abās apkopots plašs materiāls. Mākslinieka mūža vai paaudzes devums.

Liepājas pārstāvniecībā Rīgā apskatāma Tautas fotostudijas veterāna, Starptautiskās Fotomākslas federācijas mākslinieka un fotogrāfijas senlietu kolekcionāra, liepājnieka Jāņa Lādīša 40 gadu laikposmā tapušu foto izstāde. Eksponētās bildes raksturo pilsētu pie jūras, tās vēsturi un vērtības, informē par notikumiem un norisēm, kā arī atspoguļo dziļu noskaņu un izjustu dzīves vērojumu.


Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī ir skatāma izstāde Osta. Vizuāls stāsts par Ventspils ostu no 20.gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. Muzeja izstāžu zālē redzami gandrīz pussimts dažādu paaudžu mākslinieku darbi gan no Ventspils muzeja, gan Valsts Mākslas muzeja krājuma, kā arī gleznas no privātkolekcijām. Eksponēti Latvijas mākslas klasiķu Jāņa Tīdemaņa, Kārļa Dannes un unikālie mākslinieka Ilmāra Blumberga darbi, kā arī Latvijā maz zināmā autora Vasilija Kijasova 60.gadu ostas studijas. Izstādes veidotāju iecere bijusi  dokumentēt mākslinieku iedvesmas avotu. Ostas dzelzceļa gulšņu, rūsaino kuģu doku un mirdzoši balto prāmju vilinājumu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx