Liepājas kalumu mūzika Arhitektūras muzejā

25. janvārī plkst. 17.00 Latvijas Arhitektūras muzejā atklāj mākslinieces Irinas Tīres fotoizstādi Liepājas kalumu mūzika.

Fotogrāfiju kolekciju Liepājas kalumu mūzika, daļa no kuras būs skatāma Latvijas Arhitektūras muzejā, veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu portreti. Orķestra mūziķi katrs ar savu instrumentu pozē pie kādas no Liepājas vēsturiskajām celtnēm. Mūzikas instrumenti vizuāli spēlē līdzi arhitektūras detaļu — vārtu, žogu, logu vai durvju režģu — kompozīcijas līnijām. Sastingusī mūzika — arhitektūra — atdzīvojas, dažādas mākslas formas — fotogrāfija, arhitektūra, mūzika — saplūst vienā. Fotogrāfiju komentārus izstādei sagatavojis vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš.

Irina Tīre dzimusi 1937. gada 29. oktobrī Liepājā. Beigusi Liepājas Mākslas vidusskolu (1957) un Maskavas poligrāfijas institūtu (1977), kurā profesionāli apguvusi fotogrāfiju un pēc kura absolvēšanas iestājusies Liepājas Fotostudijā, kas ir vecākā studija Latvijā. 31 gadu strādājusi tipogrāfijā par litozīmētāju. Irina Tīre ir populārā Latvijas mūziķa Rodrigo Fomina mamma.

1993. gadā saņēmusi AFIAP (Artist Federation of International Art Photo) nosaukumu par dalību nacionālajās un starptautiskajās izstādēs un gūtajiem apbalvojumiem.
2002. gadā Irinas Tīres 50 fotogrāfijas publicētas grāmatā Dzirdēt noklusēto, kas veidota sadarbībā ar dzejnieci Janu Egli.
2007. gadā iznākusi grāmata Liepāja grafikās, kas apkopo 50 gadu laikā tapušos mākslinieces oriģinālzīmējumus.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx