Augstskolu zinātniskās konferences Rīgā un Viļņā

Šodien un rīt Arhitektu namā notiek ikgadējā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes zinātniskā konference, kas šogad veltīta tēmai Identitāte un attīstība. Savukārt nākošajā nedēļā līdzīga konference notiek Viļņas Ģedimina Tehniskajā universitātē.

RTU APF zinātniskās konferences programma, 2009. gada 13. un 14. oktobrī

Nākošajā nedēļā, 22.—23.oktobrī starptautisko zinātnisko konferenci Mūsdienu arhitektūras tendences rīko Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte. Atšķirībā no RTU konferencēm, kas var likties dažādu  pētnieku gadījuma darbu savārstījums, Viļņas konferences pieteikums šķiet nopietnāks, jo nāk ar konkrētiem uzstādījumiem attiecībā uz šodienas arhitektūras problēmām.

VGTU AF konferences temati

  • Mūsdienu arhitektūras attīstības, mākslinieciskās kvalitātes un pārvērtību iespējas.
  • Teorētiski ieskati un prognozes par jaunās arhitektūras objektu tipu, ēku un struktūru attīstību nākotnē.
  • Mūsdienu arhitektūras attīstības perspektīvas, saistībā ar straujo digitālo tehnoloģiju un tām saistīto modelēšanas (simulācijas)  un formu transformācijas iespēju straujo izaugsmi
  • Transformācijas jautājums. Saistībā ar konceptuālu virtuālo modelēšanu, šķietamo piemērošanās spēju praksē un mūsdienu arhitektūras pētniecību.
  • Konferences galvenā tēma: kas ir 21.gs. arhitektūra? Kas ir tās sociālais un vēsturiskais konteksts? Kāda ir arhitektūras objektu reakcija pret pilsētvides kontekstu un dabisko vidi – ja mūsdienu arhitektūras objektu kompleksi un megastruktūras pašas par sevi ir pilsētas, ja cilvēciskais mērogs ir zaudēts?

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx