Atzīta Latvijas sieviete arhitektūrā — Ruta Krūskopa

21.septembrī Rīgas dienu Sanktpēterburgā ietvaros pirmo reizi tika pasniegta starptautiskā balva Sieviete dizainā un arhitektūrā. To saņēma gan latviešu arhitekte, biroja Graf X vadītāja Ruta Krūskopa, gan Lidija Uhova — arhitekte no Pēterburgas.

Ideja par šādas balvas izveidošanu nākusi no Pasaules sieviešu / uzņēmēju asociācijas FCEM (Les Femmes Chefs d’Entreprises Mondiales / The worldwide network of women entrepreneurs) jaunatvērtās Latvijas nodaļas, tā iedibināta sadarbībā ar Baltijas Arhitektūras centru (BAC). Abas arhitektes — Rutu Krūskopu no Latvijas un Lidiju Uhovu no Krievijas starptautiskajai 2007.gada balvai Sieviete dizainā un arhitektūrā izvirzīja Krievijas Arhitektu savienība (KAS). Tās priekšsēdētājs Vladimirs Popovs apbalvošanas ceremonijā atzīmēja šī projekta mērķi — parādīt sievieti kā vīrietim vienlīdz spēcīgu, pat stiprāku arhitekti un dizaineri. Balvu — bronzas ābolu, sievišķības simbolu veidojusi tēlniece un būvuzņēmēja Regīna Deičmane.

«Atbalstīsim šo ideju arī turpmāk, kad kādā no mūsu organizācijas 60 dalībvalstīm tiks augsti novērtētas arhitektes un dizaineres par profesionālo darbību savā nozarē,» skan FCEM Pēterburgas viceprezidentes Ludmilas Čubačukas komentārs.

«Šādas balvas ir stimuls turpināt darboties,» balvu saņemot, sacījusi Ruta Krūskopa, «Arhitekts paliek vecs, kad jūt, ka visu ir padarījis. Man tas nedraud, jo izskatās, ka vēl ir tik daudz ko darīt.» Krūskopas kandidatūru KAS noteikusi, pamatojoties uz arhitektes pamanāmo profesionālo darbību Krievijā.

BAC izveidots pēc KAS iniciatīvas, to atbalstījuši Latvijas Arhitektu savienības pārstāvji un Rīgas galvenais arhitekts Jānis Dripe. Agrākais BAC nosaukums bija Baltijas Krievijas informācijas centrs, tā darbības spektrs iesniedzās pat tūrisma pakalpojumos. Pašlaik BAC mērķis ir tikai Latvijas arhitektūras un dizaina popularizēšana, sadarbību veidošana starp arhitektu savienībām, valstu un pašvaldību institūcijām, citām nevalstiskām organizācijām, uzņēmējiem un masu medijiem, lai arī organizācijas nosaukums arvien norāda uz darbību, kas aptver visu Baltiju, un tiek sniegta informācija arī par nozares notikumiem Lietuvā un Igaunijā. BAC lielākais partneris ir Krievija, arī Ukraina, Kazahija un Vācija. BAC nodrošina informācijas pieejamību par aktuālajiem arhitektūras un pilsētbūvniecības projektiem vai konkursiem sadarbības valstīs, kā arī rīko saviesīgus pasākumus. BAC ir pārstāvniecība vairāk nekā 20 izdevniecībām Krievijā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
5 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
sim

latv.arch.gada.balvā viņu par to pašu, šķiet, apbalvoja arī vietējā krievu prese, ne.

zīmols, bezmaz.

ha

ņemot vērā to, ka Latvijā nemaz nav tik daudz zināmas (lasīt-labas) arhitektes-sievietes, kā arī to , ka Zaigai Gailei šo apbalvojumu būtu nepieklājīgi pasniegt vairākas reizes pēc kārtas, laikam nekas cits neatlika…. ! 🙂

u

ouu.. jēeeee!

sim

latv.arch.gada.balvā viņu par to pašu, šķiet, apbalvoja arī vietējā krievu prese, ne.

zīmols, bezmaz.

ha

ņemot vērā to, ka Latvijā nemaz nav tik daudz zināmas (lasīt-labas) arhitektes-sievietes, kā arī to , ka Zaigai Gailei šo apbalvojumu būtu nepieklājīgi pasniegt vairākas reizes pēc kārtas, laikam nekas cits neatlika…. ! 🙂

5
0
Lūdzu, komentējietx