Grāmata par Meistaru

Apgāds Neputns izdevis arhitekta Jāņa Lejnieka sarakstīto grāmatu par vienu no ievērojamākajiem Latvijas arhitektūras meistariem — Modri Ģelzi. Grāmata Patiesa forma. Tīrs stils: Modris Ģelzis. Arhitekts ir portrets un vienlaikus divu arhitektu personīgs skatījums uz Latvijas 20.gadsimta arhitektūru, jo tapusi sarunās.

Skatījums katram ir savs, no savas paaudzes redzes punkta. Galvenā persona tajā ir Modris Ģelzis — Meistars, kura nozīme Latvijas 20.gadsimta arhitektūrā vēl gaida vērtējumu.


Grāmatā līdzās Modra Ģelža personībai aplūkots viņa radošais veikums — plašai publikai zināmas un ne tik pazīstamas sabiedriskas ēkas un privātmājas. Dzintaru koncertzāle, pirmie internacionālā stila interjeri pēckara Rīgā, pirmās paneļu dzīvojamās ēkas, Jūras pasažieru osta, Māja komponistiem, Filharmonijas koncertzāle izdegušajā Lielajā Ģildē, Baznīcas ielas kvartāla rekonstrukcija Rīgā, Valmieras teātra ēka — projekts un realizācija turpat vai četrdesmit gadu garumā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekti un daudzas savrupmājas un vasarnīcas — tā ir daļa no Modra Ģelža profesionālā mūža.


Grāmata bagātīgi ilustrēta ar projektu attēliem un skicēm.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
3 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Atis Sedlenieks

super graamata !

Atis Sedlenieks

super graamata !

Blokz

arī vāka dizains kā tajos laikos

3
0
Lūdzu, komentējietx