Atskata seminārs par LAS Igaunijas braucienu

Latvijas Arhitektu savienība kopā ar Arti Zvirgzdiņu aicina atskatīties uz maijā aizvadīto izbraukuma semināru Igaunijā, kas aptvēra ziemeļu kaimiņvalsts austrumdaļu, pievēršoties skolu arhitektūrai, kā arī — mazpilsētu publiskajai ārtelpai. Atskata seminārs — 26. maijā plkst. 16.00 Arhitektu namā.

Maija otrajā nedēļā LAS rīkoja semināra ekskursiju Igaunijā. Brauciens, kura arhitektūras saturu un programmu ierasti sagatavoja Artis Zvirgzdiņš, aptvēra valsts austrumdaļu — no Valgas līdz Narvai, ietverot arī Tartu, Rakveri un citas pilsētas, un fokusējoties uz izglītības arhitektūru, kā arī — publisko ārtelpu. Kā zināms, Igaunija skolu tīkla reformas iesāka jau vairāk kā pirms desmit gadiem, un šodien tas nozīmē valsts ģimnāziju tīklu — daudzas jaunas, interesantas un inovatīvas ēkas visā valstī, kas piedāvā telpu mūsdienīgam izglītības procesam,  veicinot gan konkurētspējīgas sabiedrības attīstību, gan augstu vides kultūru.

Ekskursija aptvēra virkni pavisam svaigu ģimnāziju ēku, un arī vairākas interesantas augstskolu būves, kas demonstrē arī novatoriskas  arhitektūras pieejas. Vairākas no ēkām ir ieguvušas nozīmīgākās Igaunijas arhitektūras balvas un saņēmušas citas atzinības. Apmeklējot pilsētas un ēkas, kā arī īpaši rīkotajā seminārā Tartu, brauciena dalībniekiem bija iespēja tikties, uzklausīt gan Valgas, Tartu, Narvas un Rakveres galvenos arhitektus, gan interesantu skolu projektu autorus no birojiem SALTO, 3+1 un BOA. Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs, — arhitektūras tūres otra tēma bija publiskā ārtelpa. Izmantojot iespēju, klātienē varēja pieredzēt valsts simtgadei veltītos publiskās ārtelpas projektus (Hea avalik ruum) — jaunos centra laukumus vairākās Dienvidigaunijas mazpilsētās Valgā, Tervā, Elvā un Veru, kā arī pludmales promenādi Narvā un gājēju ielu Rakverē.

Piektdienas pasākumā Artis Zvirgzdiņš sniegs pārskatu par šo izbraucienu, pastāstot vairāk par Igaunijas skolu reformu un tās saistību ar arhitektūru, rādot bildes no apmeklētajām skolām, augstskolām un mazpilsētu laukumiem. Atskata vakaru papildinās Kārļa Laudera stāstījums par LAUDER ARCHITECTS biroja Igaunijā īstenotajiem projektiem — skolu ēkām Valgā un Sillamē, kā arī RUUKKI pārstāvja Jāņa Zaharāna prezentācija par kompānijas piedāvājumu skolu arhitektūrai Latvijā.

KAD: 26. maijā, plkst. 16.00
KUR: Arhitektu namā

Paredzēta arī tiešraide Arhitektu savienības FB kontā.

Dalīties ar ierakstu:

1 1 Balsot
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx