Arhitektūras nedēļa 2023

Nu jau tradicionāli gada balvas pasniegšanas nedēļa tiek atzīmēta kā Arhitektūras nedēļa, piesaistot tai iespējami daudz ar tēmu saistītus pasākumus, nolūkā ne tikai rīkot svētkus pašiem sev, bet arī celtu nozares sabiedrisko nozīmību, — gan novērtējot sasniegumus, gan rosinot diskusijas par arhitektūru plašāk. Ja iepriekš bijām raduši pie diviem tādiem brīžiem gadā, — balvas pasniegšanas nedēļas pavasarī un pasākumiem, kas notika ap Pasaules arhitektūras dienu oktobra pirmajā pirmdienā, tad tagad, kopš kovida gadiem, kad balvas sniegšana pārbīdījusies uz vēlāku laiku, abi šie apvienoti vienā Arhitektūras nedēļā, kas šogad norisināsies no 2. līdz 6. oktobrim.

Programma

Pirmdiena, 2. oktobris

Arhitektūras diena Daugavpilī

Rīko —Arhitektu savienība sadarbībā ar SIA “Tikkurila” un Daugavpils pašvaldību.
Programmā — Saules skolas (MARK arhitekti) un Daugavpils cietokšņa atsevišķu atjaunoto ēku (Rem Pro) apmeklējums, pa ceļam piestājot arī Ogres valsts ģimnāzijā (NAMS), kur paredzēta krāsu ražotājkompānijas “Tikkurila” pārstāvju lekcija.
Vairāk — LAS lapā

*

Modernisms Latvijā. Izstāde 

No 2. oktobra līdz 15. novembrim Dailes teātra 2. stāva foajē skatāma pēckara modernisma tēmai veltīta arhitektūras izstāde “Modernisms Latvijā. Maketu sērija”, kurā desmit mēroga modeļi parāda sava laika revolucionārākos, spilgtākos arhitektūras meklējumus.
Izstādes atklāšana  — 18.30
Dailes teātris

Vairāk

Otrdiena, 3. oktobris

Modernisms Latvijā. Lekcijas

Arhitektūras nedēļas ietvaros  izstādi “Modernisms Latvijā. Maketu sērija” Dailes teātrī pavadīs modernisma tēmai veltītu lekciju cikls.

13.00—16.00
Dailes teātris
Vairāk

*

Arhitektu biroju atvērto durvju diena

Šogad 3. oktobrī Latvijas arhitektu biroji aicina skolēnus un studentus piedalīties Atvērto durvju dienā. Pasākums notiks ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā un Talsos, piedāvājot unikālu iespēju iepazīt arhitekta profesiju, biroju darbību un projektu izstrādes procesu. Pasākuma ietvaros tiks organizētas ekskursijas pa birojiem, maketu apskates un sarunas ar biroju darbiniekiem, kā arī stāsti par projektu tapšanu un arhitekta profesionālo dzīvi.

Savas durvis apmeklētājiem ver Zaigas Gailes birojs, MADE arhitekti, NAMS, Armanda Bisenieka birojs, ALPS, Didrihsons arhitekti, Arhitektoniskās izpētes grupa un citi biroji

Vairāk — LAS lapā, LAS feisbuka profilā 

 

Trešdiena, 4. oktobris

Jaunā Eiropas Bauhaus kopienas vakars sadarbībā ar Latvijas Zinātnes padomi

LAS aicina uz Jaunā Eiropas Bauhaus kopienas vakaru, lai iepazītos ar iniciatīvas oficiālajiem partneriem, draugiem un Jaunā Eiropas Bauhaus projektu īstenotājiem Latvijā! Ar uzrunu “Saule, vējš un silta māja” vakarā uzstāsies Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Janīna Kursīte. Aicināti tie, kas meklē sabiedrotos un draugus saviem projektiem, kas interesējas par finansējuma iespējām savam projektam, kā arī citi interesenti.

Plkst. 18.00
Arhitektu nams, Torņa iela 11

Vairāk — LAS lapā

 

Ceturtdiena, 5. oktobris

Priekšlasījumi un diskusija: Padomju modernisms Baltijā: starp nacionālo mantojumu un koloniālo pieredzi. Aktualitāte, pētniecība, reģenerācija

Baltijas reģiona pētnieku prezentācijas un diskusija taujās par pēckara modernisma arhitektūras vērtību un unikalitāti, kā arī tās nacionālo un reģionālo nozīmi Baltijas valstīs. Vai mūsdienās tā tiek atzīta un uztverta kā nacionālā mantojuma daļa, un kādas ir šo ēku izmantošanas perspektīvas nākotnē? Ko var uzskatīt par padomju modernisma arhitektūras dekolonizācijas stratēģiju – tās noliegumu vai, tieši pretēji, izvērtējumu un pētniecību par Baltijas valstu arhitektu centieniem aktualizēt starpkaru tradīcijas, apzināt Ziemeļvalstu modernisma piemērus un izcelt vietējo un nacionālo specifiku, neraugoties uz unificētajiem noteikumiem? Diskusijā, balstoties uz konkrētiem piemēriem, eksperti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas runās par Baltijas pēckara modernisma situāciju, tā saglabātību, tā nākotnes izredzēm un pētniecības virzieniem.

Rīko: Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA)
Plkst. 18.00
Konferenču zāle, Elizabetes iela 2
Pirms tam — plkst. 17.15 – ekskursija ēkā

Vairāk — LAS lapā

 

Piektdiena, 6. oktobris

Latvijas Arhitektūras gada balva 2023

16.30 – vieslekcijas
19.00 – Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 apbalvošanas ceremonija
VEF kvartāls, Vasarnīca, Ūnijas iela 8

Gada balvas nominanti
Vairāk — LAS lapā

 

Izstāde: Latvijas Arhitektūras gada balva 2023

9.septembris — 16. oktobris
Torņa iela, Rīga

Vairāk —LAS FB slejā

 

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Ingurdam. Pačukstēja viens pasniedzējs no fakultātes. RTU apvienojas divas fakultātes – Arhitektūra+dizains. Un meklē dekānu. Vecīt, Tu būtu īstais. Nepalaid garām! Un novēlu sekmes konkursā!

Miķelis

Hmm, nu vispār jau Dailes teātra priekšlaukums BIJA izveidots, viņš tika tikai uzprišināts. Balva pienākas M. Staņai, ar lielu nokavēšanos, hmm. Tas, ka balvu saņem labiekārtojums ir zīmīgi – mēs acīmredzot esam visi iemīlējuši kaut ko, tikai ne telpu apjomus. Latvietis mīl dārzā ķirbīšus parušināt, uzpotēt kādu ābolzariņu, veco ķieģelīti noglāstīt, ietērpties Bīrona laika drēbītēs un rozītes pasmaržot Vivaldi mūzikas pavadībā. Latvietis ir sentimentāls un viņa maigā dvēsele nepanes brutālu jaunbūvi. Viņš labāk milzu piķi iegrūdīs atjaunošanas darbos, atjaunojot da jebko, nekā smadzenes pārpūlēs ko jaunu projektējot. Nu vispār jau es neko, var arī tā. Var jau vispār moratoriju uz… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 9 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
2
0
Lūdzu, komentējietx