Arhitektūras mēnesis Valmierā

Arhitektūras veicināšanas fonds un projektēšanas birojs ARHIS aicina piedalīties Arhitektūras mēneša sarīkojumos Valmierā. Atvērto durvju diena laikmetīgās arhitektūras objektos — 25.aprīlī.

No 4.—29.aprīlim Valmieras Integrētajā bibliotēkā būs skatāmas Arhitektūras veicināšanas fonda (AVF) un projektēšanas biroja ARHIS rīkotās laikmetīgās arhitektūras izstādes, notiks radošā darbnīca bērniem un seminārs skolēniem par arhitekta profesiju. Bibliotēka saņems arī AVF, ARHIS un Rīgas Pilsētas arhitekta biroja dāvinājumu — grāmatas un filmas par jaunāko arhitektūru Latvijā.

Izstāde Arhitektūras konkursi Latvijā

04/04—29/04
Arhitektūras konkursu darbu izlase iepazīstina ar starptautiskos konkursos uzvarējušajiem Liepājas, Ventspils un Rīgas koncertzāļu projektiem, mūzikas un mākslas skolu Saldū, Dzintaru koncertzāles rekonstrukcijas projektu, tiesu ēku Madonā un citām iecerētajām valsts un pašvaldību būvēm.

Izstāde Jūrmalas sporta arhitektūra

04/04—29/04
Pēdējo gadu laikā Latvijā uzceltas vairākas laikmetīgas sporta būves, kas apliecina labas arhitektūras nozīmi pilsētvides veidošanā. Arhitektūras fotogrāfiju izstāde iepazīstina ar sporta un atpūtas būvēm Jūrmalā, kas guvušas ievērojamu sabiedrības un profesionāļu atzinību Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde ARHIS arhitektūra

04/04—29/04
Kā domā un strādā arhitekti? Piedāvājot izšķirstīt savu jauno grāmatu un pielaikot arhitektūru, atbildi sniedz projektēšanas biroja ARHIS arhitekti. Viens no zināmākajiem Latvijas arhitektu birojiem, atzīmējot 20 darbības gadus, stāsta par arhitektūras tapšanu no skices līdz pabeigtai ēkai vai projektam.

Grāmatas un filmas par arhitektūru

04/04—29/04
Arhitektūras veicināšanas fonda, Rīgas Pilsētas arhitekta biroja un biroja ARHIS grāmatu un DVD filmu dāvinājums Valmieras Integrētajai bibliotēkai iepazīstina ar jaunākajiem laikmetīgās arhitektūras procesiem, kā arī sniedz ieskatu atsevišķu biroju darbā, arhitektūras konkursu praksē un Rīgas koka un jūgendstila mantojumā.

Radošā darbnīca bērniem No skolas līdz bibliotēkai

16/04 plkst.14.00
Skicējot un maketējot kopā ar biroja ARHIS arhitektiem radošajā darbnīcā, bērni plānos publisko telpu savā pilsētā. Topošā skola, jaunā bibliotēka, Gaujas krasts — kā šos pilsētas elementus savienot, lai veidotos droša, radoša un bērniem draudzīga pilsētvide?

Seminārs skolēniem Kā kļūt par arhitektu?

22/04 plkst.15.00
Arhitekts — jaunbūvju, rekonstrukciju un restaurācijas projektu autors. Arhitekts — plānotājs, stratēģis, filozofs, kultūras un sociālo procesu kritiķis. Par arhitekta profesijas daudzpusīgajiem aspektiem un arhitektūras studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs stāstīs jaunie arhitekti Māra Ābele, Mārtiņš Jaunromāns (Jaunromāns un Ābele), Toms Kokins un RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes pārstāvji.

Atvērto durvju diena Valmieras arhitektūras objektos un brīvdabas pikniks

25/04 9.30—17.00
Programmā — ZZK velosipēdu veikals, ekskursija topošās Valmieras pamatskolas būvlaukumā, Swedbank Valmieras filiāles jaunbūve, Valmieras integrētā bibliotēka un ieskats arhitekta Modra Ģelža projektētajā Valmieras teātrī Jāņa Lejnieka vadībā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
erk

Apsveicami! 🙂

erk

Apsveicami! 🙂

2
0
Lūdzu, komentējietx