3.vilnis, 2.bauslis un 1.izstāde kā objekts

Šodien, 1.februārī plkst.18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā atklāj LMA Vides Mākslas nodaļas studentu izstādi 2.bauslis. Dienu pirms izstādes slēgšanas, 14.februārī plkst.16.00 izstādes veidotāji aicina uz sarunu Kas ir vides mākslas nodaļa?

Koncepcija

Mīli savu tuvāko kā sevi pašu. (Mt.22.,39.)

Trešais vilnis

Dizaina attīstība iedalāma trīs pakāpēs. Sākumā tā bija unikāla vienas personas jaunrade amatniecībā (daudzu priekšstats vēl joprojām). Pagājušā gadsimta 50.gados parādījās nākamā — dizaina stratēģija, kad lielās kompānijas sāka domāt par korporatīvo identitāti, un dizains sevī ietvēra visu, sākot no grafiskā noformējuma, produkta dizaina, beidzot ar arhitektūru. Trešais vilnis — tā ir jauna pieeja dizainam, kuras pamatā ir lietotāja vajadzību un vēlmju izpēte. Priekšplānā izvirzās humānais aspekts, kam seko tehnoloģijas, produkta veidols.

Vides māksla

Ja par vides un interjera dizaina virsuzdevumu var uzskatīt cilvēka un telpas optimālas mijiedarbības radīšanu, tad vides mākslu varētu raksturot kā mākslas veidu, kurā tieši cilvēka un telpas attiecības nes māksliniecisku vēstījumu.

Vide

Telpa — mūsu miteklis, kuru sev radām, sabiedrība, kurā dzīvojam, pilsēta, kuru veidojam un pārveidojam. Vide ir substance ap mums, ko nemitīgi ietekmējam, kas mainās līdz ar mūsu attieksmi pret to. Cilvēks tai piešķir jēgu. Bez atgriezeniskās saites ēka vai telpa ir tikai būvmateriālu krāvums (bez pievienotās vērtības).

Mainot noskaņu LMA aulā, ekspozīcija iecerēta kā objekts — darbnīcu vide, kur top jauno dizaineru idejas. Pagaidām — pavisam zaļas idejas. Izstāde kā platforma jaunu kontaktu, sarunu un sadarbības veicināšanai un reizē reklāma LMA VMN studentu darbībai tādos starptautiskos projektos kā Saloni Mobile jauno dizaineru sadaļā Salone Satellite Milānā, Salone Satellite Maskavā, Stokholmas mēbeļu mesas sadaļā Greenhouse.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
....

Vu kods vac raksc

....

Vu kods vac raksc

2
0
Lūdzu, komentējietx