Kas sliesies Marijas un Satekles ielas stūrī?

Kamēr tiek gaidīti konkursa rezultāti ēkai Marijas ielā 2, tikmēr arvien aktuāls ir jautājums par to, kas tiek plānots atlikušajā tukšajā kvartāla daļā, ko apzīmē ar vienu adresi — Marijas iela 2a. Realitātē tas nozīmē pusi vai vismaz trešo daļu no visa šī kvartāla Centrālstacijas tuvumā — sākot ar Marijas/Satekles ielas stūri, gar Satekles ielu un tālāk līdz Elizabetes ielas stūrim, ietverot to vietu, kur nesen tik slēgts mikroautobusu galapunkts.

Tīmeklī cirkulē vizualizācijas, kas rāda šai vietā iecerēto Novira Plaza ēku. https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=166802264&postcount=5813

(attīstītāji —  Novira Capital, — tā pati igauņu kompānija, kas ir īpašnieki dedzinātajai un nojauktajai māja Kalnciema ielas sākumā)

Vieta, protams, ļoti centrāla, svarīga un zīmīga, un gribētos domāt, ka gadījumā, ja projekts tiešām tuvosies kādai īstenošanai, tad būs arī arhitektūras konkurss un tālāk arī jēdzīga publiskā apspriešana. Svarīgāk  par ēkas fasādēm un izskatu te ir pievērst uzmanību publiskās, puspubliskās telpas risinājumiem, pasāžai, kas vestu cauri kvartālam (saistīta ar to, kas gaidāmajā Marijas ielā 2).

Jāatgādina, ka treknajos gados šai vietā notika konkurss, pēc kura tik bīdīts projekts:
http://www.kubs.lv/projects/2009_Marijas-2/ok.htm

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
sniegs

Kas kopīgs attīstāmajam variantam ar konkursā uzvarējušo? Kāda jēga visiem šiem konkursiem?

1
0
Lūdzu, komentējietx