Māja Rucavā

Viena no Arhitektu savienības gada skatei pieteiktajām ēkām — māja Rucavā, Papes Ķoņu ciemā.

Jaunbūve atrodas Rucavas pagasta Papes Ķoņu ciema kultūrvēsturisko ainavu teritorijā un Papes dabas parka neitrālajā joslā. Ēka veidota atbilstoši esošajai situācijai, būvapjomu harmoniski iekļaujot apkārtējā Baltijas jūras piekrastes apbūves vidē. Apdarē pielietoti materiāli saskaņā ar Rucavas pagasta apbūves noteikumiem — vertikāls koka apšuvums, akmens mūris. Jumta segums — koka dēļu segums, skārds (valcprofils).

Māja Papes Ķoņu ciemā

Adrese: Rucavas pagastā Starpnieki, Liepājas rajonā.
Arhitekti: Diāna Zalāne, Artis Roķis / Diānas Zalānes projektu birojs
Interjers: Jurgita Liubertaitė / Dieviat Architektov
Projektēšanas laiks: 2008-2009
Būvniecības laiks: 2010

Tehniski ekonomiskie rādītāji:

  • zemes gabala platība — 1.5 ha
  • ēkas apbūves laukums — 417 m²
  • ēkas lietderīgā platība — 383 m²
  • apbūves intensitāte — 2,5 %
  • apbūves blīvums — 2,8 %
  • stāvu skaits — 1,5

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
78 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Romans Siņicins

jautājums autoram un visiem ieinteresētiem- ar ko jūs motivējat logus līdz grīdai?

ir viedoklis, ka tas ir slikti, ka cilvēks tur kā uz vitrīnas, ka siltum izolācija un vispār nekādas dzīvojamās ēkas semantikas. (viedoklis nav manējais)

Aigars

Šādā ēkas izvietojumā un pagalmā tas ir pat apsveicami, jo atrodas tālu no apkārtējiem un pamatā vitrīnas rada sajūtu, ka saplūsti ar āra vidi (it īpaši, ja laukā ir auksts un tu sēdi iekšā, bet sajūties kā ārā, bet tev ir silts).

Kopumā, par ēkas apdari un eksterjeru var diskutēt, bet interjers ir ļoti izsmalcināts, pārdomāts un gaumīgs + makten feinas lampas 🙂

Jānis K.

Interjers visai apšaubāms… Tādas salasītas mēbeles un savstarpēji nesaskaņotas lampas. Manuprāte arhitekts ar dizaineru nav savstarpēji sastrādājušies! Interjers kā pilsētas dzīvoklim, nevis šāda rakstura ēkai laukos. Arī arhitektūra mani neuzrunā. Sācies " šķūnīšu vilnis" ! Gada balvā būs jāizvēlas starp šķūnīšiem! J

Kārlis

Kādi prestati. Kopumā katram sava idealoģija. Divaini pat diskutēt, cilvēkam uztvere tiešām ir tik dažāda, kas šiem kungiem liekas labs otram slikts, tas man tīri neitrāls un sabalansēti vienkāršs.

cers

ārpuse jau gan tāda "fermīga", bet interjers jauks

nezinītis

Manai acij kaut kas trūkst, grūti definēt-kas…

nezinīte

Vai tiešām Kurzemniekiem raksturība šitāda būvniecība? Un kur tad akmens mūris? Es gan saskatīju tikai apšuvuma flīzītes. Vai tiešām, šitās kartona maketiņiem līdzīgās mājas ar koka apšuvumu ir tās modīgākās? Koks mūsu laika apstākļos ir ļoti jūtīgs materiāls. Ne jau velti vecajām guļbūvēm ir lielas jumta pārkares. Koks ļoti ātri bojājas. Šitās visas (arī melnās mājas) pēc pāris gadiem būs visas pelēkas. Vai tiešām latviešu arhitektūra asociējas tikai ar šķūņiem? Kad es mācijos, tad simbols bija nevis šķūnis, bet gan rija…..

kika

Šķūnītis pie šķūnīša, klucītis pie klucīša… Melnie vai baltie, bet šķūnīši. Un kāpēc vajag tik neproporcionāli izstieptus apjomus: šauri gaitenīši, šauras trepītes un milzīga tukša neomulīga zāle. Ko var sadarī tādā? Kā šādu neracionāli no siltumzudumu viedokļa saplānotu māju var apkurināt? Skats no loga smuks tikai tik ilgi, kamēr kaimiņš neuzbūvēs savu māju.

jtd

Gan mājai, gan zemes gabalam ir sava specifika – māja, visticamāk, ir brīvdienu/vasaras māja kādam Viļņas turīgam pilsonim un tuvākais kaimiņš pa logiem nebūs saskatāms attāluma, reljefa un apauguma dēļ. Te nav nekāda "vāverīšu pļava" pieRīgas purvos.

Ir daudz labu lietu, tomēr kopumā kaut kas nepatīk, laikam padomjlaika stila fasāde ar daudzajiem logiem (es tā projektēju sākot savas darba gaitas tālajā 19… gadā).

Nevienā aerofoto neatradu šo māju, tāpēc precīzāk izteikties nevarēšu, kaut vietu kopumā zinu gana labi (ir gan neliela aizdoma, ka tas varētu nebūt Ķoņu ciems).

janis

iekshpuse saliidzot ar aarpusi ar gana jauka.. fasaades apmeeram celtnieciibas koledzas limenii, bet nu laukumaaja tachu:), lielie logi driizaak ir + nevis -, un kaada jeega satraukties ka paliks peleeks vai sapuus… taa maaja buuveeta lai staaveetu tur ar gadsimtiem vai?? varu dereet ka buuvnieks iedeva 2-3 gadu garantiju…

suni , 3 govis, 4 bernus, 2 aitas, un 1 sievu. maaja buus parapdziivota:)

koop

..un kas tev pret celtniecības koledžu – kapēc tāds nevajadzīgs salīdzinājums? sāpe kāda?

janis

saape nakaada… tas vienkaarshi ir liimenis.. to nevajag uztver personkiski, arii rtu laktinja ir taada pati… tas taa no pieredzes.. lv sagatavo nevis arhitektus bet gan labus tehniskos raseetaajus, tam pa lielam nav nekaada sakara ar arhitektuuru.

koop

ok, paldies par atbildi, dažām lietām piekrītu..bet arhitekts bez tehniskām zināšanām arī nav arhitekts.

politiķis

nothing special

Zane

Piekrītu par lielo logu plusu. Ja ļoti neprofesionāli drīkst izteikties, tad lielo logu fasādīte ir smukiņa, otrā fasādē kas dīvains liekas :)))))))))))

tvnets

Iekš-skati ar spīdīgo grīdu ir noteikti aizlienēti no kādas internacionālas viesnīcu ķēdes filiāles!

Jānis K.

vo vo, es arī nesaprotu, kur radās tāda doma par pulētām grīdām…. J Labs salīdzinājums! J

draugs

Jāsaka atklāti, ka man šā tipa ēkas labāk patīk melnās, bet arī gaišai nav ne vainas. Fasādes ir pārdomātas, kam neskaidrības par logiem – tad acīmredzot ir piedomāts par ēkas energoefektivitāti, respektīvi ēkas lielāko logu daļu koncentrēt uz dienvidiem, un ziemeļu fasādē logus nelikt vispār vai likt ļoti mazus.

Pirmā stāva telpu plānojums ir plašs un atvērts, kā radīts radošiem cilvēkiem, otrais stāvs savukārt rada iespaidu, ka ēkā dzīvo norūpējusies daudzbērnu ģimene, kura rutīnas dēļ visu salikusi pa plauktiņiem (istabas rindiņā) lai vieglāk un ātrāk var visu pārbaudīt.

Ja jāliek atzīmi tad –> 7+

Z-D

par to, cik ir piedomāts pie logiem un energoefektivitātes, droši var redzēt bildēs, jo saules apspīdēta ir tikai fasāde ar mazajiem logiem, taču saucamās vitrīnas ir ēnā… (: neko labu tur nesaredzu

draugs

hmm. tiešām paskatījos vēlreiz.

katrā ziņā svarīga ir pusdienlaika/pēcpusdienas saule, kura ir vissiltākā, attiecīgi māja, iespējams, fotogrāfēta no rīta un tāpēc tā..

landscape babe

lakoniskums ir speciga lieta, bet zel ka neizdevas izvairities no dazada stila sabakstitam lampam, prasta zala konteinerisa, zala sietveidiga zoga.. un kas ta par mini formu zaliena pie fasades ar sauro logu? ja jau istaba ar edamgaldu atlavas foroshopet melnu vadu uz griestiem ( viena bilde ir otra nav) tad ari sos ainaviskuma sabotierus vajadzeja slept..

landscape babe

un vel ta bezformiga melnzemes dobe pagalma.. cik fantastiskas ir dabas linijas un silueti apkart.. kam ta dobe?

Latvju dels

diezgan briesmigi. cien Latvieshu arhitektiem ir pilnigi aizgajis ciet ar minimalismu kurshir pilnigi nevieta.nav nekadas pirmstecibas un pamatojuma . amerika to sauc par mental masturbation. kas nozime ka arhitekts ir domajis par sevi un sevis garigo apmierinashanu nevis par to ko vajadzetu radit Nujorka ir pilns ar tadam celtnem kuras ir pilnigi garam. kursh ir tas latvietis kursh tur dzivo.Tas izskatas pec latvieshu robocopa

Eks-rucavniece

piekrītu. skatos un domāju, kā kaut ko tādu var sadarīt – it kā latviešu cilvēki. Bet par lielu naudu laikam var visu, arī ignorēt kontekstu. Būve taču atrodas Papes Ķoņu ciema kultūrvēsturisko ainavu teritorijā.

Armands

Ha, ha, ha – ļoti precīzi!

nezinīte

Sīļa kungs, kas tas par Rūķīti sūdiņu? Un kāds sakars ar psihoterapeitu?

!!!TIMMY!!!

Dienvidparku zini ?Dziesmiņu ko dzidāja resnais Kārtmens par Kaila mamu zini?

Ja tos abus zini ,zināsi arī Rūķīti Sūdiņu un viņa ģimeni. Varbūt arī mani…

nezinīte

Diemžēl nezinu, tāpēc nesapratu par, ko stāsts. Domāju, ka tāda neesmu viena.

!!!TIMMY!!!

Tad jau laiks apgūt iekavēto:

http://www.sou…/full-episodes

dace

bet man, škiet, ka tai mājai kaut kas ar mērogu nav kārtībā.

Kādreiz gandrīz arhitekts

Tā īsti nav ko teikt. Laikam neaizķer. "Moška" pie vainas fotogrāfs 🙂

Koshka

Es taadu Moshku nepaziistu!!!

Alija

Man it kā patīk šķūnveidīgie, taču šis mazliet par noliktavu izskatās, par aukstu, par ‘vienkāršu’ ja tā varētu teikt. Patīk lieli logi un daži risinājumi. Taču interjers ne visai.

Marks

Interjers tiešām vājš, bet arhitektūra daudz maz ok! Vienīgi tas škūnīšu stils sāk jau apnikt!

Valdis

Jāpiekrīt,ka ir disharmonija starp interjeru un eksterjeru. Māja- nodeva šķūnīšu arhitektūrai, un ne tā veiksmīgākā. Ēka kā kūka iesēdināta klajā laukā nelauzot galvu par organisku ievietošanu dabā. Interjers protams bagātīgs, nauda nav žēlota ne mēbelēm ne apdarei, bet tā mazliet kaili un bez dvēseles..

normunds

Papliks iespaids tukšā laukā. Iespējams ar teritorijas labiekārtošanu varētu radīt mājīgāku sajūtu. Fočenēs izskatās ka ļoti zemi griesti, varbūt tik acu māns. Ja tā ir brīvdienu māja, tad pirmajā stāvā labs tusiņš sanāk, bet ja kādam sagribēsies pačučēt, tad nekas nesanāks – atvērts 2 stāvs ar durvīm bez sliekšņiem ļaus pilnvērtīgi izbaudīt jautro atmosfēru zemāk. Pieļauju, ka starpsienas starp numuriņiem nav dubultas un piebāztas ar el.rozetēm. Kopumā smuki, galvenais lai būtu arī patīkama atpūta.

Kārlis

Manuprāt ēkas iekšpagalma fasāde šķuniša apjomam atgādina offisa ēkas fasādes daļu, un jau minētā neproporconalitāte apjomos.

Mārcis

Liela māja, bet kur ir vanna?

Marks

Interjers tiešām vājš, bet arhitektūra daudz maz ok! Vienīgi tas škūnīšu stils sāk jau apnikt!

Romans Siņicins

jautājums autoram un visiem ieinteresētiem- ar ko jūs motivējat logus līdz grīdai?

ir viedoklis, ka tas ir slikti, ka cilvēks tur kā uz vitrīnas, ka siltum izolācija un vispār nekādas dzīvojamās ēkas semantikas. (viedoklis nav manējais)

Aigars

Šādā ēkas izvietojumā un pagalmā tas ir pat apsveicami, jo atrodas tālu no apkārtējiem un pamatā vitrīnas rada sajūtu, ka saplūsti ar āra vidi (it īpaši, ja laukā ir auksts un tu sēdi iekšā, bet sajūties kā ārā, bet tev ir silts).

Kopumā, par ēkas apdari un eksterjeru var diskutēt, bet interjers ir ļoti izsmalcināts, pārdomāts un gaumīgs + makten feinas lampas 🙂

Jānis K.

Interjers visai apšaubāms… Tādas salasītas mēbeles un savstarpēji nesaskaņotas lampas. Manuprāte arhitekts ar dizaineru nav savstarpēji sastrādājušies! Interjers kā pilsētas dzīvoklim, nevis šāda rakstura ēkai laukos. Arī arhitektūra mani neuzrunā. Sācies " šķūnīšu vilnis" ! Gada balvā būs jāizvēlas starp šķūnīšiem! J

Kārlis

Kādi prestati. Kopumā katram sava idealoģija. Divaini pat diskutēt, cilvēkam uztvere tiešām ir tik dažāda, kas šiem kungiem liekas labs otram slikts, tas man tīri neitrāls un sabalansēti vienkāršs.

cers

ārpuse jau gan tāda "fermīga", bet interjers jauks

nezinītis

Manai acij kaut kas trūkst, grūti definēt-kas…

nezinīte

Vai tiešām Kurzemniekiem raksturība šitāda būvniecība? Un kur tad akmens mūris? Es gan saskatīju tikai apšuvuma flīzītes. Vai tiešām, šitās kartona maketiņiem līdzīgās mājas ar koka apšuvumu ir tās modīgākās? Koks mūsu laika apstākļos ir ļoti jūtīgs materiāls. Ne jau velti vecajām guļbūvēm ir lielas jumta pārkares. Koks ļoti ātri bojājas. Šitās visas (arī melnās mājas) pēc pāris gadiem būs visas pelēkas. Vai tiešām latviešu arhitektūra asociējas tikai ar šķūņiem? Kad es mācijos, tad simbols bija nevis šķūnis, bet gan rija…..

kika

Šķūnītis pie šķūnīša, klucītis pie klucīša… Melnie vai baltie, bet šķūnīši. Un kāpēc vajag tik neproporcionāli izstieptus apjomus: šauri gaitenīši, šauras trepītes un milzīga tukša neomulīga zāle. Ko var sadarī tādā? Kā šādu neracionāli no siltumzudumu viedokļa saplānotu māju var apkurināt? Skats no loga smuks tikai tik ilgi, kamēr kaimiņš neuzbūvēs savu māju.

jtd

Gan mājai, gan zemes gabalam ir sava specifika – māja, visticamāk, ir brīvdienu/vasaras māja kādam Viļņas turīgam pilsonim un tuvākais kaimiņš pa logiem nebūs saskatāms attāluma, reljefa un apauguma dēļ. Te nav nekāda "vāverīšu pļava" pieRīgas purvos.

Ir daudz labu lietu, tomēr kopumā kaut kas nepatīk, laikam padomjlaika stila fasāde ar daudzajiem logiem (es tā projektēju sākot savas darba gaitas tālajā 19… gadā).

Nevienā aerofoto neatradu šo māju, tāpēc precīzāk izteikties nevarēšu, kaut vietu kopumā zinu gana labi (ir gan neliela aizdoma, ka tas varētu nebūt Ķoņu ciems).

janis

iekshpuse saliidzot ar aarpusi ar gana jauka.. fasaades apmeeram celtnieciibas koledzas limenii, bet nu laukumaaja tachu:), lielie logi driizaak ir + nevis -, un kaada jeega satraukties ka paliks peleeks vai sapuus… taa maaja buuveeta lai staaveetu tur ar gadsimtiem vai?? varu dereet ka buuvnieks iedeva 2-3 gadu garantiju…

suni , 3 govis, 4 bernus, 2 aitas, un 1 sievu. maaja buus parapdziivota:)

koop

..un kas tev pret celtniecības koledžu – kapēc tāds nevajadzīgs salīdzinājums? sāpe kāda?

janis

saape nakaada… tas vienkaarshi ir liimenis.. to nevajag uztver personkiski, arii rtu laktinja ir taada pati… tas taa no pieredzes.. lv sagatavo nevis arhitektus bet gan labus tehniskos raseetaajus, tam pa lielam nav nekaada sakara ar arhitektuuru.

koop

ok, paldies par atbildi, dažām lietām piekrītu..bet arhitekts bez tehniskām zināšanām arī nav arhitekts.

politiķis

nothing special

Zane

Piekrītu par lielo logu plusu. Ja ļoti neprofesionāli drīkst izteikties, tad lielo logu fasādīte ir smukiņa, otrā fasādē kas dīvains liekas :)))))))))))

tvnets

Iekš-skati ar spīdīgo grīdu ir noteikti aizlienēti no kādas internacionālas viesnīcu ķēdes filiāles!

Jānis K.

vo vo, es arī nesaprotu, kur radās tāda doma par pulētām grīdām…. J Labs salīdzinājums! J

draugs

Jāsaka atklāti, ka man šā tipa ēkas labāk patīk melnās, bet arī gaišai nav ne vainas. Fasādes ir pārdomātas, kam neskaidrības par logiem – tad acīmredzot ir piedomāts par ēkas energoefektivitāti, respektīvi ēkas lielāko logu daļu koncentrēt uz dienvidiem, un ziemeļu fasādē logus nelikt vispār vai likt ļoti mazus.

Pirmā stāva telpu plānojums ir plašs un atvērts, kā radīts radošiem cilvēkiem, otrais stāvs savukārt rada iespaidu, ka ēkā dzīvo norūpējusies daudzbērnu ģimene, kura rutīnas dēļ visu salikusi pa plauktiņiem (istabas rindiņā) lai vieglāk un ātrāk var visu pārbaudīt.

Ja jāliek atzīmi tad –> 7+

Z-D

par to, cik ir piedomāts pie logiem un energoefektivitātes, droši var redzēt bildēs, jo saules apspīdēta ir tikai fasāde ar mazajiem logiem, taču saucamās vitrīnas ir ēnā… (: neko labu tur nesaredzu

draugs

hmm. tiešām paskatījos vēlreiz.

katrā ziņā svarīga ir pusdienlaika/pēcpusdienas saule, kura ir vissiltākā, attiecīgi māja, iespējams, fotogrāfēta no rīta un tāpēc tā..

landscape babe

lakoniskums ir speciga lieta, bet zel ka neizdevas izvairities no dazada stila sabakstitam lampam, prasta zala konteinerisa, zala sietveidiga zoga.. un kas ta par mini formu zaliena pie fasades ar sauro logu? ja jau istaba ar edamgaldu atlavas foroshopet melnu vadu uz griestiem ( viena bilde ir otra nav) tad ari sos ainaviskuma sabotierus vajadzeja slept..

landscape babe

un vel ta bezformiga melnzemes dobe pagalma.. cik fantastiskas ir dabas linijas un silueti apkart.. kam ta dobe?

Latvju dels

diezgan briesmigi. cien Latvieshu arhitektiem ir pilnigi aizgajis ciet ar minimalismu kurshir pilnigi nevieta.nav nekadas pirmstecibas un pamatojuma . amerika to sauc par mental masturbation. kas nozime ka arhitekts ir domajis par sevi un sevis garigo apmierinashanu nevis par to ko vajadzetu radit Nujorka ir pilns ar tadam celtnem kuras ir pilnigi garam. kursh ir tas latvietis kursh tur dzivo.Tas izskatas pec latvieshu robocopa

Eks-rucavniece

piekrītu. skatos un domāju, kā kaut ko tādu var sadarīt – it kā latviešu cilvēki. Bet par lielu naudu laikam var visu, arī ignorēt kontekstu. Būve taču atrodas Papes Ķoņu ciema kultūrvēsturisko ainavu teritorijā.

Andis Sīlis

Pirms kāda laika spriedelējot par LAS iespejamajiem pakalpojumiem, gaisā virmoja ideja par bezmaksas jurista pakalpojumiem savienības biedriem.

Lasot komentārus sāk šķist, ka lietderīgāk būtu palīgā aicināt psihoterapeitu.

Armands

Ha, ha, ha – ļoti precīzi!

nezinīte

Sīļa kungs, kas tas par Rūķīti sūdiņu? Un kāds sakars ar psihoterapeitu?

!!!TIMMY!!!

Dienvidparku zini ?Dziesmiņu ko dzidāja resnais Kārtmens par Kaila mamu zini?

Ja tos abus zini ,zināsi arī Rūķīti Sūdiņu un viņa ģimeni. Varbūt arī mani…

nezinīte

Diemžēl nezinu, tāpēc nesapratu par, ko stāsts. Domāju, ka tāda neesmu viena.

!!!TIMMY!!!

Tad jau laiks apgūt iekavēto:

http://www.sou…/full-episodes

Valdis

Jāpiekrīt,ka ir disharmonija starp interjeru un eksterjeru. Māja- nodeva šķūnīšu arhitektūrai, un ne tā veiksmīgākā. Ēka kā kūka iesēdināta klajā laukā nelauzot galvu par organisku ievietošanu dabā. Interjers protams bagātīgs, nauda nav žēlota ne mēbelēm ne apdarei, bet tā mazliet kaili un bez dvēseles..

normunds

Papliks iespaids tukšā laukā. Iespējams ar teritorijas labiekārtošanu varētu radīt mājīgāku sajūtu. Fočenēs izskatās ka ļoti zemi griesti, varbūt tik acu māns. Ja tā ir brīvdienu māja, tad pirmajā stāvā labs tusiņš sanāk, bet ja kādam sagribēsies pačučēt, tad nekas nesanāks – atvērts 2 stāvs ar durvīm bez sliekšņiem ļaus pilnvērtīgi izbaudīt jautro atmosfēru zemāk. Pieļauju, ka starpsienas starp numuriņiem nav dubultas un piebāztas ar el.rozetēm. Kopumā smuki, galvenais lai būtu arī patīkama atpūta.

dace

bet man, škiet, ka tai mājai kaut kas ar mērogu nav kārtībā.

Mārcis

Liela māja, bet kur ir vanna?

Kādreiz gandrīz arhitekts

Tā īsti nav ko teikt. Laikam neaizķer. "Moška" pie vainas fotogrāfs 🙂

Koshka

Es taadu Moshku nepaziistu!!!

Kārlis

Manuprāt ēkas iekšpagalma fasāde šķuniša apjomam atgādina offisa ēkas fasādes daļu, un jau minētā neproporconalitāte apjomos.

Alija

Man it kā patīk šķūnveidīgie, taču šis mazliet par noliktavu izskatās, par aukstu, par ‘vienkāršu’ ja tā varētu teikt. Patīk lieli logi un daži risinājumi. Taču interjers ne visai.

78
0
Lūdzu, komentējietx