Vasaras akadēmija Francijā

C.I.R.E.C.A. (Centre International de Recherche et d’Education Culturelle et Agricole) sadarbībā ar Vitra Design Museum un Centre Georges Pompidou jau 11 gadu ik vasaru organizē starpdisciplināru vasaras akadēmiju Boabušē (Domaine de Boisbuchet) Francijas dienvidrietumos. 25 dažādas darbnīcas uzņem interesentus no jūlija sākuma līdz septembra vidum.

Vasaras akadēmijas mērķis ir nevis radīt nevainojamu dizaina objektu, bet gan sniegt ieskatu produkta radīšanas procesā un izpildīt ar to saistītus kreatīvus un amatnieciskus uzdevumus. Praktiskos darbus papildina lekcijas un diskusijas. Tēmu loks ir plašs: arhitektūra, dizains, keramika, grafika, fotogrāfija, izstāžu noformēšana, juveliermāksla. Programmas tiecas izmantot eksperimentālu pieeju, tās piemērotas iepriekš minēto nozaru profesionāļiem, studentiem un mācekļiem. Kursu ilgums: no 6 līdz 10 dienām, darba valoda: angļu. Atkarībā no izvēlētā kursa ilguma un tajā nepieciešamajiem materiāliem — cena no 645 līdz 1450 €.

Vasaras akadēmija norisinās gleznainajā Boabušē muižā, kur izveidots neliels kultūras centrs. Vēsturisko apbūves ansambli papildina vairāki paviljoni, kas tapuši arhitektūras kursu ietvaros (arhitekti Simon Velez, Shigeru Ban). No vairākām idejām, kas dzimušas vasaras akadēmijā, šobrīd izveidota ekskluzīva dizaina objektu sērija Boisbuchet Collection. Visi ienākumi no tās pārdošanas tiek novirzīti kultūras un izglītības aktivitātēm Boabušē.

Šīs vasaras un iepriekšējo gadu kursu vadītāji: Ed Annink, Ron Arad, Edward Barber, Ronan & Erwan Bouroullec, Fernando & Humberto Campana, Claesson Koivisto Rune, Michele De Lucchi, Tom Dixon, Ernst Gamperl, Nik Hafermaas, Jaime Hayon, Achim Heine, Ross Lovegrove, Michael Marriott, Ingo Maurer, Jasper Morrison, Olgoj Chorchoj, Sevil Peach, Jorge Pensi, Thomas Sandell, Stiletto, Matteo Thun, David Trubridge, Joep van Lieshout, Maarten Van Severen, Marcel Wanders un daudzi citi.

Visplašākā un daudzsološākā šogad ir angļu arhitekta un dizainera Paul Haigh vadītā darbnīca Liquid Fusion, kas piedāvā izmēģināt dažādas stikla veidošanas un pārstrādāšanas tehnikas un mērogus: no modes aksesuāriem līdz arhitektūrai.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx