Kompānija PricewaterhouseCoopers izveidojusi provizorisko sarakstu ar nākotnes ekonomiski spēcīgākajām un straujāk augošajām pilsētām. Pētījums rāda lielāko pilsētu iekšzemes kopprodukta apjomus 2008.gadā un to pieauguma prognozes uz 2025.gadu.
Atbilstoši PricewaterhouseCoopers pētījumam, jaunattīstības (emerging market) pilsētu tautsaimniecības tuvāko 15 gadu laikā augs ļoti ievērojami, mainot arī vietu kārtību ekonomiski ietekmīgāko pilsētu sarakstā. 2008.gadā 100 lielākās pasaules pilsētas radīja apmēram 30% no visa pasaules IKP, dažu pilsētu ekonomikas apjoms pārspēj tādu vidēja lieluma valstu kā Zviedrijas vai Šveices tautsaimniecības. Skaitļi sniedz ieskatu tajā, kā izskatīsies pasaules ekonomikas aina un kuras pilsētas nākotnē kapitālam un darbaspēkam būs vispievilcīgākās. Prognozes apliecina, ka daudzas attīstītās zemes sagaida ekonomiskas grūtības, kamēr Ķīna un Indija turpinās augt.
2008.gada saraksts liecina, ka Mehiko un Sanpaulu ir jaunattīstības ekonomikas, kas jau šobrīd ir iekļuvušas pilsētu ar lielāko IKP desmitniekā. Tālu nav arī Buenosairesa un (13.) un Maskava (15.) Savukārt Šanhaja un Mumbaja trīsdesmitniekā ir iekļuvušas pateicoties spēcīgajai izaugsmei 2005.-2008.gadā. Tuvu trīsdesmitnieka robežai ir arī tādas ātri augošas pilsētas kā Stambula (34.), Pekīna (38.), Manila (40.), Kaira (42.) un Guandžou (44.).
Skatoties 2025.gada prognozēs, kompānija paredz, ka pasaules ekonomiski svarīgāko pilsētu pirmais trijnieks tuvākajos15 gados paliks nemainīgs, un to veidos Tokija, Ņujorka un Losandželosa. Savukārt 4.vietu prognozē Londonai, kas apsteigšot Čikāgu. Pētījums apstiprina, ka Šanhaja, Mumbaja, Pekina, Deli, Guandžou, Riodežaneiro, Stambula un Kaira turpinās savu straujo pieaugumu. Uz augšu pakāpsies esošās desmitnieka jaunattīstības pilsētas Mehiko un Sanpaulu, attiecīgi no 8. uz 7. vietu un no 10. uz 6. vietu. Lielāko pilsētu desmitniekā iekļūšot arī Šanhaja un Buenosairesa.
Bez tam Šanhajai tiek prognozēts vislielākais lēciens šai sarakstā, 15 gadu laikā paceļoties no 25. uz 9.vietu. Savukārt Mumbajai paredz kāpumu no 29. uz 11. Vietu, bet Pekinai — no 38. uz 17.vietu. Minēto trīs pilsētu IKP pieaugums tiek lēsts ap 6-7% ik gadus, kamēr saraksta līderi — Ņujorka, Tokija, Čikāga un Londoa attīstīsies vien ar 2% gadā.
Aplūkojot esošo situāciju, redzams, ka desmitniekā šobrīd ir tikai divas Eiropas pilsētas – Londona un Parīze, savukārt trīsdesmitniekā — vēl divas — Maskava un Madride. Tas atspoguļo situāciju, ka tādās zemēs, kā Vācija un Itālija (kas par vienotām valstīm kļuva 19.gs.) ir vairākas nozīmīgas pilsētas, kas pasaules mērogos ir vidēja lieluma, salīdzinot ar Lielbritāniju vai Franciju, kur dominē viena galvaspilsēta.
2008.gada Top100 sarakstā ir 39 jaunattīstības pilsētas un 61 attīstīto zemju pilsēta. Tiek prognozēts, ka 2025.gadā šī attiecība līdzsvarosies un 48 simtniekā iekļuvušā pilsētas būs no jaunattīstības zemēm.