Paziņoti Līvu laukuma konkursa rezultāti

Sekmīgi noslēdzies iepriekšējā gada nogalē izsludinātais konkurss par Līvu laukuma pārveidošanu, ko organizēja uzņēmums SIA Vecrīgas Vīzija, ievērojot Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu nosacījumus un respektējot profesionāļu ieteikumus.  No astoņiem iesniegtajiem darbiem diskusijas vērti bija seši priekšlikumi, kas, ievērojot konkursa nolikuma prasību, ar apjomiem iezīmēja vēsturisko Mazo Ķēniņa ielas līniju un ar dažādām interpretācijām piedāvāja publiski pieejamu galvenā laukuma telpu.  

Žūrijas komisija vienbalsīgi pirmo vietu piešķīra darba ar devīzi BG 999 autoru kolektīvam OUTOFBOX arhitektam Pēterim Bajāram un arhitektūras studentam Leonardam Kalniņam, ainavu arhitektēm Ilzei Rukšānei un Helēnai Gūtmanei, pilsētplānotājam Markam Geldofam un ainavu arhitektūras studentei Ievai Dimantei. Idejas autori piedāvā modernu interpretāciju par tēmu «viduslaiku pilsēta», kurā ēku apjomi izkārtoti, veidojot eju un pagalmu sistēmu, kas raksturīga viduslaiku apbūvei; laukuma labiekārtojums tiek plānots divās versijās — žūrija akceptēja īstermiņa priekšlikumu — trīsdaļīgu telpisku struktūru (Teātra un mūzikas laukums, Forums un Dārzs) bez padziļinājuma pazemē un bez telpiski izvirzītiem objektiem.

Žūrijas komisijas locekļi Elita Erta, Baiba Liepiņa, Jānis Zilgalvis, Regīna Bula, Viesturs Brūzis, Uģis Bratuškins, Uģis Zābers, Aigars Kušķis un Arta Goldberga atzīmēja, ka konkursa rezultātā ir sasniegts iecerētais — ir iegūts laukuma apbūves priekšlikums, pamatojoties uz RVC AZ teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu punktu 8.1.5.2.3. un ierosina konkursa rīkotājam, ka laukuma tālākā projektēšana jāturpina ar pirmās vietas autoriem, vadoties no pasūtītāju ieteikumiem, respektējot pilsētas vajadzības, ievērojot apbūves un labiekārtošanai atbilstošus noteikumus un prasības likumā paredzētajā kārtībā.

Otrā vieta piešķirta darba ar devīzi TP 713 autoriem — biroja 1.618 arhitektiem Ilzei Didrihsonei, Aronai Tomariņai, Reinim Saliņam. Priekšlikumā paredzēts paplašināt laukumu uz apbūves rēķina, tā iegūstot papildus terases vasaras kafejnīcām un ziemas aktivitātēm.

Trešā vieta piešķirta darba ar devīzi BI 222 autoriem — biroja NRJA komandai — arhitektiem Uldim Lukševicam, Lindai Leitānei-Šmīdbergai, Mārtiņam Rusiņam, Ivaram Veinbergam. Tās  autori piedāvā radikālas izmaiņas visā laukuma teritorijā.

 

Konkursa darbus var apskatīt 14., 15. janvārī  plkst. 11.00—16.00  SIA Vecrīgas Vīzija birojā, Audēju ielā 8-2, 2. stāvā, iepriekš sazinoties pa telefonu 29153105

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx