Paziņoti gada balvas pusfinālisti

No turpat 60 iesniegtajiem darbiem labākos 16 nacionālā žūrija atlasīja gandrīz divu mēnešu ilgā vērtēšanas procesā, ikvienu no Latvijas ēkām un vietām apmeklējot klātienē. Šī gada pusfināla raksturīgā iezīme ir īpaši plašais pārbūvju un restaurācijas darbu klāsts. Tieši puse no 16 labākajiem darbiem ir augsti kvalitatīvas vēsturisku būvju vai pilsētvides pārveides, kārtējo reizi apliecinot Latvijas arhitektūras spēku un attīstības potenciālu tieši šajā jomā.

Šie astoņi darbi ir: Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtu un tilta restaurācija, ielu telpu restaurācija Kuldīgas vecpilsētā, kāpņu telpu restaurācija Elizabetes ielā, kultūras pils Ziemeļblāzma Vecmīlgrāvī, Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskā centra attīstības koncepcija, Talsu kultūras centrs Radošā sēta, atjaunotā Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka ēka Lāčplēša ielā un Rīgas Doma restaurācija.

Tikai četri no pusfināla darbiem ir jaunbūves: Austrumlatvijas koncertzāle Gors Rēzeknē, dzīvojamā ēka Čiekurkrasti Baltezerā, Ģipša fabrikas dzīvojamā kvartāla 2. kārta Ķīpsalā un veikals Top! Salacgrīvā.

Pārējie darbi ir viens spilgts interjeru risinājums (dizaina vadlīnijas uzņēmuma If Apdrošināšana klientu apkalpošanas centriem), kā arī trīs tā dēvētie starpdisciplinārie projekti jeb notikumi: grāmata Kuldīga: arhitektūra un pilsētbūvniecība, urbāno sporta veidu pasākumu cikls MANUAL: Urban Sports and Architecture un TV raidījums Ziemeļu puse, kas bija veltīts Kopenhāgenas un Rīgas ūdensmalām.

Nākamajā posmā no šiem sešpadsmit darbiem tiks atlasīti finālisti, ko vērtēs un uz balvām virzīs starptautiskā žūrija. Tajā šogad darboties piekrituši Igaunijas Mākslas akadēmijas Arhitektūras fakultātes dekāns un biroja Arhitektuuri Agentuur un Allianss Arhitektid arhitekts Tomass Tammis (Toomas Tammis), lietuviešu arhitekte Andre Baldišūte (Andrė Baldišiūtė), ievērojamā Roterdamas – Kopenhāgenas biroja Powerhouse Company līdzdibinātājs Šarls Besārs (Charles Bessard, Francija / Dānija), kā arī Roterdamas biroja Pasel.Künzel vadošais arhitekts un Berlīnes Tehniskās universitātes profesors Ralfs Pāzels (Ralf Pasel, Vācija / Nīderlande).

Gada balvas pasniegšanas svinīgais pasākums notiks tieši pēc mēneša — 16. maijā, līdzīgi kā 2010. gadā sarīkojuma norisei izmantojot Torņa ielas telpu blakus Arhitektu namam. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arhitektūras dienu ievadīs lekciju cikls Rīgas Biržas namā, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies visi četri  ārzemju žūrijas locekļi, kā arī — šī gada balvas īpašā viesa statusā — ievērojamais lietuviešu izcelsmes Kolumbijas politiķis un kādreizējais Bogotas mērs Antans Mockus. Būdams divkārtējs Kolumbijas galvaspilsētas vadītājs, viņš ir daudz paveicis pilsētas sociālas, kultūras un pilsētvides atdzimšanas labā, iemantojot plašu starptautisku atzinību.

Gada balvas pasākumu pavadīs arī vairāki citi saistīti pasākumi, tostarp pusfināla darbu āra izstāde Torņa ielā. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā par katru no darbiem tiks arī izveidota video filma. Gada balvas pasākumu šogad pirmoreiz varēs skatīt arī LTV1 ēterā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
:)

Dzīvojamais komplekss Čiekurkrasti. Autori: AB3D

NAV  VIENALGA

tā ir pašu autoru reklāma?

2
0
Lūdzu, komentējietx