Merka Skanste

6.novembrī būvfirma Merks iepazīstināja ar savām iecerēm veidot «jaunu, unikālu darījumu un dzīvojamo ēku rajonu, kas no nulles taps pašā Rīgas centrā, abpus maģistrālajai Skanstes ielai».

Runa ir par astoņiem kvartāliem, kas kopā aizņem gandrīz 29 ha teritoriju ― kā salīdzina paši Merka pārstāvji ― divas trešdaļas Vecrīgas. Lielāko daļu no šīs teritorijas — 18 ha Merks izdevīgi iepirka no pilsētas kā kompensāciju par hokeja halles celšanu. Līdz 2014.gadam būvkompānija te nolēmusi uzcelt 2000 dzīvokļu, savukārt darījumu un sabiedrisko ēku platība kopā plānota ap 300 tūkst. m².

Iecerēto apbūves teritoriju Merks sadalījis divos rajonos, pa četriem kvartāliem katrā. Skanste 1 (17,4 ha), Uz austrumiem no Skanstes ielas — apvidus, kas ir tuvāk Rīgas vēsturiskajam centram, piekļaujoties esošajām Grostonas un Vesetas ielām, kā arī no jauna izbūvētajām J.Dikmaņa un J.Daliņa ielām. Šajā daļā atrodas Merka būvētā Rīgas Arēna.

Savukārt otrpus Skanstes ielai, kur vēl arvien ir dārziņi, paredzēta Skanste 2 (10,6 ha). Tur plānots izbūvēt ielas 2,5km kopgarumā. Iecerēts, ka plānotā Rīgas Ziemeļu šķērsojuma izbūve padarīs šo vietu sasniedzamāku. Teritorijā Pa Skanstes ielu paredzēts organizēt jaunus autobusa un tramvaja maršrutus.

Skanstes kvartāli

4.kvartāls, kurā sākts būvēt Skanstes virsotnes, četras vienādas brīvstāvošas 24 stāvu dzīvojamās mājas (arh. KVA Architects, Somija). Starp ēkām paredzētas divlīmeņu autostāvvietas, noliktavas, atpūtas zona un bērnu rotaļu laukums. Kvartāla būvniecību plānots pabeigt 2008.gada pavasarī.

Skanstes virsotnes

6.kvartāls. Šī kvartāla koncepciju izstrādājis somu birojs Evata. Patlaban tajā tiek būvēta Krājbankas jaunā biroja ēka (arh. Sarma & Norde), ko ekspluatācijā plānots nodot 2007.gada sākumā. Vēl šajā kvartālā iecerētas divas biroju ēkas un viesnīca, kā arī pēc biroja Ivara Šļivkas biroja projekta celtas 10—12 stāvu augstas daudzdzīvokļu mājas. Kvartāla centrā pret Jāņa Dikmaņa ielu pagaidām plānotas četrstāvu autogarāžas.

7.kvartālā atrodas Merka celtā Rīgas Arēna.

8.kvartālā, starp J.Dikmaņa, J.Daliņa, Grostonas un Vesetas ielām plānots izveidot 2,3 ha lielu parku. Atlikušajā trešdaļā dzīvojamās mājas projektē Ivara Šļivkas birojs. Šajā kvartālā pieļaujamais apbūves augstums ir seši stāvi.

15.kvartāls. Tā koncepciju izstrādājis arhitektu birojs F.L.Tadao&Lukševics. Viņu priekšlikums 8 karaļi tiecas mūsdienīgi interpretēt perimetrālās apbūves struktūru, panākot vienotu kvartāla tēlu. Kvartālu veido astoņas divpadsmitstāvu ēkas ar pagalmu vidū, kurā atrodas «kalns» — vairākstāvu autostāvvietas apjoms, kura augša apzaļumota un paredzēta atpūtai un sporta aktivitātēm. 70% no kvartāla apbūves paredzēta birojiem, pārējie — dzīvojamajām ēkām.
8 karaļi

16.—18.kvartāls. Pilsētas attīstības plāns šajos kvartālos pieprasa jauktu darījumu un dzīvojamo apbūvi, pieļaujot 12—21 stāvu augstas ēkas. Konkrētāku informāciju par šo kvartālu apbūvi Merks pagaidām nesniedz.

Merka rīkotā preses konference bija kā priekšnesums, kur katram iedalīta sava loma. Pašas būvfirmas pārstāvju runāto ilustrēja prezentācija, kurās meklēts līdzsvars starp konkrēto un abstrakto. Precīzo skaitļu gūzmas (ko, cik daudz un kādās proporcijās būvēs katrā kvartālā, katrā ielas pusē un kopā visā rajonā) papildināja bildes ar miglainām apjomu vīzijām, reklāmiskas fotogrāfijas ar acīmredzami veiksmīgām sievietēm un vīriešiem, kā arī pabanāli saukļi. Piemēram: Skanste ― mūsdienīgs darījumu centrs, arhitektoniski drosmīga un izteiksmīga pilsētas vizītkarte. Vai arī: Skanstes virsotnes — mājas ar iebūvētu labklājību.

Savukārt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora vietnieks Pēteris Strancis apliecināja, ka pilsēta šo rajonu redz kā vienmērīgi jauktu teritoriju. Viņš atzinīgi novērtēja to, ka Skanstes rajonā paredzēts veidot daudz darījumu iestāžu, kas veicinātu biroju atvirzīšanu tālāk no Rīgas vēsturiskā centra. Tomēr viņš norādīja, ka būvniecības attīstītājiem būtu jārūpējas arī par sociālo infrastruktūru šajā vietā — veidojot tik lielu dzīvokļu, īpaši jādomā par bērnudārziem.

Netipiski skarbs savā lomā bija pilsētas arhitekts Jānis Dripe, bilstot, ka Merkam ir liela atbildība pret Rīgu. «Līdz unikālam darījumu un dzīvojamam centram Skanstes teritorijas attīstībā vēl tāls ceļš ejams,» sacīja Dripe, norādot, ka ikviena būvniecības objekta unikalitāte slēpjas labā arhitektūrā, labi veidotā publiskajā ārtelpā un veiksmīgā funkciju mijkārtojumā. Viņaprāt, iecerētā objekta attīstībā vēl risināmi daudz jautājumu, kā vienu no būtiskākajiem minot labas pilsētbūvnieciskās vīzijas izstrādi apbūvējamajai teritorijai.

Tieši vienots urbāns skatījums ir tas, kas visvairāk pietrūkst Merka projektā. Šeit redzama vislielākā atšķirība starp Merku un Viesturu Koziolu ar viņa partneriem, kas lielu rajonu attīstīšanu sāk pieaicinot spēcīgus profesionāļus vienotas koncepcijas izveidošanai (OMA Andrejsalā—Vējzaķsalā, Space Group Zaķusalā). Merks turpretī iesācis ar atsevišķu ēku būvēšanu. Lai gan kompānija pavasarī rīkoja plenēru savām teritorijām ap Skanstes ielu, taču rezultāti laikam nebija diez ko sekmīgi.

Neoficiālajās sarunās pēc būvniecības ieceru prezentācijas Ausma Skujiņa bija tā, kas uzņēmās lomu, kas būtu jādara pašiem attīstītājiem vai viņu nolīgtam speciālistam. Arhitekte aicināja Ivaru Šļivku un Uldi Lukševicu rast kādus kopīgus principus viņu projektēto dzīvojamo māju apbūvē. Sava daļa atbildības gan jāuzņemas arī pilsētas plānošanas iestādēm, kam sakarīgus iecerētās apbūves principus vajadzēja iestrādāt pilsētas attīstības plānā un citos dokumentos.

Tā nu sanāk, ka visā Merka Skanstes teritorijā F.L.Tadao&Lukševica projektētais kvartāls ir vienīgais, kurā nojaušams pilsētniecisks skatījums. Viņu priekšlikums cenšas veidot diferencētu publisko telpu — ielu un iekšpagalmu, oriģināli meklējumi redzami apjomu risinājumā. Var vēlēt, lai izdotos šo koncepciju noturēt arī turpmākajā projekta attīstības un īstenošanas gaitā. Mazliet gan mulsina paredzamais ēku augstums — 12 stāvi. Taču no otras puses — tā arī ir visai subjektīva lieta — pieņemt, ka optimālais dzīvojamo ēku augstums būtu 5—8 stāvi.

Vērojot Merka iecerēto Skansti, prātā nāk Hartmuta Hoisermana Vakara intervijā sacītais par Austrumeiropas pilsētām, kas izvēlās amerikāņu attīstības modeli. Par pilsētām, kur publiskā sfēra un pilsētas ietekme strauji sarūk, atstājot visu privātu interešu ziņā. Šādas attīstības visspilgtākais un zīmīgākais piemērs Rīgā ir Krasta iela, kur kājāmgājējiem pagaidām īsti nav ko darīt.

Mazliet savādāka ir G.Astras iela Purvciemā, kuras apbūvi veido gan padomju laikos nepabeigtais mikrorajons, gan pēdējos desmit gados būvētas ēkas: tirdzniecības centrs, autosaloni, benzīntanki, McDonald’s restorāns, baznīca un daudzstāvu dzīvojamās mājas — dažādi mērogi un izpratne.

Droši vien tikai gadu desmiti rādīs, vai kādreizējās pilsētas Ganības kļūs par Rīgas centra sastāvdaļu, ar kvalitātes ziņā līdzvērtīgu pilsētvidi. Tomēr šī brīža haotiskā attīstība un nākotnes solījumi liek bažīties, ka iespēja Skanstes ielas rajonā veidot ko vairāk par Krasta vai G.Astras ielas apbūvi jau ir palaista garām.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
47 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
mart.

izskatās ka patiešām tiek apbūvētas ganības kautkur ellē ratā, nevis pašā rīgas centrā ar Vecrīgu fonā.. Bet prieks par Lukševica projektu, citādi būtu sabojāts garstāvoklis visai dienai!

Ieva Zībārte

Apbrīnojama ir attīstītāja pārliecība par sava projekta vienreizīgumu. Nožēlojami ir "aicināt arhitektus" pašu spēkiem rast kopīgus principus kvartālu apbūvē. Bet visbēdīgākā ir arogance, ar kādu mūsdienu pilsētā tiek piedāvāta jēla apbūve bez publiskās telpas un kaut viena saistoša elementa laimei un priekam. Cerēt, ka visu izglābs "foršais Lukševica projekts", ir muļķīgi. Tepat Kopenhāgenā plikās, tizlās un dubļainās vietās pie lidostas, tiek celti dzīvojamie un darījumu rajoni tā ka prieks. Kurā mucā šie cilvēki dzīvo? Te jau nav pat vietas analīzei. Tas ir vienkārši projekts, kuru nevar pieņemt analizēšanai.

ULDIS

-> ja projekts nepakļaujas nevienai aprakstošai formai -> kam lai tas pakļaujas ?

-> vai emocijām ?

es pazemīgi lūdzu atbildi.

Gatis

Raksturīgi, ka tur, kur Skanstes ielā darbojas vietējie arhitekti (Lukševics, Sarma&Norde), kvalitāte ir jūtami augstāka, nekā tur, kur somi – Skanstes virsotnes un kvartāls "ap Krājbanku". Parks vispār tāds nekāds. Merkam tomēr būtu vērts vēlreiz kritiski apskatīties, kur viņi tos simtus miljonu iegulda. Nav taču jāskrien pa galvu pa kaklu.

Vents

drūmi, garlaicīgi, neizteiksmīgi (močījam augšā kvadrātmetrus)

kaut gan pagaidām vakara stundās slājot mājās, ēveles ielas perspektīves tālumā gan saulrieta gaismā, gan nakts apgaismojumā Sarmas un Nordes krājbankas mugura nemaz slikti neizskatās.

11. stāva saimniece

pagaidām mani ikvakara saulrieti pazūd tālumā, varētu būt pat , ka jūrā.. a nākotnē? Tās mājiņas varētu būt tādas piezemētākas..

teraudz77

Tā starp situ… 4, 6 un 8 kvartāla attīstības pamatā ir ‘Postform Projekts Rīga’ (PPR) arhitektu kolektīva izstrādātā un pēc Merka prasībām vairākkārt pārstrādātā koncepcija. Sen aizmirsts fakts, ka PPR ieguva pirmo vietu 2005 gadā rīkotajā konkursā “Par labāko kvartālu Nr. 4, 6, 8 apbūves ieceres projektu Skanstes, Ēveles, Vesetas ielu rajonā”, kad tika piedāvāta vīzijas apbūvējamajai teritorijai kopumā. Turpmākais darbs pie dotā projekta pēc kvartālu sadalīšanas atsevišķos gruntsgabalos bija vismaz ar ārtelpas organizēšanu un labiekārtojumu izveidot daudzmaz vienotu ansambļa veidolu, to detalizēti izklāstot ģenplāna līmenī, par ko pasūtītājs bija manāmi neapmierināts. Šobrīd PPR ieguldītais darbs vispār tiek ignorēts, kaut… Lasīt vairāk »

googoo

moš varētu palūgt samērīga izmēra bildes? ir jau arhitektiem lieli monitori, bet nu…. šitik tālu ekrāna malas man neizdodas pastiept, lai saskatītu visu bildi.

aber pa to, ka kāds pēc konkursa tiek apdalīts. neba pirmais, ne pēdējais konkurss. vispār rodas sajūta, ka merks tāds apmetēju kantoris. ar te sanāca vienā konkursā saskarties. tikko kā palūdzām konkretizēt vienu līguma punktu (kurš smakja pēc apmešanas), tā atnāca atbilde: paldies, jūsu pakalpojumi nav nepieciešami 😀

snifs

noseivo bildīti un atver caur acadsee

ROBO

Ervin Kraukli, paturpini lūdzu domu (ja tāda bija) par to ka Postformam nav par ko sūdzēties. Kādā ziņā nav par ko sūdzēties? Es lāga neuztvēru.

Ideju apmaiņa konkursa izstrādes gaitā sanāca slikta, ja kas.

jevlampijs

Tikuši brīvībā un, pa pasauli apkārt skraidot, sasaskatījušies visādus tur doklendus, ladefensus un pocdamerplačus, nu nezko sadomājušies? Va jūs traki ko tādu te Rīgā un vēl no Merka prasīt? Krasta iela viņiem nepatīkot! Turiet mani =D=D=D

...

A par kuru vietu pilsētai IR viedoklis?

profesionalis

skanstes virsotnes ir briesmigas. nekadas fantazijas un nekadas arhitekturas. zel ka tadi mesli tiks celti. parejais vel tur ka turas , bet ari jau ta. nu neka

eka

kAS IR KO? ŠĪ VIETA PRASĀS PĒC KĀRTĪGA MŪSDIENĪGA PROJEKTA UN VĒL SOLI UZ PRIEKŠU

porolons

vai die cik bezizmēra bezformīgs ir tas vārds: MŪSDIENĪGI

si

porolons jau arī mūsdienīgs materiāls;)

Jaylen

http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-t.fb4pfgd.info <a href="http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-h.fb4pfgd.info">2d332f9 049d0f5bd8d4f4deb2287b364 </a> [url]http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-b1.fb4pfgd.info[/url] [url=http://2d332f9049d0f5bd8d4f4deb2 287b364-b2.fb4pfgd.info]2d332f904 9d0f5bd8d4f4deb2287b364[/url] [u]http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-b3.fb4pfgd.info[/u] 57d12818c724def9553d777cb 035c034

Ervins Krauklis

Nedomāju, ka Krasta iela ir kaut kas briesmīgs. Arī tādas ir vajadzīgas. Trakākais, manuprāt, ir tas, ka nav nekādas cerības tuvākā laikā par pastaigu vietu padarīt Maskačku vai Agenskalnu, kur maz kas jāveido no jauna. Bet tur nevar labi nopelnīt.

Savukārt par Skanstes ielas apbūvi, droši vien, nevienam, ieskaitot pilsētu, nav viedokļa – izņemot attīstītāju, kuram ir viedoklis, ka šeit vajadzētu labi nopelnīt. Manuprāt, viņš zina, kā nopelnīt un to noteikti izdarīs.

...

A par kuru vietu pilsētai IR viedoklis?

WAT

Sajūta tāda, ka šitai anštaltei sākot ar Skonto viltīgo trīsstūri RVC robežās un uz priekšu pa Skansteni, Būvvaldes pilsētplānotājus vai nu ignorē vai pat nemaz neprasa viedokli .Viss tiek kārtots partiju -ekonomisko grupējumu kuluāros, vai Dievs vien zina kur, un uz kādiem noteikumiem. Jocīgi pie tik izstrādātiem RVC noteikumiem un kartēm pamatzonā, RVC buferjoslā ir pieeja kā Pierīgas burkānlaukos, kur galvenais ir zemi sacirst gabaliņos un notirgot, par pilsētbūvnieciskās vērtībām un likumsakarībām nelaužot galvu. Tāpēc arī ir šāds efekts, katrs mauj kā māk, ka pat visumā labas lietas ,piemēram FL kvartāls, izskatās pēc pašmērķiga, pilsētas audumā neieausta ielāpa. Izcelšanas vērts… Lasīt vairāk »

U

no kara fotogrāfa piezīmēm:

vai fotogrāfam

-> kurš iekadrējis superkadru ar ievainotu, noasiņojošu kareivi, un sarkanās asinis priekšplānā vienkārši sarkanīgi tek

-> jāpārstāj būt fotogrāfam un jāpārtop par cilvēku lai steigots uzlikt žņaugu, vai tomēr jāsaņem superbalva par superkadru kā fotogrāfam

-> kurā mirklī izcilais fotogrāfs pārtop saprotošā būtnē => cilvēkā

p.s. jautājuma nolūks -> fotogrāfs vai cilvēks ?

Ervins Krauklis

<- A kurš tam kareivim, kā saka, ielaida aptveri vēderā?

P.S. Reku, vienu saprotošu būtni, Postformu, tēlaini izsakoties, ar lauzni piekāvuši – pats sūdzējās. Lai guļ, kur pakritis?

WAT

Ja asiņu peļķē sēdošais (iespējams , jau guļošais, arī var zvilnēt ,ja kas) , būtu karavīrs (tas, kam jāklausa pavēlēm, un kurš neuzņemas atbildību par konkrētās operācijas plānošanu un izpildi), kurš ir viena militārā vienība, dzīvais spēks, Jums būtu taisnība ,nežēlīgi ķert mākslu agonijā būtnei, kura ir sveša saprāta gribas virzīta uz šādu galu.

Dotajā gadījumā tas nav kareivis , drīzāk agresīvs maniaks,kam patīk pašsakropļošanās, kurš šo procesu uztver par brīva saprāta izvēles akciju. Iespējams, ka pat iejaukšanos(ārstēšanu, žņaugu uzlikšanu) uztvers , kā brīvās gribas apdraudējumu, un var dot pa pieri ar pirmo pie rokas pagadījušos instrumentu potenciālajam humānistam.

profesionalis

skanstes virsotnes ir briesmigas. nekadas fantazijas un nekadas arhitekturas. zel ka tadi mesli tiks celti. parejais vel tur ka turas , bet ari jau ta. nu neka

snifs

nu vēl cīnamies, naf tā ka pavisam ,,,,

eka

kAS IR KO? ŠĪ VIETA PRASĀS PĒC KĀRTĪGA MŪSDIENĪGA PROJEKTA UN VĒL SOLI UZ PRIEKŠU

porolons

vai die cik bezizmēra bezformīgs ir tas vārds: MŪSDIENĪGI

si

porolons jau arī mūsdienīgs materiāls;)

Jaylen

http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-t.fb4pfgd.info <a href="http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-h.fb4pfgd.info">2d332f9 049d0f5bd8d4f4deb2287b364 </a> [url]http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-b1.fb4pfgd.info[/url] [url=http://2d332f9049d0f5bd8d4f4deb2 287b364-b2.fb4pfgd.info]2d332f904 9d0f5bd8d4f4deb2287b364[/url] [u]http://2d332f9…0f5bd8d4f4deb2 287b364-b3.fb4pfgd.info[/u] 57d12818c724def9553d777cb 035c034

mart.

izskatās ka patiešām tiek apbūvētas ganības kautkur ellē ratā, nevis pašā rīgas centrā ar Vecrīgu fonā.. Bet prieks par Lukševica projektu, citādi būtu sabojāts garstāvoklis visai dienai!

Ieva Zībārte

Apbrīnojama ir attīstītāja pārliecība par sava projekta vienreizīgumu. Nožēlojami ir "aicināt arhitektus" pašu spēkiem rast kopīgus principus kvartālu apbūvē. Bet visbēdīgākā ir arogance, ar kādu mūsdienu pilsētā tiek piedāvāta jēla apbūve bez publiskās telpas un kaut viena saistoša elementa laimei un priekam. Cerēt, ka visu izglābs "foršais Lukševica projekts", ir muļķīgi. Tepat Kopenhāgenā plikās, tizlās un dubļainās vietās pie lidostas, tiek celti dzīvojamie un darījumu rajoni tā ka prieks. Kurā mucā šie cilvēki dzīvo? Te jau nav pat vietas analīzei. Tas ir vienkārši projekts, kuru nevar pieņemt analizēšanai.

ULDIS

-> ja projekts nepakļaujas nevienai aprakstošai formai -> kam lai tas pakļaujas ?

-> vai emocijām ?

es pazemīgi lūdzu atbildi.

Ervins Krauklis

Manuprāt, runa ir par attīstītāja projektu kopumā, nevis jūsu aplūkoto kvartālu. Lai gan tas, kas redzams šī raksta ilustrācijās, atgādina… pirmo skici.

ULDIS

-> es jautāju par projektu kopumā.

Gatis

Raksturīgi, ka tur, kur Skanstes ielā darbojas vietējie arhitekti (Lukševics, Sarma&Norde), kvalitāte ir jūtami augstāka, nekā tur, kur somi – Skanstes virsotnes un kvartāls "ap Krājbanku". Parks vispār tāds nekāds. Merkam tomēr būtu vērts vēlreiz kritiski apskatīties, kur viņi tos simtus miljonu iegulda. Nav taču jāskrien pa galvu pa kaklu.

Vents

drūmi, garlaicīgi, neizteiksmīgi (močījam augšā kvadrātmetrus)

kaut gan pagaidām vakara stundās slājot mājās, ēveles ielas perspektīves tālumā gan saulrieta gaismā, gan nakts apgaismojumā Sarmas un Nordes krājbankas mugura nemaz slikti neizskatās.

11. stāva saimniece

pagaidām mani ikvakara saulrieti pazūd tālumā, varētu būt pat , ka jūrā.. a nākotnē? Tās mājiņas varētu būt tādas piezemētākas..

teraudz77

Tā starp situ… 4, 6 un 8 kvartāla attīstības pamatā ir ‘Postform Projekts Rīga’ (PPR) arhitektu kolektīva izstrādātā un pēc Merka prasībām vairākkārt pārstrādātā koncepcija. Sen aizmirsts fakts, ka PPR ieguva pirmo vietu 2005 gadā rīkotajā konkursā “Par labāko kvartālu Nr. 4, 6, 8 apbūves ieceres projektu Skanstes, Ēveles, Vesetas ielu rajonā”, kad tika piedāvāta vīzijas apbūvējamajai teritorijai kopumā. Turpmākais darbs pie dotā projekta pēc kvartālu sadalīšanas atsevišķos gruntsgabalos bija vismaz ar ārtelpas organizēšanu un labiekārtojumu izveidot daudzmaz vienotu ansambļa veidolu, to detalizēti izklāstot ģenplāna līmenī, par ko pasūtītājs bija manāmi neapmierināts. Šobrīd PPR ieguldītais darbs vispār tiek ignorēts, kaut… Lasīt vairāk »

teraudz77

4,6,8 kvartāli 2006 gada pavasarī

Ervins Krauklis

Ceru, ka konkursa izstrādes gaitā sanāca laba ideju apmaiņa! Bet vispār, manuprāt, Postformam nav par ko sūdzēties.

ROBO

Ervin Kraukli, paturpini lūdzu domu (ja tāda bija) par to ka Postformam nav par ko sūdzēties. Kādā ziņā nav par ko sūdzēties? Es lāga neuztvēru.

Ideju apmaiņa konkursa izstrādes gaitā sanāca slikta, ja kas.

Ervins Krauklis

Postformam nav par ko sūdzēties, jo Postforms atrodas tieši tādā pat situācijā, kā citi biroji, kuri piedalās apmaksātos un uzaicinātos konkursos. Tos, kā zināms, Rīgā organizē bez sava gala, šie konkursi bieži ir formalitāte un to rezultāti (ja tādi rodas) ne vienmēr ir pasūtītājiem un pilsētai saistoši. Šī tēma a4d ir daudzkārt apspriesta. Vai Postforms ir interesējies, kāpēc viņu izstrādātais un konkursā uzvarējušais darbs tiek ignorēts? Iespējams, ka ignorētāji a4d nemaz nelasa.

googoo

moš varētu palūgt samērīga izmēra bildes? ir jau arhitektiem lieli monitori, bet nu…. šitik tālu ekrāna malas man neizdodas pastiept, lai saskatītu visu bildi.

aber pa to, ka kāds pēc konkursa tiek apdalīts. neba pirmais, ne pēdējais konkurss. vispār rodas sajūta, ka merks tāds apmetēju kantoris. ar te sanāca vienā konkursā saskarties. tikko kā palūdzām konkretizēt vienu līguma punktu (kurš smakja pēc apmešanas), tā atnāca atbilde: paldies, jūsu pakalpojumi nav nepieciešami 😀

snifs

noseivo bildīti un atver caur acadsee

googoo

ghhhhh…… vēl mok html source failu atrast i ta skatīt, kur šams iekašots 😀 nu nē, webam pirmkārt jābūt ērtam, jo laiku var ar citādi izniekot, teixim raxtot nīgrus komentus ad lapā :))

jevlampijs

Tikuši brīvībā un, pa pasauli apkārt skraidot, sasaskatījušies visādus tur doklendus, ladefensus un pocdamerplačus, nu nezko sadomājušies? Va jūs traki ko tādu te Rīgā un vēl no Merka prasīt? Krasta iela viņiem nepatīkot! Turiet mani =D=D=D

47
0
Lūdzu, komentējietx