Aicina apspriest Skanstes ielas apkaimes attīstību

29. septembrī plkst. 18.00 Rīgas Ziemeļu
izpilddirekcijā, Rūpniecības ielā 21 rīdzinieki un citi interesenti aicināti uz
sarunu par Skanstes ielas apkaimes attīstības iespējām.

Paredzēts, ka līdz šī gada beigām tiks
izstrādāta telpiskā koncepcija un precizēts teritorijas plānojums Skanstes
apkaimē — teritorijā starp Pulkveža Brieža ielu, Ganību dambi, dzelzceļa trasi,
Duntes ielu, Skanstes ielu, Vesetas ielu un tās turpinājumu, Emiļa Melngaiļa
ielu, Hanzas ielu. Šajā procesā plānots iesaistīt dažādus speciālistus un
iedzīvotājus.

Tiks izstrādātas teritorijas izmantošanas un
apbūves veidošanas vadlīnijas, pieļaujamās apbūves raksturojums, definēti ēku
izvietojuma principi un iespējamās to funkcijas, noformulēti transporta
kustības un auto novietošanas principi, izvērtēta plānotās apbūves ietekme uz
publisko ārtelpu, pagalmu vides kvalitāti un apstādījumu veidošanas iespējām,
tiks izvērtēta tirdzniecības ielu izveidošanas nepieciešamība, kā arī tiks
risināti citi ar Skanstes apkaimes attīstību saistītie jautājumi.

Rakstiskus priekšlikumus līdz 21.oktobrim
interesenti var iesniegt personīgi vai sūtīt pa pastu uz Rīgas domes Pilsētas
attīstības departamentu Amatu ielā 4, Rīgā, LV–1050. Priekšlikumus var izteikt
arī elektroniski, rakstot uz elektroniskā pasta adresi: savn@riga.lv .

Skanstes apkaimes telpiskās koncepcijas un
teritorijas plānojuma precizējumus jeb lokālplānojuma izstrādi veic plānošanas
birojs Grupa 93 un arhitektu birojs NAMS, pasūtītāji — Rīgas domes Pilsētas
attīstības departaments un Rīgas pilsētas arhitekta birojs.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
42 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Toms

Laikmetīgām biroju žurkām ir diezgan nereāli ieplānot šādu pasākumu nākamajā dienā un par to ir ļoti žēl, jo labprāt apmeklētu.

eriks t

skanstes nami izskatas vienkarshi briesmigi,. ir daudzas real estate kompanijas kuram neinterese arhitektura bet gan nauda . kas nozime uzcelt vienu monstru un sakt pelnit. zel ka tas notiek ari Riga . tie nami nav daudz labaki par padomju laka uzceltajiem . nu varbut ir mainijushas dazas detalas un materiali.. savadak tas pats vecais . tie nami ir nozelojami

aigars kušķis

Kolēģi, arhitekti un dažādi citādi pasauli vērojošie, cik nav dzirdēts kritiku par Skanstes ielas rajona (it kā) haotisko un neplānoto pašattīstību. Zinot to, ka rajonam ir vajadzīgs komplekss izvērtējums un skatījums, ir uzsākta eksperimentāla lokālplānojuma un arhitektoniski telpiskās kompozīcijas risinājuma izstrāde, ko veic 2 konkursā uzvarējušās firmas. Ja tiešām ir vēlēšanās izteikt savus konstruktīvos viedokļus vai varbūt sarīkot savu diskusiju, vai izstrādāt un likt priekšā savu vai kādas grupas versiju, ir iespēja un laiks iesaistīties. Līdz šim iedzīvotāju un pilsētvides lietotāju vārdā ir runājuši tikai mazdārziņu saimnieki un garāžu kooperatīvu biedri. Laika gan nav daudz (oficiāli līdz 21.oktobrim), bet labas… Lasīt vairāk »

V.D.

Nedaudz palasīju dzerot tēju. Un viena lieta, kas man lika aizdomāties ir Aigara Kušķa komentārā teiktais, ka vienīgie aktīvisti ir mazdārziņu saimnieki…. Lasot pārējos dokumentus, uzstādījumus, mērķus utt., neatradu nevienu atsauci par mazdārziņiem un tieši šajā sakarā es piedāvāšu virspusēju viedokli. Virspusēju, jo neesmu iepazinies juridisko un izejmateriālu kontekstu. Jau vairākus gadus plānošanas pamatnostādnes tiek balstītas uz ilgtspējīgas attīstības principiem un kā viena no pamatnostādnēm ir saistīta ar mazdārziņu jeb „urban farming” attīstību. Ņemot vērā, ka virkne ilgtspējīgi domājošu pilsēta cīnās par to lai veicinātu, audzinātu, attīstītu „urban farming” kultūru– Rīga dodas diognāli pretējā virzienā, izmantot buldozeru stratēģiju. Vai tas,… Lasīt vairāk »

ak

Te viena neliela iespēja kaut kādā veidā paust viedokli anketas formā:

http://www.rdp….php?id=101283

ak

Venti, paldies par rosinājumu! Es ceru, ka par to vēl būs plašākas diskusijas. Man personīgi nav aizspriedumu pret urbāno fārmingu, varbūt tāpēc, ka pats labprāt rušinos pa zemi, audzēju puķes un garšvielas un nevaru iedomāties ēst veikala kartupeļus, ko savas ģimenes iztikai tāpat kā daļu citu dārzeņu izaudzēju pats, gan, jāatzīstas, laukos nevis Rīgā. Es uzskatu, ka mums (kā daudzkārt) nevajadzētu iznīcināt to, kas jau eksistē, lai vēlāk no jauna sāktu veidot, gandrīz vai to pašu. Pilsētas lauksaimniekošana tagad ir topā rietumu lielajās pilsētās un viņi lielā sajūsmā, varbūt drusku labāk organizēti un estētiski pilnvērtīgāk, bet dara kaut ko līdzīgu… Lasīt vairāk »

V.D.

Nu ja Mik, mans intelekta līmenis laikam ir par zemu, lai lasītu Tavas domas starp dzejas rindiņām 🙂 Kas attiecas uz „supply/demand” tēmu šajā sakarā, tad nākamreiz kad dzersi tēju, iesaku palasīt par ‘demand management’, neesmu drošs gan vai atradīsi to dzejā 🙂 Nezināju, ka Rīgas arēnas dīla robežas iet viņpus Hanzas ielai. Tad jau laikam grozies kā gribi – mazdārziņus sagaida buldozeri. Bet paldies Aigar par atbildi un prieks, ka Tev nav aizspriedumu pret to, ka cilvēki kopj savus dārziņus pilsētā 🙂 un piekrītu, ka mazdārziņu iznīdēšana pilsētā ir tuvredzīga. Vispār jau Aigar, es domāju, ka tā gluži nav… Lasīt vairāk »

V.D.

Mik, ja Tu kaut ko nesaproti no manis teiktā, tad varbūt vienkārši pavaicā man un es Tev izskaidrošu. ….. suņi Fuņi kustoņi, norādes uz kkādiem Līgatnes virzieniem un kaut kādas sava shoppinga piedzīvojuma atklāsmes, pieņēmumi par manu aizraušanos, ironiskas pamācības un padomi man, kurus es Tev neesmu prasījis… Mik, Tu tak esi gudrs puisis, priekš kam visa šī abstraktā pļurkstēšana? Aigars no RDPAD-a šeit palūdza viedokli par vienas konkrētas vietas attīstību! Aizbraucu ar riteni uz šo vietu, apskatījos un savu viedokli izteicu. Zinu, ka vairumam šeit izklausos pēc Dona Kihota, bet es tā tiešam uzskatu. Ja Tev ir savs viedoklis… Lasīt vairāk »

MiksK

Nu ja. Labi. Ja jau tu domā, ka tevi neviens nedzird, tad kliegt par to patiešam būtu muļķīgi.

V.D.

Var jau būt ka Tev ir taisnība.

Ausma Skujiņa

Uzskatu, ka brīdī kad Rīgai nav ne GALVENĀ ARHITEKTA ne ATTĪSTĪBAS PLĀNA, nodarboties ar Skanstes ielas projektēšanu ir kārtējā kļūda. Vai tad nepietiek? Un kas tas par konkursu, kas to finansēja un kas bija žūrijā?

V.D.

It kā jau daudz esmu izteicies par mazdārziņiem un man atvēlētā ētera telpa jau būs pārtērēta, bet es tomēr paņemšu to kredītā, arī zinot, ka mani komentāri dažiem kolēģiem nav „usual cup of tea”. Uzreiz atvainojos. VIETAS KONTEKSTS: Minēšu piemēru. Kopenhāgenas pilsētai attīstoties, tika nolemts pilsētas centram pieguļošās ostas aktivitāšu teritorijas transformēt par pilnvērtīgu centra teritoriju. Apsekojot šo bijušo ostas teritoriju (Nordhavnen), lai cik tas nebūtu dīvaini, bet atklājās, ka tur dzīvo kāda krupju šķirne (zaļais krupis). Pilsētas plānotāji to ņēma vērā, izvērtēja un nolēma saglabāt šo krupju populāciju šajā vietā. Stāsta būtība nav par krupjiem, nav arī par to,… Lasīt vairāk »

V.D.

Andi, nav jau grūti sameklēt vainīgos, atsaukties uz maksātnespējīgiem penšiem, kas apsēduši šo pilsētu, uz sabiedrības garīgo atpalicību un komfortabli atlaisties bezcerīgā apātijā par pilsētā notiekošajiem procesiem… Droši vien, ka šis portāls jau nav tā vieta kur kko mainīt, bet piekrītu, ka AK aicinājums ir apsveicams. Dažas piebildes– Merku arī skārusi krīze un tam nav nekāda sakara ar Tevis piesaukto m² cenas starpību par neizbūvētajiem labumiem.. tad jau iesim vēl tālāk, nevajadzēja tērēt uz balkoniem uz apdari utt…. tieši pretēji – kvalitatīva pilsētas vide ir nevis neatgriezenisks tēriņš, bet papildus pievienotā vērtība ne tikai visai pilsētai un sabiedrībai, bet arī… Lasīt vairāk »

V.D.

Nevēlos apšaubīt Tavas zināšanas, bet ko Tu vēlies pateikt? Viss ir d—sā, nekas te nebūs, neko nevajag plānot šajā nolemtajā pilsētā? Vai tiešām RD budžetā neatradīsies nauda „zāles pleķītim”?…. nocitēšu RD satiksmes dep. 2010 gadagrāmatu attiecībā tikai uz vienu no transporta mezgliem – „… satiksmes mezgla kopējā platība 350 456m², t.sk. zālīte, kas atbilst 86 FUTBOLA LAUKUMIEM, ielu, divlīmeņu šķērsojumu, gājēju un velosipēdu kopējā platība atbilst 21 FUTBOLA LAUKUMAM ” Man vismaz liekas roniski, ka šie dzelzsbetona atkritumi pilsētā un tiem pieguļošā, humanoīdiem neizmantojamā platība tiek mērīta ar futbola laukumiem. Publiskā ārtelpa jeb gājēji un velosipēdisti, kā Tu jau zini… Lasīt vairāk »

Robis

…Lai viņi ceļ ko mazliet vienkāršāku ĀRAIŠU NAMI ripā:

http://pardod-…iga.mozello.lv/

Tādos projektos var iztikt arī bez pilsētas ganvenā arhitekta.

aigars kušķis

Kolēģi, arhitekti un dažādi citādi pasauli vērojošie, cik nav dzirdēts kritiku par Skanstes ielas rajona (it kā) haotisko un neplānoto pašattīstību. Zinot to, ka rajonam ir vajadzīgs komplekss izvērtējums un skatījums, ir uzsākta eksperimentāla lokālplānojuma un arhitektoniski telpiskās kompozīcijas risinājuma izstrāde, ko veic 2 konkursā uzvarējušās firmas. Ja tiešām ir vēlēšanās izteikt savus konstruktīvos viedokļus vai varbūt sarīkot savu diskusiju, vai izstrādāt un likt priekšā savu vai kādas grupas versiju, ir iespēja un laiks iesaistīties. Līdz šim iedzīvotāju un pilsētvides lietotāju vārdā ir runājuši tikai mazdārziņu saimnieki un garāžu kooperatīvu biedri. Laika gan nav daudz (oficiāli līdz 21.oktobrim), bet labas… Lasīt vairāk »

V.D.

Nedaudz palasīju dzerot tēju. Un viena lieta, kas man lika aizdomāties ir Aigara Kušķa komentārā teiktais, ka vienīgie aktīvisti ir mazdārziņu saimnieki…. Lasot pārējos dokumentus, uzstādījumus, mērķus utt., neatradu nevienu atsauci par mazdārziņiem un tieši šajā sakarā es piedāvāšu virspusēju viedokli. Virspusēju, jo neesmu iepazinies juridisko un izejmateriālu kontekstu. Jau vairākus gadus plānošanas pamatnostādnes tiek balstītas uz ilgtspējīgas attīstības principiem un kā viena no pamatnostādnēm ir saistīta ar mazdārziņu jeb „urban farming” attīstību. Ņemot vērā, ka virkne ilgtspējīgi domājošu pilsēta cīnās par to lai veicinātu, audzinātu, attīstītu „urban farming” kultūru– Rīga dodas diognāli pretējā virzienā, izmantot buldozeru stratēģiju. Vai tas,… Lasīt vairāk »

ak

Venti, paldies par rosinājumu! Es ceru, ka par to vēl būs plašākas diskusijas. Man personīgi nav aizspriedumu pret urbāno fārmingu, varbūt tāpēc, ka pats labprāt rušinos pa zemi, audzēju puķes un garšvielas un nevaru iedomāties ēst veikala kartupeļus, ko savas ģimenes iztikai tāpat kā daļu citu dārzeņu izaudzēju pats, gan, jāatzīstas, laukos nevis Rīgā. Es uzskatu, ka mums (kā daudzkārt) nevajadzētu iznīcināt to, kas jau eksistē, lai vēlāk no jauna sāktu veidot, gandrīz vai to pašu. Pilsētas lauksaimniekošana tagad ir topā rietumu lielajās pilsētās un viņi lielā sajūsmā, varbūt drusku labāk organizēti un estētiski pilnvērtīgāk, bet dara kaut ko līdzīgu… Lasīt vairāk »

Miks Kārkliņš

Diskusija it kā (?) ne pa tēmu, bet…it sevišķi pēc Aigara sirsnīgās atbildes, atliek Ventim ieteik vel padomāt. Kā nekā, Suns Funs nebija nekāds nīkulis. Un vispār, es arī ļoti labprāt iedzertu tagad tēju. Bet pirms es dodos vārīt ūdeni, te biku pārdomām kādas Latvju dzejas rindas par "supply/demand" tēmu smalko lielpilsētas dārzeņu jomā: ———————— Astoņi kustoņi, astoņi kustoņi, kas tos astoņus kustoņus pirks? Zirgs. Bet zirgam nav naudas. Astoņi kustoņi, astoņi kustoņi, kas tos astoņus kustoņus pirks? Cirks. Un, kad tev nāk raudas par nabaga zirgu bez naudas, – drāzies, cik jaudas, uz cirku. Astoņi kustoņi, astoņi kustoņi –… Lasīt vairāk »

V.D.

Nu ja Mik, mans intelekta līmenis laikam ir par zemu, lai lasītu Tavas domas starp dzejas rindiņām 🙂 Kas attiecas uz „supply/demand” tēmu šajā sakarā, tad nākamreiz kad dzersi tēju, iesaku palasīt par ‘demand management’, neesmu drošs gan vai atradīsi to dzejā 🙂 Nezināju, ka Rīgas arēnas dīla robežas iet viņpus Hanzas ielai. Tad jau laikam grozies kā gribi – mazdārziņus sagaida buldozeri. Bet paldies Aigar par atbildi un prieks, ka Tev nav aizspriedumu pret to, ka cilvēki kopj savus dārziņus pilsētā 🙂 un piekrītu, ka mazdārziņu iznīdēšana pilsētā ir tuvredzīga. Vispār jau Aigar, es domāju, ka tā gluži nav… Lasīt vairāk »

Miks Kārkliņš

Konstrukts – tas jau ir labāk. Vel joprojām nevaru īsti izprast, vai Venta aizraušanās ar mazdārziņiem ir tāda kā globāli akceptētā "zaļā" domāšana, vai arī pašam tur atrodams mazdārziņš. Vel jo vairāk…nav tā īsti skaidrs, kam tad šī, puslīdz konstruktīvā, kritika bija domāta – attīstītājiem, vai pilsētai? Savukārt, nepieķeroties maznozīmīgiem vārdiem, jāsaka, ka prasību ietvaros, šķiet, izpildītais +/_ varētu apmierināt atbildīgās pilsētas instutūcijas. Tas nav nekas jauns un nav arī vecs. Bez tam, ņemot vērā to, ka patreizējās politiski/ekonomiskās situācijas ietvaros politiķi ir ieinteresēti zināmā lietu kustībā, saprotama arī piekāpšanās apjomu ierobežojumu ziņā. Te nu, skarbās ikdienas ietvaros purpināt šķistu… Lasīt vairāk »

V.D.

Mik, ja Tu kaut ko nesaproti no manis teiktā, tad varbūt vienkārši pavaicā man un es Tev izskaidrošu. ….. suņi Fuņi kustoņi, norādes uz kkādiem Līgatnes virzieniem un kaut kādas sava shoppinga piedzīvojuma atklāsmes, pieņēmumi par manu aizraušanos, ironiskas pamācības un padomi man, kurus es Tev neesmu prasījis… Mik, Tu tak esi gudrs puisis, priekš kam visa šī abstraktā pļurkstēšana? Aigars no RDPAD-a šeit palūdza viedokli par vienas konkrētas vietas attīstību! Aizbraucu ar riteni uz šo vietu, apskatījos un savu viedokli izteicu. Zinu, ka vairumam šeit izklausos pēc Dona Kihota, bet es tā tiešam uzskatu. Ja Tev ir savs viedoklis… Lasīt vairāk »

MiksK

Nu ja. Labi. Ja jau tu domā, ka tevi neviens nedzird, tad kliegt par to patiešam būtu muļķīgi.

V.D.

Var jau būt ka Tev ir taisnība.

ak

Te viena neliela iespēja kaut kādā veidā paust viedokli anketas formā:

http://www.rdp….php?id=101283

Ausma Skujiņa

Uzskatu, ka brīdī kad Rīgai nav ne GALVENĀ ARHITEKTA ne ATTĪSTĪBAS PLĀNA, nodarboties ar Skanstes ielas projektēšanu ir kārtējā kļūda. Vai tad nepietiek? Un kas tas par konkursu, kas to finansēja un kas bija žūrijā?

V.D.

It kā jau daudz esmu izteicies par mazdārziņiem un man atvēlētā ētera telpa jau būs pārtērēta, bet es tomēr paņemšu to kredītā, arī zinot, ka mani komentāri dažiem kolēģiem nav „usual cup of tea”. Uzreiz atvainojos. VIETAS KONTEKSTS: Minēšu piemēru. Kopenhāgenas pilsētai attīstoties, tika nolemts pilsētas centram pieguļošās ostas aktivitāšu teritorijas transformēt par pilnvērtīgu centra teritoriju. Apsekojot šo bijušo ostas teritoriju (Nordhavnen), lai cik tas nebūtu dīvaini, bet atklājās, ka tur dzīvo kāda krupju šķirne (zaļais krupis). Pilsētas plānotāji to ņēma vērā, izvērtēja un nolēma saglabāt šo krupju populāciju šajā vietā. Stāsta būtība nav par krupjiem, nav arī par to,… Lasīt vairāk »

Miks Kārkliņš

A tā jau uzreiz vajadzēja teikt! Es, savukārt, beigšu the zīlēt tējas biezumos nākotni. Ceru, ka cīņa ar vējdzirnavām uzņēmību tikai vairos!

Veiksmi darbos!

Andis Sīlis

Pareizi jau visu izklāsti, gluži kā no grāmatas. Vien jāņem vērā, ka maļamies tādā apburtā lokā, kura robežas nosaka nabadzība. – Ja viens no lielākajiem šīs smilšu kastes spēlētājiem Merks pievienotu pārdodamā m2 cenai godprātīgi izveidotas publiskās ārtelpas izmaksas, tad LV mierīgi varētu glābt vēl vienu banku/projekta finasētāju – cik zinu viņi izķepurojās jau tā lētās mājas pārdodot tuvu pašizmaksai. Pašvaldība SC personā tuvākajā laikā naudu ieguldīs pērkot pendžu balsis, potenciālie klienti šai rajonā nevienā bankā krītu dārgiem dzīvokļiem nedabūs, Eiropas fondi dažādu dialogu rezultātā tapušiem vides veidošanas smalkumiem piķi neparedz… utt. Dēļ garīgas nabadzības tā vieta sāka sacūkāties [NAMA… Lasīt vairāk »

V.D.

Andi, nav jau grūti sameklēt vainīgos, atsaukties uz maksātnespējīgiem penšiem, kas apsēduši šo pilsētu, uz sabiedrības garīgo atpalicību un komfortabli atlaisties bezcerīgā apātijā par pilsētā notiekošajiem procesiem… Droši vien, ka šis portāls jau nav tā vieta kur kko mainīt, bet piekrītu, ka AK aicinājums ir apsveicams. Dažas piebildes– Merku arī skārusi krīze un tam nav nekāda sakara ar Tevis piesaukto m² cenas starpību par neizbūvētajiem labumiem.. tad jau iesim vēl tālāk, nevajadzēja tērēt uz balkoniem uz apdari utt…. tieši pretēji – kvalitatīva pilsētas vide ir nevis neatgriezenisks tēriņš, bet papildus pievienotā vērtība ne tikai visai pilsētai un sabiedrībai, bet arī… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Nu gan runā kā no realitātes atrāvies universitātes profesors. Vai domā, ka kādam šeit nav ienācis prātā, ka kvalitatīva “apdare” un “pilsētas vide” ir pievienotā vērtība? Runa ir par to, ka 4/5 nācijas dzīvo divistabu dzīvoklī 6 cilvēki un trīs paaudzes. Un viņiem tuvākajos 10 gados nespīd bankas aizdevums papildus 10m2 lielākam dzīvoklim, kur nu vēl tam, lai apmaksātu kaut mazu zāles pleķīti vislētākās daudzdzīvokļu mājas priekšā. Un RD budžetā nodokļu maksātāji pilsētas vides “pievienotajām vērtībām” arī ne štruntu nesagrabinās. Attiecīgi investors Skanstes ielā nevarēs nevienam pārdot dzīvokli + eiropeisku vidi pat ja pamanīsies to realizēt.

V.D.

Nevēlos apšaubīt Tavas zināšanas, bet ko Tu vēlies pateikt? Viss ir d—sā, nekas te nebūs, neko nevajag plānot šajā nolemtajā pilsētā? Vai tiešām RD budžetā neatradīsies nauda „zāles pleķītim”?…. nocitēšu RD satiksmes dep. 2010 gadagrāmatu attiecībā tikai uz vienu no transporta mezgliem – „… satiksmes mezgla kopējā platība 350 456m², t.sk. zālīte, kas atbilst 86 FUTBOLA LAUKUMIEM, ielu, divlīmeņu šķērsojumu, gājēju un velosipēdu kopējā platība atbilst 21 FUTBOLA LAUKUMAM ” Man vismaz liekas roniski, ka šie dzelzsbetona atkritumi pilsētā un tiem pieguļošā, humanoīdiem neizmantojamā platība tiek mērīta ar futbola laukumiem. Publiskā ārtelpa jeb gājēji un velosipēdisti, kā Tu jau zini… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Plānot vajag, tikai ne gluži kā Dombrovskim, kuram šķiet, ka nauda aug kokos.

Robis

…Lai viņi ceļ ko mazliet vienkāršāku ĀRAIŠU NAMI ripā:

http://pardod-…iga.mozello.lv/

Tādos projektos var iztikt arī bez pilsētas ganvenā arhitekta.

Toms

Laikmetīgām biroju žurkām ir diezgan nereāli ieplānot šādu pasākumu nākamajā dienā un par to ir ļoti žēl, jo labprāt apmeklētu.

eriks t

skanstes nami izskatas vienkarshi briesmigi,. ir daudzas real estate kompanijas kuram neinterese arhitektura bet gan nauda . kas nozime uzcelt vienu monstru un sakt pelnit. zel ka tas notiek ari Riga . tie nami nav daudz labaki par padomju laka uzceltajiem . nu varbut ir mainijushas dazas detalas un materiali.. savadak tas pats vecais . tie nami ir nozelojami

42
0
Lūdzu, komentējietx