Seminārs par Skanstes ielas apkaimes attīstību

Semināra laikā paredzēts prezentēt trīs iespējamos Skanstes apkaimes attīstības scenārijus — maksimālo, mēreno un rūkošo, atkarībā no prognozējamās ekonomiskās situācijas galvaspilsētā. Scenāriji radušies uz apkaimes kultūrvēsturiskās, dabas un ainavas analīzes pamata, kā arī izvērtējot iepriekšējo gadu attīstības procesu rezultātus. Semināra dalībniekiem būs iespēja izteikt savus priekšlikumus un piedalīties diskusijā. 

Paredzēts, ka līdz šī gada beigām tiks izstrādāta telpiskā koncepcija un Skanstes apkaimes lokālplānojums — teritorijā starp Pulkveža Brieža ielu, Ganību dambi, dzelzceļa trasi, Duntes ielu, Skanstes ielu, Vesetas ielu un tās turpinājumu, Emiļa Melngaiļa ielu, Hanzas ielu. Šajā procesā tiek iesaistīti dažādi speciālisti un iedzīvotāji.

Tiks izstrādātas teritorijas izmantošanas un apbūves veidošanas vadlīnijas, pieļaujamās apbūves raksturojums, definēti ēku izvietojuma principi un iespējamās to funkcijas, noformulēti transporta kustības un auto novietošanas principi, izvērtēta plānotās apbūves ietekme uz publisko ārtelpu, pagalmu vides kvalitāti un apstādījumu veidošanas iespējām, tiks izvērtēta tirdzniecības ielu izveidošanas nepieciešamība, kā arī tiks risināti citi ar Skanstes apkaimes attīstību saistītie jautājumi.

Skanstes apkaimes telpisko koncepciju izstrādā plānošanas birojs Grupa 93, savukārt lokālplānojumu — arhitektu birojs NAMS, pasūtītāji — Rīgas pilsētas arhitekta birojs un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000