Maketam pielīmētais helikopterītis

Kā Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes jaunbūvi vērtē kolēģi? Liela, lietišķa māja, tiklab — biroju ēka. Foršas proporcijas. Karostas ķieģelis — pozitīvi, labi un šaubīgi. Pankūka uz jumta mulsina. Pievieno arī savu viedokli!

Diāna Zalāne

Arhitekte, Diānas Zalānes projektu birojs, Kuldīga

Visnotaļ pozitīvi. Rajonā labi sēž. Labi ievērots mērogs. Labi izgaismots. No dažādiem rakursiem dažādi izskatās. Skatā no kanāla pretējās puses — stipri dominē. Diezgan grandiozs. Dalījums pamasīvs. Galvenās fasādes pilastri piedod labu skatu ielas perspektīvai, vertikālais dalījums — citu skatu leņķi. Samulsināja tā pankūka uz jumta. Ļoti traucē mazais, zaļais objektiņš blakus. Iekšpagalmi kontrastē — pret kanālu viena bilde, pret pilsētu — cita. Lai arī simtreiz jau aprobēts un laikam lētākais risinājums — vecais ķieģelītis — arī ļoti pozitīvi. Blakus veikals Māja apdarīts klinkerī, tāpēc labi, ka ēkas sasaucas, bet tomēr atšķiras. Var redzēt, ka nav nedz Kokina, nedz Vīksnas, nedz Padēļa—Līna darbs. Svaigs rokraksts Liepājas arhitektūrai.

Andris Kokins

Arhitekts, AKA birojs, Liepāja

No telpiskā viedokļa — kopumā ļoti normāla ēka pilsētā. Man patīk, kā tā izskatās plānā, kā veidojas pagalmi. Foršas proporcijas. No detaļām nedaudz šaubas izraisa izmantotais vecais ķieģelis. Manuprāt, arhitektūrai, kādā ēka izpildīta, tas ķieģelis nav raksturīgs. Liekas, tai ēkai nevajadzēja tādai būt. Cik zinu, nemaz nebija domāts. Radās tehnisku celtniecības defektu rezultātā — dēļ betona nekvalitātes. Plikbetons būtu piestāvējis vairāk. Bāriņu ielas [galvenā] fasāde — šodienas kontekstā varbūt nav pretrunīga. Pretējās puses Staļina laika māja proporciju tur, bet blakus ir cita veida apbūve. Policijai vajadzēja lielu māju. Arhitektiem bija problēma. Bija jāorientējas attiecībā pret citu lielu objektu. Lielo māju nevarēja uztaisīt kā blakus trīsstāvu koka būves vai baznīcu. Varbūt tāds arī bija vienīgais paņēmiens.

Uģis Kaugurs

Arhitekts, bijušais Liepājas galvenais arhitekts

Esmu bijis pārāk iesaistīts tanī procesā, lai spētu neatkarīgi analizēt. Atceroties sākotnējā konkursa piedāvājumus, šis ir vislabākais. Pa ļoti ilgiem laikiem — pat absolūti ļoti liela sabiedriska celtne Liepājai, ja neskaita fiziski mērogos lielākus ražošanas objektus. Tātad — vienkārši nozīmīgs objekts.

Esmu mierā, ka ēka ir tik augsta. Uldis Pīlēns aizstāvēja ideju labāk taisīt torni. Labi, ka tā aizsedz lielu laukumu tanī vietā, nevis, ja būtu salikta trīsreiz augstākā tornī. Funkcionāli varēja izvērsties pa blokiem, kas šķiet ērti. Arī sadalījums starp zonām — slēgto un publiski pieejamo. Ideāli būtu, ja zemesgabals pie ielas pienāktu ar netik šauru fronti, ja blakus nebūtu muļķīgais veikaliņš. Pilsētbūvnieciski interesanti, kas notiks ar bijušo apavu fabriku [otrā sānā], kā viss savāksies kopā? Diezgan atvērta, gaiša, lietišķa māja, tiklab — biroju ēka, nevis pompoza policejiskās varas pārstāvniecība ar drūmiem, nospiedošiem gaiteņiem. Uz policiju neviens neraujas iet. Ja policisti spēs strādāt tikpat lietišķi, tas būs viens normāls servisa objekts. Man patīk nakts izgaismojuma ideja un ka tepat izmantots Karostas ķieģelis. Nepatīk — šausmīgā betona kvalitāte. Neviens nezin, vai helikopters tur jelkad nosēdīsies. Tehniski — varēs. Apcēlām, ka Arhis konkursā vinnēja, jo maketam bija pielīmēts helikopterītis. 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx