Gada skates intervijas

Viena no šādām iecerētajām lietām bija īsas, trīs minūšu video intervijas ar skates otrajai kārtai izvirzīto darbu autoriem, iepazīstinot ar katra projekta ideju un būtisko. Vairumā gadījumu intervijas ar arhitektiem filmētas viņu radītajās ēkās vai blakus tām, iepazīstinot ar būvēm kustīgos kadros, kas nereti ļauj telpu apjaust labāk, nekā tas iespējams fotogrāfijās. Atsevišķi var izcelt filmiņas ar starpdisciplināro projektu autoriem, kur nav runa par celtnēm, bet drīzāk — par notikumiem. Šīs intervijas papildina agrāk uzņemti video un attēli, kas rāda attiecīgās norises. Videosižetu autori ir Ēriks Božis un Kristīne Budže.

Otra lieta bija paplašināts skates katalogs. Kataloga koncepcijas autoru (Mantens Devrīnts, Artis Zvirgzdiņš) ideja bija koncentrēties ne tik daudz uz bilžu atrādīšanu, bet censties nelielajā atvērumā iespējami labāk atspoguļot katra projekta arhitektūras ideju, īpašu nozīmi pievēršot gan būtiskajiem projekta zīmējumiem, gan arī —  tekstam. Papildus 17 otrajai kārtai izvirzītajiem darbiem, katalogā ir arī intervijas ar astoņiem finālam izvirzīto projektu autoriem. Intervijas veido pieci visiem vienādi jautājumi — divi vispārīgāki un trīs  — par konkrēto darbu, kas iekļauts skates finālā. To nolūks bija atklāt mazliet vairāk no arhitektu personībām, viņu attieksmēm un arī viņu pašu domas par savu darbu. Ar dažādām sekmēm tas arī izdevās, padarot katalogu interesantāku un arī vērtīgāku.

A4D nolūks ir pakāpeniski publicēt visas intervijas, piedāvājot atsevišķi veidotos video un tekstus vienkopus publikācijās.

Skates intervijas I — Lielā balva
Skates intervijas II — gada balvu ieguvēji

Skates intervijas III — finālisti
Skates intervijas IV — starpdiciplinārie projekti
Skates intervijas V — pusfinālistiDalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx