Gada balvas video tīmeklī

Šis ir jau trešais gads, kad gada balvas fināla darbi tiek atspoguļoti video. Neapšaubāmi, — tā ir laba iniciatīva, kas palīdz popularizēt jaunāko arhitektūru plašākai sabiedrībai un reizē arī, papildus fotografētajam un rakstītajam, ir vērtīga liecība, kurā kādreiz vēlāk ieskatīties interesanti būs pašiem Latvijas arhitektiem un arhitektūras pētniekiem.

Jaunums šī gada filmiņās ir tehnoloģisks, — tie ir lēni plūstošā kustībā uzņemtie gaisa kadri, kas iespējami pateicoties tam, ka arvien pieejamāki kļūst bezpilota lidaparāti, kas plaši tiek pielietoti arī filmēšanā un fotografēšanā. Kaut arī tas nav kaut kas pilnīgi nebijis, tomēr, šķiet, arhitektu vidū Latvijā kā arhitektūras reprezentācijas rīks, vismaz publiski, tas tiek izmantots pirmo reizi un nu ļauj uz gatavām ēkām raudzīties tā, kā iepriekš varēja tikai vizualizācijās.  

Atšķirībā no iepriekšējā gada, šoreiz filmiņām nav angļu titru. Var strīdēties, cik liela varētu būt ārzemju auditorija un cik daudzus vispār interesē Latvijas jaunākā arhitektūra, jo skatījumu skaits iepriekšējo gadu filmiņām nav ļoti liels, taču ir skaidrs, ka anglisko titru trūkums šo video iespējas globālā tīmekļa apritē samazina.

Visi 13 gada balvas fināla darbu video skatāmi LAS mājaslapā
Vairāk video, ieskaitot divu iepriekšējo gadu filmiņas un lekciju ieraksti — Latvijas Arhitektu savienības YouTube kanālā

Jaunais ananāss

Savukārt dizaina studija Variant ir sagatavojusi video, kurā atspoguļota jaunās gada balvas  (resp. — nevis pasākuma, bet pašas balvas materializācijas — figūras)  — grozāmā metāla ananāsa tapšana – skaidrojot gan diziana ideju, gan rādot ražošanu.

Dalīties ar ierakstu:

1
Pievienot komentāru

avatar
10000
1 Komentāru pavedieni
0 Pavedienu atbildes
0 Sekotāji
 
Visvairāk komentētais komentārs
Komentētākais komentāru pavediens
0 Komentāru autori
makslinieks Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie visvairāk balsotie
makslinieks
Guest
makslinieks

jo parejiem to ir gruti saprast. geniali. ne makslinieks ne kads cits cilveks jau nesaprot neko no arhitekturas un telpas savdabibas un planojuma ko arhitekts ir sava pakausi izdomajis

tas izklausas tik patetiski un smiekligi un taja pasha laika tragiski.

tai damai vajadzetu vismaz izdomat ieprieks ko saka .es gribu redzet vinas pakausi.tas projekts galigi sevi nav attaisnojis.un beidziet buvet vecriga.

Juris ir vienigais kas mak runat un aizstavet savu domu. vienkarshi un logiski