Arhiblogs 048 — no zirga uz arhitektūru

Vai tu zini, kas ir dataisms? Žurnāls Icon meklē XXI gadsimta arhitektūras stilus. Štutgartē atklāts UN Studio projektētais Mercedes—Benz muzejs. Pazīstamā šveiciešu māksliniece Pipiloti Rista piedalās pilsētas laukuma dizaina projektā.

«Es ticu zirgiem. Automobiļi ir pārejošs fenomens,» 1905.gadā esot teicis Vācijas ķeizars. Ar šo skarbo pareģojumu, kas nākotnē izrādījās gauži aplams, iesākas arī Štutgartē atklātā Mercedes—Benz muzeja ekspozīcija. Par UN Studio arhitektūras virāžām daudzvalodīgi raksta Deutsche Welle (angliski; vāciski; krieviski), bet īsi pēc atklāšanas fotogrāfiju blogā Flickr izvietotās fotogrāfiju kaudzes liecina — muzeja apmeklētājus aizrauj gan arhitektūra, gan automobiļi.

Kamēr Rīgā jau kuro gadu kusli mēģina atrisināt Līvu laukuma dizaina jautājumus, Šveices pilsētā St.Gallen, sadarbojoties arhitektam Karlosam Martinesam un māksliniecei Pipiloti Ristai, tapis laukums Pilsētas viesistaba. Aplūkojot Ristas mājaslapu, neaizmirsti uzgriezt skaņu. Laukums attēlos šeit.

Žurnāls icon ironizē par XXI gadsimta arhitektūras stiliem, nosaucot trīs galvenos. Tie ir postmodernisms, kas akceptē modernistu noliegto nostaļģiju, gaumi un individualitāti; dataisms (ievadi datorā dažus ciparus un saņem risinājumu) un neroisms — hedonistiska dzīve katastrofas priekšā bez pēdējai bezatbildīgajai paaudzei raksturīgajiem sirdsapziņas pārmetumiem. Tēmu turpina raksts Kas nāk pēc modernisma?

Īsumā:

Starptautiskās augstceltņu balvas rezultāti
Piecas dizaina viesnīcas Vācijā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx