Arhiblogs 081 — mazais radošums

Lieli vārdi rada miniatūru un smalku arhitektūru. Norvēģu studenti ar nelieliem uzlabojumiem vidē palīdz sarežģītās situācijās nonākušiem taizemiešiem. Kad arhitektiem klājas smagi, žurnāli raksta par cerību.

Zaha Hadid Architects radījuši kamermūzikas zāli J.S.Baha skaņdarbu solo priekšnesumiem Mančestras starptautiskajā festivālā, kas apvieno vizuālo mākslu, mūziku, deju un teātri. Pielāgojot galeriju muzikāliem priekšnesumiem, tajā iekārta gaismas caurlaidīga sintētiska auduma lenta, kas tinas visapkārt zālei, dažviet sašaurinoties līdz margu izmēram, dažviet plešoties pilnā sienas augstumā.

Londonas Kensingtonas dārzos atklāts SANAA vieglais un plastiskais Serpentīna galerijas paviljons, kas būs apskatāms līdz šī gada 18.oktobrim. Ik gadu paviljonu projektē kāds starptautiski pazīstams arhitekts, kam vēl nav nevienas pabeigtas celtnes Anglijā. Starp tiem bijuši Frenks Gerijs, Rems Kolhāss, Oskars Nīmeijers un citi.

Norvēģijas bezpeļņas organizācija TYIN tegnestue, ko vada pieci arhitektūras studenti, Taizemē būvē nelielas kopienu bibliotēkas, mājokļus un labierīcības bāreņu namā, radoši izmantojot vietējos materiālus un pārpalikumus no saviem iepriekšējiem projektiem.

Eiropas Arhitektūras padomes 2009.gada jūnija pētījums liecina, ka situācija nozarē kopš aprīļa ir pasliktinājusies un 60% arhitektu biroju klājas slikti vai ļoti slikti.

Žurnāli

Sācis iznākt jauns arhitektūras žurnāls P.E.A.R. (Paper for Emerging Architectural Research). Pirmajā numurā — par kopēšanas ideju. Kā šis izdevums atšķirsies no citiem — lasāms intervijā ar tā redaktoriem Metjū Bučeru (Matthew Butcher) un Rašidu Ali (Rashid Ali).

MARK 20.numurā par nepabeigtām augstceltnēm, kas gaida labākus laikus, intervijas ar Keičiro Sako (Keiichiro Sako) un Peco fon Elrihshauzenu (Pezo von Ellrichshausen) un virkne jaunu mājokļu projektu.

Tikai melnbaltiem attēliem pildītā jaunākajā Volume numurā par Baraka Obamas cerību arhitektūru, vienkāršotās Eiropas jaunatni un nāciju korporatīvās identitātes meklējumiem. Daļa rakstu lasāmi arī internetā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
6 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
NeO

ui! nu shoreiz arhiblogs ir baigaa haltuura! vai iespeejams iesuutiit idejas naakoshajiem?

Evelīna Ozola

droši! sūti a4d.lv

Z tornis

AS birojam ierosināta maksātnespēja… Treknajiem runčiem arī diez ko labi neiet…

Kādi coment?

NeO

ui! nu shoreiz arhiblogs ir baigaa haltuura! vai iespeejams iesuutiit idejas naakoshajiem?

Evelīna Ozola

droši! sūti a4d.lv

Z tornis

AS birojam ierosināta maksātnespēja… Treknajiem runčiem arī diez ko labi neiet…

Kādi coment?

6
0
Lūdzu, komentējietx