Topošais nams Baložu un Ernestīnes ielas stūrī

A4D atgriežas pie nodoma publicēt aktuālu topošu ēku projektus. Starp daudziem topošajiem tā sauktajiem «jaunajiem projektiem» nereti interesantākie un pilsētbūvnieciskā nozīmē vērtīgākie šķiet tie, kas nevis veido jaunus kvartālus Rīgas malās, tādejādi plešot pilsētu plašumā, bet drīzāk tie, kas iekļaujas, papildina un intensificē jau esošo pilsētbūvniecisko struktūru. Topošā dzīvojamā ēka Baložu ielā 7 mūsdienīgi interpretē Āgenskalna vēsturiskās koka apbūves kontekstu.

 

Plānotā nama apjoms veidots ievērojot teritorijas apbūves mērogu, — dzegas augstums veidots līdzīgs kā ēkai blakus zemesgabalā Ernestīnes ielā 1, pie kuras bloķējoties jaunbūve piekļaujas, saglabājot arī to pašu atkāpi no ielas. Pret Baložu ielu  ēka veidota līdz sarkanajai līnijai.

Ēkā paredzēti 18 dzīvokļi, pagrabā — tehniskās telpas un velonovietnes ēkas iedzīvotājiem.  Galvenā ieeja veidota no Baložu un Ernestīnes iela stūra. Ieeja uzsvērta iedziļinot apjomu un veidojot priekšlaukumu pie ieejas. Balkons pret Baložu ielu integrēts ieejas akcentā, savukārt — balkoni pret Ernestīnes ielu  ir uz pusi iedziļināti ēkas būvapjomā, padarot būvapjoma kompozīciju mazāk agresīvu

Fasādēs ēkas pirmajā un otrajā stāvā izmantota koka dēļu apdare, savukārt trešajā stāvā un jumta daļā veidota skārda plākšņu apdare. Jaunbūves logu ritms un vertikālais dalījums tuvināts vēsturiskajām ēkām. Ap balkoniem un logiem veidotas aplodas nevis pilnīgi kopējot vēsturiskās ēkas, bet veidojot aplodas mūsdienīgākiem formu paņēmieniem.  Par akcentiem izvēlētas jumta izbūves, kas veidotas pie  dzīvojamām istabām.

Sānu pagalmā paredzētas 11 autonovietnes, aizmugures pagalmā paredzēta vieta bērnu spēļu laukumiņam.

 

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx