Rīgas Europan labākais priekšlikums

18.janvārī noslēdzās Europan 9 konkurss. Par labākajiem tajā tika atzīts projekts Urban Living Rooms, kura autori ir birojs Iotti+Pavarani no Ziemeļitālijas pilsētas Rēdžio. Projekta koncepcijas pamatā ir neregulāra daudzstūra matrica, kuru atkārtojot un variējot tiek radīta tīklveida sistēma, izvietojot pilsētnieciski ainavisku ciematu.

URBAN LIVING ROOMS projekta galvenā tēma ir arhitektūras un ainavas attiecības. Projekta uzdevums ir nevis izplānot ciematu ekstensīvā teritorijā, bet veidot ainavu, kurā dabiskie un mākslīgie komponenti veido vienotu veselumu, radot vietas identitāti kā atpazīstamu zīmi.

Kā starpnieks starp organisko, starp fragmentārajiem dabas klātbūtnes elementiem un vairāk racionālo, cilvēka radīto ietvaru — mājokļu ciematu izvēlēta neregulāra, daudzstūra matrica. Šī matrica kļūst par ceļu tīklu un krustojumiem, kas organizē kustību un aktivizē projekta teritorijas iekšieni. Kā tīkls tas turpinās ārpus ciemata, pieguļošajās apkaimē, ietverot mežu, ezera krastu un degradēto teritoriju nomalēs, kopā veidojot vienotu sistēmu.

URBAN LIVING ROOMS sastāv no paceltu un krokotu ārtelpu virknes, ko ģenerē daudzstūra matrica, kas veido un sakārto publiskās un privātās telpas, dodot iespēju izvietot aktivitātes un funkcijas atbilstoši atšķirīgajām novietojuma iezīmēm, ko nosaka: Juglas iela urbanizētajā rietumu malā, mežs dienvidaustrumu mala un ezers austrumu pusē.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
J

katanaas ieceļotāji

J

katanaas ieceļotāji

2
0
Lūdzu, komentējietx