Publiskoti gada balvas kandidāti

Jau vairāk kā nedēļu Arhitektu savienības mājas lapā ir apskatāmi gada balvai pieteikti darbi, ļaujot gūt aptuvenu priekšstatu par aizvadītā gada arhitektūras ražu. Kopumā aina šoreiz ir ļoti trūcīga un nav viegli iztēloties, kā no pieteiktajiem atrast tos dažus, kas būtu balvu cienīgi. Taču ir arī iespējams, ka tieši kādos mazākos, vizuāli ne tik efektīgos, bet drīzāk izsmalcinātos darbos atklājas tās kvalitātes, kuras nav samanāmas uzmetot virspusīgu skatu pieteikto sniegumu sarakstam.

Ievērojamākās un nozīmīgākās ēkas starp pieteiktajām ir, protams, LU jaunā Zinātņu māja Torņakalnā, kā arī Dobeles mūzikas skolas paplašinājums. Rīgas kontekstā ar pilsētbūvnieciskām un arī ekoloģijas jomas inovācijām nācis Magdalēnas kvartāls, ko manifestē pirmā īstenotā ēka. Ievērojama un Vecrīgā pamanāma ir jaunā Wellton viesnīca krastmalā, kuras dekoratīvo stikla fasādes risinājumu, tāpat arī attieksmi pret vēsturiskā Rīgas mūra atliekām gan var vērtēt pretrunīgi.  Samērā liels, bet diezin vai ļoti iedvesmojošs projekts ir Stradiņa universitātes kopmītnes.

Žēl gan, ka šo kompāniju nepapildina Klīversalas galā uzbūvētā River Breeze apartamentu nams, kas noteikti ir viens no ievērojamākajiem pagājušā gada arhitektūras sniegumiem. Tāpat arī starp kandidātiem nav SZK veikuma — diezgan intriģējošā Aizkulišu nama Čaka un Alauksta ielas stūrī. Abas minētās ēkas noteikti būtu darījušas gada arhitektūras ainu pilnīgāku un spilgtāku.

Starp balvas kandidātiem ir arī pievilcīgi mazāka mēroga pieteikumi — kā Rūjienas estrāde vai Alūksnes bānīša stacija ar ekspozīciju.  Tāpat interesanti pieteikumi ir vairākas privātmājas un interjeru projekti.

Par balvas pieteikumu dalīšanu “objektos” un “procesos”, un tālāk savukārt šo “(būv)objektu” kategoriju dalot vēl sīkākās nominācijās, — par to esmu jau gana izteicies iepriekšējos gados. Šogad šis ne vienmēr konsekventais un nepārprotamais  dalījums tiek arvien vairāk nostiprināts.

 

Visus gada balvas pieteikumus var skatīt LAS mājas lapā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx